FCKEditor ile HTML halinde sayfa düzenleme

Techno_maynaQ
09-04-2009, 11:53   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
165 mesaj

Arkadaşlar FCKEditor kullanarak .html uzantılı bir sayfayı açacak, html düzeni bozmadan yazı girecek ve açılan sayfanın düzenlenmiş halini kaydedecek bir editor yapmaya çalışıyorum. Şu anda dışardan çağırılan bir html dosyasında sadece HTML taglarını ve textleri görüntülüyor.Resim ve css leri sadece "fckeditor" klasöründe "/editor/" altına atınca gösterebiliyor. Bu konuda bilgis olan arkadaşlardan ricam bu resim dosyalarını ve css dosyalarını fckeditor klasörünün dışından göstermek için nasıl bir ayar yapmam gerektiği hakkında yardım etmeleri. Ekteki resimde örnek sayfa ve dosya yapısını görebilirsiniz.

Son Düzenleme: Techno_maynaQ ~ 10 Nisan 2009 14:42
Techno_maynaQ
14-04-2009, 16:20   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
165 mesaj

Hiçkimse cevap yazmamış ilk cevap enden olsun o zaman. Eğer merak eden var ise şu anda tam sayfa HTML'i düzenleyebilir bir durumda. Bazı aksaklılar var hala ancak bunlar da zaman içerisinde aşılacak tabii ki. Eğer üzerinde çalıştığım sistemi toparlayıp basitçe kullanılabilecek bir hale sokarsam buraya link vereceğim.

ali_jahn
14-04-2009, 16:52   |  #3  
Üye
59 mesaj

Güzelmiş localhost gibi birşey ama html uzantılı :) teşekkürler

murad_35
17-07-2012, 15:51   |  #4  
Taze Üye
2 mesaj

Merhaba, "Arkadaşlar FCKEditor kullanarak .html uzantılı bir sayfayı açacak, html düzeni bozmadan yazı girecek ve açılan sayfanın düzenlenmiş halini kaydedecek bir editor yapmaya çalışıyorum. Şu anda dışardan çağırılan bir html dosyasında sadece HTML taglarını ve textleri görüntülüyor." demişsiniz.
Ben de tam olarak, ASP.NET de böyle bir şey yapmaya çalışıyorum. Belli kullanıcılar, sitedeki sayfaları fck editorde görüntüleyip, düzenleyebilecek ve daha sonra değiştirilmiş hali kaydedecek.
Bunun için tam olarak ne yapmam gerekiyor? Sayfaya CKEditorControl ü getirdim, fakat HTML sayfasını buraya nasıl getirip düzenleyebilirim, orada kafam karışık. Yardımcı olursanız sevinirim.
Kolay gelsin...