Firefox 3.6'nın kesin çıkış tarihi belli oldu

CHIP Online
12-11-2009, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Firefox 3.6 ne zaman çıkacak; bir sonraki büyük Firefox güncellemesi ne zaman olacak? İşte cevaplar.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/fire ... lli-oldu_16372.html

Resimlerle: Firefox 3.6 Beta 1 - Yenilikler

Mozilla Firefox'un 3.6 final sürümünün Aralık ayında çıkacağını doğruladı. Tarayıcının bu sürümü 6 ayda bir çıkan büyük önem taşıyan yeni sürüm politikasında önemli bir adım niteliği taşıyor.

Firefox 3.6'nın çıkışı bazı küçük düzeltmeler, ayarlamalar ve kişiselleştirme ayarları getirecek. Mozilla bu sürümle birlikte internet tarayıcı pazarındaki payını daha da arttırmayı ümit ediyor.

Mozilla'dan Tristan Nitot, İngiliz Telegraph gazetesiyle yaptığı görüşmede, 3.6 sürümünün Aralık ayında çıkacağını doğruladı. Gelecek büyük sürüm ise Haziran ayında çıkacak. Nitot her 6 ayda bir yeni bir sürüm üzerinde çalıştıklarını söylüyor. Ayrıca yeni sürümler arasında daha küçük farklar olacak. Firefox, sık güncelleme ile özellikleri hazır olur olmaz kullanıma açacak.

Firefox halihazırda küçük güncellemeleri otomatik olarak yüklüyor. Büyük sürüm güncellemelerini ise kullanıcıların indirip kurmaları gerekiyor. Firefox'un 3.6 sürümü daha önceki haberimizde bahsettiğimiz üzere tek tıklamayla açılan doğal video desteğiyle büyük bir değişim getirecek.

Tüm konu: Firefox 3.6'nın kesin çıkış tarihi belli oldu

İzleyin: Firefox'a multi-touch geliyor

Resimlerle: Firefox 3.6 Beta 1 - Yenilikler

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Firefox'un sık ve küçük güncelleme politikası doğru mu?

Kırık Çocuk
12-11-2009, 18:08   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
473 mesaj

Bence doğru. Yani Norton'un Pulse Update'i gibi bir şey. Sürekli, farkettikleri hataya karşı tedbir alıp güncelleme yapıyorlar. E, bunu da kullanıcıya sorarlarsa sürekli pazar payları rahatlıkla düşecektir.

ismet35
12-11-2009, 23:45   |  #3  
ismet35 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,037 mesaj

Hiç doğru bulmuyorum ve nefret ediyorum açıkçası.
1 ayda 2 sürüm ne bu ya artık çıkardın mı IE 8 gibi çıkarıcan tam çıkarıcan.