Firefox 4'e de 'Beni izleme' işlevi eklenecek

CHIP Online
23-12-2010, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Internet Explorer 9'da yer alması beklenen önemli özellik, meğer Firefox 4'te de olacakmış...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/fire ... klenecek_24238.html

Resimlerle: Firefox 4 Beta 4'teki grafik gücü

Microsoft'un Internet Explorer 9'a yerleşireceği 'Beni izleme' işlevinin bir benzerini Mozilla da Firefox 4'e ekleyebilir.

Mozilla başkanı Gary Kovacs konu hakkında şunları söylüyor "'Beni izleme' gibi bir düğmeye gereksinim duyuluyor ve önümüzdeki senenin ilk bölümünde bunu Firefox'a ekleyeceğiz."

Microsoft'un iki hafta önce Amerikan Federal Ticaret Komisyonu'nun teklifi üzerine eklediği 'beni izleme' özelliği, reklamcıların, kullanıcıların internette dolaşma alışkanlıkları hakkında bilgi edinmesini engellemeye yönelikti.

Mozilla'da ise üçüncü parti çerezlerin Firefox oturumu kapatıldıktan sonra silinip silinmemesi gerektiği aylardır tartışılıyor. Firefox'un yeni özelliğinin nasıl bir şekil alacağı ve nasıl çalışacağı henüz belli değil ancak önümüzdeki sene tarayıcıların 'beni izleme' özellikleriyle öne çıkacağı anlaşılıyor.

Tüm konu: Firefox 4'e de 'Beni izleme' işlevi eklenecek

İzleyin: Logosunu akıllara kazıyor!

Resimlerle: Firefox 4 Beta 4'teki grafik gücü

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Tarayıcılara eklenecek bir 'Beni izleme' özelliği çevrimiçi reklamcılığı etkiler mi?