Fatih TERİM İşini bırakıyor!

azxazx
26-06-2008, 10:48   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
36 mesaj

A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, İspanya'dan teklif aldığını açıkladı.

Avrupa Şampiyonasi için geri sayımın başladığı şu günlerde Türk Milli takım teknik direktörü Fatih Terim, İtalyan La Gazzetta dello Sport gazetesine özel demeç vererek Milli takım ve diğer rakipleri değerlendirdi.

Terim: “Benim futbol anlayışım daima hücum oynamaktır, korkuyu rakiplerime bırakıyorum. İşte bu benim sloganım” ifadeleri ile ilk önemli sınav olan Portekiz maçının hazırlıkları için yoğun tempora çalıştıklarını belirtti.

Terim sözlerine şöyle devam etti: “Ronaldo, Altın Top'u kazanmaya layık bir oyuncu, Manchester'i zafere taşıyan bir oyuncu. Ancak herşeye rağmen benim tercih ettigim oyuncu Milan'ın yildizi Kaka. Bence bir numarali oyuncu olma özelliğine Kaka sahip. Deco'yu da buna eklemek mümkündür.“

İki sene önce İsviçre maçında yaşanan olayların tatsız olaylar olduğunu belirten Terim, “biz özür dilememiz gereken yerlerden diledik ve bu olay artık unutuldu” şeklinde konuşurken, geriye değil ileri bakmak gerektiğini, spor karşılaşmalarının bir savaş değil centilmenlik alanı olduğunu da vurguladı.

Teknik direktörümüz, 2002 Dünya Kupası'nda elde edilen başarıdan sonra bu turnuvada Türkiye'nin yepyeni bir takım olarak seyircilerin karşısına çıkacağını anlatırken, Emre'yi Inter'de oynarken beğenmeyenler için “bu turnuvada Emre takımın rejisi olacak” grantisi verdi.

Türk oyuncularla ilgili yapılan konuşmada, Hamit'i transfer ederek Bayern Münih'in iyi bir iş çıkardığını düşündüğünü söyleyen Terim, İtalyan kulüplerine de Servet Çetin'i önerdi.

Avrupa Şampiyonası'nda Yunanistan'ın 4 sene önce gösterdiği başarıyı tekrar etmesinin çok zor olduğunu düşünen tecrübeli hoca: “Almanya'yı finalde görmek çok büyük bir ihtimal olabilir, onları Fransa ve İtalya takip ediyor. Cannavaro'nun sakatlığına üzüldüm, teknik direktörü için iyi bir gelişme olmadı. Del Piero'ya bakacak olursak bana göre 5 sene önce olduğundan daha güçlü. Pirlo-Del Piero-Toni üçlüsüne bir de kaleci Buffon'u eklersek İtalya'nın gününde olduğu bir maçta rakibinin ona dayanması çok zor olur” diyerek EURO 2008'le ilgili görüşlerini açıkladı.

Terim, turnuvada patlama yapmaya aday oyuncular olarak ise Mutu, Benzema, Trezequet, Torres ve Ibrahimovic'in isimlerini verdi.

Bu arada gazete yaptığı yorumda, Inter'de Mancini'nin yerine Mourinho'yu getiren Başkan Moratti'nin doğru bir seçim yaptığından bahsederken, Fatih Terim Fiorentina'dan ayrıldıktan sonra yerine Mancini'nin getirildiğini de anımsatarak “İmparator Affetmez” idafesini kullandı.

Röportajın en ilginç cümlesi ise en sonlarda, Fatih Terim'in bir soruya verdiği cevapta gizli..

“Avrupa Şampiyonası'ndan sonra İtalya'ya dönecek misiniz?” sorusuna Terim'in verdiği yanıt: “Valencia beni istiyor ama benim gönlüm İtalya'da!” dedi. arkadaşlar siz ne düşünüyorsunuz? AğlıyorAğlıyor teknik direktörümüz gidiyor...???

Reborn91
26-06-2008, 10:58   |  #2  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj

buraya gelmemiz bile başarı bence.. kötü oynamadık .. iyi oynayarak yenildik. ama bu olay Fatih Terim'in kişisel tercihi birşey diyemem.

mor_enginar
26-06-2008, 11:05   |  #3  
Yıllanmış Üye
300 mesaj

Reborn91 cok haklı.Fatih Terim cok sanslı bi insan surekli tesaduflerle ihale adama kalıyor.Gs UEFA sampiyonu oldu Fatih Terim'e mal edildi.Yine Euro 2008 yarı final de Fatih Terim'e mal edildi ya da edilecek.Oysa Portekiz macinda Mevlut'le oyuna baslayan,Fatih Tekke gibi bi adamı almayan teknik direktorun nasıl bi strateji kurdugu tartisilir.Bence iyi olur giderse :))).

Yine de her sey icin tesekkurler TÜRKİYE....

Selçuk İslamoğlu
26-06-2008, 12:11   |  #4  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Valla futbolu biz daha iyi biliyoruz her zaman nedense...

Adama mal edilecek tabi, niye gelemedik daha önce?

colletral
26-06-2008, 12:17   |  #5  
Taze Üye
2 mesaj

mevlütün yerine halil altıntop yada fatih tekke

tümerin yerine yıldıray alınmış olsa dünki maç çok daha farklı geçerdi emin olun.

ben terimi severim ama hata yapmayan yalnızca Allah'tır.Her insanın hataları olur elbette...

samet1986
26-06-2008, 16:38   |  #6  
Yıllanmış Üye
944 mesaj
mor_enginar
Reborn91 cok haklı.Fatih Terim cok sanslı bi insan surekli tesaduflerle ihale adama kalıyor.Gs UEFA sampiyonu oldu Fatih Terim'e mal edildi.Yine Euro 2008 yarı final de Fatih Terim'e mal edildi ya da edilecek.Oysa Portekiz macinda Mevlut'le oyuna baslayan,Fatih Tekke gibi bi adamı almayan teknik direktorun nasıl bi strateji kurdugu tartisilir.Bence iyi olur giderse :))).

Yine de her sey icin tesekkurler TÜRKİYE....

Bana mı mâl edilsin ? Tabi ki oyuncularla beraber Terim'e mâl edilecek !

XxXDaRKoXxX
26-06-2008, 18:17   |  #7  
Yıllanmış Üye
3,720 mesaj

http://milliyet.com.tr/default.aspx?aType=SonDakika&Kategori=spor&ArticleID=882862&Date=26.06.2008

Bu haberde yalanladı

Son Düzenleme: XxXDaRKoXxX ~ 27 Haziran 2008 13:29
mor_enginar
26-06-2008, 20:19   |  #8  
Yıllanmış Üye
300 mesaj
Selçuk İslamoğlu
Valla futbolu biz daha iyi biliyoruz her zaman nedense...

Adama mal edilecek tabi, niye gelemedik daha önce?

Terimsiz Dunya 3.su olduk demek bu is terimsizde yapilabiliyormuss

arda9292
27-06-2008, 12:53   |  #9  
Üye
80 mesaj

TERİM BIRAKMIYORO TFF BAŞKANI İZİN VERMEMİŞ

emrah44
28-06-2008, 17:33   |  #10  
Üye
50 mesaj