Fare ve klavyem ps/2 portunda çalışmıyor

HPQ-User
08-09-2009, 14:17   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

cannavar sormuş:
Merhabalar. Sorunum klavye ve fare'min ps/2 yuvasına taktığımda çalışmaması. Sorunum boy göstermeden yaklaşık 1 hafta önce windows faremi bir görüyordu bir görmüyordu. Yani farem kesik kesik hareket etmeye başlamıştı. Lazerli fare kullanıyorum. Faremin lazrri yandığı halde faremi windows görmüyor. fakat usb den bağladığım zaman faremi görüyor. Herneyse bir ay kadar son ra  da aynı şey klavyem için de oldu. İlk önce klavyem de kesintili kesintili çalıştı ve sonra da nakavt. O da gitti. Bu yüzden usb den çalışan fare ve klavye aldım. Ps/2 portlu fare ve klavyemde sorun yok çünkü başka pc lerde çalıştı. Sistemim de de sorun yok format felan ne varsa yaptım. Sorunum büyük ihtimalle donanımsal yani ps/2 portum bozulmuş olabilir. Bunu düzeltmenin bir çözümü var mı?. Çünkü pc'im de 2 tane usb var usb bağlantıları yetmiyor. Çözümünüz için şimdiden teşekkürler. Kolay gelsin :)

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
P4 1.8 ghz cpu
512 Mb Ram
P4XE-ANB Via çipsetli anakart
Radeon 9550 256 mb Ekran Kartı
550 gb hardisk

İnternet Tarayıcı: Opera/9.80 (Windows NT 5.1; U; tr) Presto/2.2.15 Version/10.00

International Affairs
08-09-2009, 14:21   |  #2  
International Affairs avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
4,659 mesaj

USB yeterliliğine sahip cihazlar çalışmalarını sağlayacak elektrikenerjisini de USB portundan sağlarlar. İşletim sistemi ve sürücülerdebir sorun olmadığı halde bazı USB cihazların çalışmaması ya da belirliUSB cihazların çalışmamalarının nedeni güç eksikliği olabilir.

Süleyman.
08-09-2009, 23:00   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

PS2 portlarınız arızalı gibi duruyor. Açıkçası tamir meselesi servisin cevaplayabileceği bir soru. Gerçi bu tip arızaların pek tamiri de olmaz.