Filmleri kurtarmak

HPQ-User
31-03-2009, 22:44   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

GFB sormuş:
Merhabalar
bilgisayarım nedenini anlamadığım bir şekilde açılmadı yani çöktü diyebiliriz açmaya çalıştığımda kendi şifremi giriyorum sadece masaüstü geliyor oda 2 3 sn. duruyor sonra eski şifre yazdığım yani açılıştaki yere geliyordu. bir çok kez denedim ama ne yaptıysam açamadım güveni modda açmayı denedim olmadı bildiğim tüm yolları yaptım bıos falan işte...
En son çareyi sistem recovery yaparak buldum ve yaptım tabi sistemim ilk günkü hale geldi pc düzeldi ama benim 50 gb lık film arşivim gitti. tabi müzikler falanda gitti o kadar torrentlardan indirdiğim filmler gitti.
Bugün bunların geri getirebileceğimi duydum. bunu nasıl yapabilirim filmleri müzikleri ve diğer önemli belgeleri vs. nasıl geri getiririm.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
1gb ram intel pentium d işlemci

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 1.0.3705; .NET CLR 1.1.4322; Media Center PC 4.0)

Kapalı Hesap (101323)
01-04-2009, 00:27   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,337 mesaj

easy recovery pro  full  kullanırsan %70  geri gelir

GFB
01-04-2009, 00:53   |  #3  
Yıllanmış Üye
165 mesaj

başka önerebileceğiniz program varmı??? türkçe olursa daha iyi olur bide niye yüzde 70 tamamen dizi arşivlerimin geri gelme şansı yokmu... daha recovery yapalı 2 gün bile olmadı lütfen yardım

Semih Özyurt
01-04-2009, 02:18   |  #4  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

carl246 arkadaşa katılıyorum bide ben yardım ediyim dostum sen format atmayıp recovery yaptıysan bilgilerin silinmemesi lazım sonuçta sistem onarma (recovery)yapıyorsun.Onarmada sadece sistem dosyaları yenilenir.Yani senin bilgilere dokunmaz + bilgilerini kurtarabilmen için arşivin oldugu bölüme recoveryden sonra veri atmayacaksınki veri kurtarma olasılığın yüksek olsun. Eğer veri attıysan arşivdeki bölüme kurtarma olasılığın yok denecek kadar az oluyor.Gelelim programa program kurarken şöyle kurmalısın; eğer hardiskin ikiye veya 3 e bölünmüşse (c.d.e) şeklinde programı arşivin oldugu bölüme degilde diger bölümlere kurmalısın (ters bağlantı yani) eğer tek parça halindeyse sadece o bölüme kursanda olur programın detaylı anlatımını (resimli) googleden bulabilirsin kullanımı oldukça kolaydır

not:bulma işlemi biraz uzun sürebilir  sorun olursa yazabilirsin

GFB
01-04-2009, 22:28   |  #5  
Yıllanmış Üye
165 mesaj

programı indirdim kurdum bu arada diskimde sadece c bölümü var tek bölümden oluşmakta bu recovery olayıda sanırım sistemi ilk günkü hale getirme diye biliyorum genelde hp toshıba asus dell vb. markalarda war. benim onları kurtarmam lazım şimdi indireyim desem bidaha olmaz çünkü torrentlardan indirdim seed falan olmuyo çook yavaş iner ee 25gb lık şeyide 10 kb lık bir hızla indiremem...