Farklı bir Resetleme sorunu

HPQ-User
02-01-2011, 11:25   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Yunus sormuş:
Direk kasaya baksanız, bilgisayara ne oldu diye sorsam "bir şey olmadı, düzgün çalışınıyor denir." Fakat ekrana baktığınızda bilgisayar reset atmıştır.

Ve üstüne gittiğiniz zaman sürekli reset atıyor, işletim sistemi açılmıyor. 15 dakika dinlendirirseniz daha sonra açılabiliyor.

Reset attıktan sonra inatlaştım, baktım açılmıyor. Ekran kartını çıkartıp hemen VGA (anakart'tan) görüntüyü aldım. Direk açıldı. Fakat bunda da biraz kullandıktan sonra tekrardan reset atıyor.

2 tane kingston ramm var. 2'sini tek tek ve kombinasyon şeklinde slotlarda denedim. Fark etmedi!

Isıda hiç bir sorun yok, tertemiz makine, resetten sonra bios a baktığımızda CPU 45 derece gayet normal!

Ekran kartını takarsam ondan kullandığım zaman, reset sorunu daha seyrek oluyor.

Ben anakart veya power'dan şüpheleniyorum. Çözüm önerisi olan var mı?

Gigabayte yazan chipset'in ısısı normal.

Fakat alttanin ısısı Gigabayte yazandan daha fazla. Sanki biraz daha sıcak olsa çıplak elle temas etmek zor olacak gibi.

Bu ne demek arkadaşlar?

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows 7
Sistem Özellikleri:
İşletim sistemim Windows 7 Ultimate 32 bit
AnakartGigabayt GA-G41M-ES2L (rev. 1.0) bios'u günceldir. (Anakart 9 aylık)
İşlemci Intel Pentium D 3.4 Ghz
Ramm 1 GB kingston 667 + 1 GB kingston 667
Ekran kartı ATI HD3850 1 GB 256 bit (şu an takılı değil, takınca daha sık reset atıyor.)
HDD1 TB samsung + 200 GB samsung
Kasa+Power 350 W Asus kasa

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; tr; rv:1.9.2.13) Gecko/20101203 Firefox/3.6.13