FANLARDAN AŞIRI DERECEDE SES GELİYOR

HPQ-User
24-07-2008, 21:32   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ERHAN sormuş:
BİLGİSAYARIN FANLARINDAN ÇOK FAZLA SES GELİYOR ARADA BİR DURUYOR AMA ÇALIŞINCADA ELEKTİRİKLİ BİR SÜPÜRGE SESİNİ ANDIRIYOR. BU SORUNU ÇÖZMEMDE YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER..

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
HP 3735 TR PAVİLİON BİLGİSAYAR KULLANIYORUM

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.0.3705; .NET CLR 1.1.4322; Media Center PC 4.0)

kudo
24-07-2008, 21:36   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
807 mesaj

fanınızı temizleyin kasa tozlanmış olabilir
bide içindeki vidalar iyi sıkışmamış gevşemiş olabilir
kasa içindeki kablolarda carpior olabilir .. .. ..

garantisi vasra bi teknik servise gotur derim

Diablotical
24-07-2008, 22:27   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
593 mesaj

Bende kardeşimin PC sine bugün temizlik yaptım ,aynen dedğin gibi sesler çıkaran fanlardan kurtuldum.Yapacağın ilk iş;
Balkona çıkıyorsun ,tabi bunu gündüz yap, kasanıda götür yanında , çeşitli boylarda tornavidalar kasayı biir güzel söküyorsun nekadar fan var çıkartıyorsun,kasanın içine hava üfleyerek temizlemeyide ihmal etmeden,küçükbir fırça olabilir ,boya ,dikiş makinalarındaki o fırçalardan, herhangi biri. güzelce temizliyorsun.Sonra fanların marka yazan o etiketini nazikçe kaldırıp altından zemin rengindeki bir tabaka daha kaldırıp fanın dönme eksenine kalın bazlı olan,gres yada kalın akıcı makina yağı,bir damla yada mercimek tanesi kadar (katı olanlar için) tornavidanın ucuyla koyuyorsun ve tekrar monte ediyorsun.
ses falan kalmıyo canawar gibi.

Son Düzenleme: Diablotical ~ 24 Temmuz 2008 22:29