Fare imleci kayboluyor

HPQ-User
11-06-2009, 11:22   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Zubeyyr sormuş:
Laptopun durduk yere fare işaretçisi kayboluyor, ne harici optik maus ne de notebookun dahili faresinde işaretçi görünmüyor. ama rasgele çevirirken sanki varmış da biz görmüyormuşuz gibi, başlata gelince parlaması gibi, oluyor. başlat tuşuna bassam da açılmıyor ve bilgisayarın kasıldığnı hissediyorum. görev yöneticisini açtığımda da explorer.exe kapatılmış gibi oluyor, sonra bi ara işaretçi tekrar geliyor. bi sorun daha vardı, onu çözmek için windowsu onardım ama bir hafta önce başlayan ve çok seyrek görünen bu sorun iyice arttı. yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler, konunun uzmanlarına...
NOT: Formatın bütün yazılım sorunlarının çözümü olduğunu herkes bilir, bu nedenle formatı çözüm olarak önermemenizi rica ederim

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Casper Nirvana, Dual Core 2 Duo 2,0 GHz 2 GB ram, 512 Ekran kartı, internet explorer kullanıyorum.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1)

Burak Torun
11-06-2009, 11:27   |  #2  
Burak Torun avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,679 mesaj

Casper Nirvana zaten dokunmatik değil mi?Ha?

Süleyman.
11-06-2009, 22:01   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Güncel bir güvenlik yazılımıyla bilgisayarınızı tarayın. Sorun sisteminizin üzerindeki fazladan yükten kaynaklanıyor, ki bu yük büyük ihtimalle bence virüs kaynaklı. Fare işaretçiniz de o yüzden kaybolmuş gibi oluyor.

Önerim Norton Internet Security 2009 veya Kaspersky Internet Security 2009 programlarından bir tanesidir.

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 11 Haziran 2009 22:02
DaRWeLL
11-06-2009, 22:10   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,851 mesaj

Virüsten kaynaklanıyodur ama bu küçük bi şaka virüsüde olabilir.

Antivirüs taraması yapın.

Erhan Tiryakioğlu
22-06-2009, 18:56   |  #5  
Erhan Tiryakioğlu avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
4,716 mesaj

bilgisayarınızı Sistem Geri Yükleme Yapabilirsiniz ...

bahumat
28-05-2014, 17:58   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

Fare imleci yokken nasil qntivurus taramasi yapicam yardimci olurmusun vendede ayni sorun var :(

Elinthrio
26-09-2014, 16:34   |  #7  
Yeni Üye
21 mesaj

Fare imleci yokken nasıl tarama yapıcam ahahah güzel soru :)

Şefim öncelikle sorununa gelirsek, yüzde 95 virüs kaynaklı. Kalan %5 lik kısım da ekran kartınla alakalı olabilir lakin gördüğün gibi düşük bir ihtimal. Bu yüzden aşağıda vereceğim linkteki antivirüsü indirip bir taratmanı öneriririm.

http://www.tamindir.com/avast-free-antivirus/

Ha diyeceksin nasıl taratayım imleç yok :) Yazında imleci yönlendirebildiğini(başlata getirdiğinde başlat kısmının parladığını mesela) söylemişsin, bu yüzden taramayı yapmak çok zor olmayacaktır zira tek bir komut vereceksin, gerisi onda.

Ekran kartı hususunun çok çok düşük ihtimal olduğunu düşünüyorum ama yine de bir driverını güncellemeyi deneyebilirsin.