Fare çalışmıyor

HPQ-User
08-11-2007, 01:31   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

silenceandsilence sormuş:
Bir süre önce fare çalışmamaya başladı bir süre sonra tekrar çalıştı bir süre çalışıp çalışıp bozuldu şu anda ise hiç çalışmıyor aynı fareyi xp yüklü başka bir bilgisayarda denedim çalıştı benim bilgisayarda ise vistada çalışmayınca pardus kurdum onda da çalışmadı vista da denetim masasında fareye gidince fare sürücüleri yok gözüküyor hatta özelliklerine bile bakamıyorum vistayı 3 kere silip kurdum sorun değişmedi boot menüsündeki mouse support da auto durumunda enabled dahi yaptım biosu varsayılan degerlerle başlattım ne gibi bir sorun olabilir

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
P4 P800-x anakart
İntel pentium 4 3.00 Ghz işlemci
160 Gb (80 sata + 80 pata) harddisk
128 mb fx 5200 le ekran kartı
Dvd writer

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506; InfoPath.2)

Banned
08-11-2007, 12:54   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
265 mesaj

bence usb leri kontol et.. yada faren usb girşili değilse diğer girişini kontrol ett fare o kadar pahalı değil 10 ytl ye iyisini al ;)

saygılar...

Dark Spirit Of The Silent
08-11-2007, 14:43   |  #3  
Yıllanmış Üye
604 mesaj

fare girişini kontrol edin ve usb leri kontrol edin eğer sistem kitlenmeden fare çalışmıyosa büyük bi ihtimalle sorun donanımsal dır ayrıca denetim masasından fare seçeneklerinden aygıta bakın görüyomu diye birde aygıt yöneticisinden bakın

silenceandsilence
08-11-2007, 23:13   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
275 mesaj

Arkadaşlar sorunda yazmaya unutmusum fare girişi ps2

Sorun gerçekten faredeyse neden başka bir bilgisayarda çalışıyor burada çalışmıyor ayrıca kablosuz usb girişli fare taktım o da çalışmadı sonra kendi çalışmaya başladı o sırada arkadaşın usb faresini taktım ikisi aynı anda çalıştı bir hafta sonra tekrar çalışmamaya başladı girişler filan hepsini kontrol ettim hatta biosda fareyi görmüyor o yüzden çalışmıyor olabilir diye biosu yeniden yükledim pilini çıkarıp biosu sıfırladım 2 farklı bios sürümü kullandım ramleri çıkarıp taktım bana mısın demedi su anda fare kullanımını klavyeden yapıyorum klavye kısayollarını öğrenmeyi bilgisayarı daha az kullanmayı veya sabırlı olmayı ögrenmek isteyenler faresiz kullanmayı denesin
Bir de bilen arkadaşlar internet explorer da sekmeleri faresiz hangi klavye kısayoluyla birinden diğerine geçebilirim söyleyebilir mi

Z1mBaBwE
10-11-2007, 20:44   |  #5  
Yıllanmış Üye
2,674 mesaj

Anakartınızın çıkışlarında sorun olabilir.muhtemelen PS2 girişi yanmış

voimatu
29-07-2009, 13:28   |  #6  
Yıllanmış Üye
108 mesaj

arkadaşlar ben laptop kullanıyorum vista usb farem var düne kadar mükemmel çalışıyordu ama bugün çalışmıyor yani ışık yanıyor ama donanımlarda görüntülenmiyor günlük işlerimde touchpad yetiyor ama gta san andreas oynarken işkence oluyor lütfen yardım...

Süleyman.
29-07-2009, 14:26   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
Alıntı: voimatu  
arkadaşlar ben laptop kullanıyorum vista usb farem var düne kadar mükemmel çalışıyordu ama bugün çalışmıyor yani ışık yanıyor ama donanımlarda görüntülenmiyor günlük işlerimde touchpad yetiyor ama gta san andreas oynarken işkence oluyor lütfen yardım...
Öncelikle başka bir fare deneyin veya farenizi başka bilgisayarda deneyin. Bakın, sorun nerede, ona göre değerlendirelim...