Firefox 6'ya geçmek için 4 neden!

CHIP Online
20-08-2011, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Firefox 6'ya geçmeye bir türlü karar veremiyorsanız, bu 4 neden fikrinizi değiştirebilir!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/fire ... -4-neden_28682.html

Resimlerle: Firefox 6, 7, 8, 9...

Mozilla, Firefox 6'da arka planda 100'ün üzerinde değişiklik yapmış bulunuyor. Bu değişikliklerden birkaç tanesi ise tarayıcınızı son sürüme yükseltmeye değer hale getiriyor.

Mozilla'ya göre Firefox 6'nın açılışı, önceki sürüme göre daha hızlı. Bunu özellikle sekmeleri gruplar şeklinde düzenleyen Panarama özelliğini kullanıyorsanız farkedeceksiniz. Firefox'un başlangıçta birkaç sekme grubunu açması, onun yavaşlamasına neden oluyordu.

Laptop dergisinden Dan Howley'e göre ise Firefox 6, önceki sürüme göre aslında daha yavaş. Howley, tarayıcının Java performansını ölçen Peacemaker ile tarayıcı performansını sınamış ve Firefox 6'da 4.572 puan elde etmiş (daha yüksek puan, daha iyi). Bu puan, Firefox 5'in elde ettiği 4.733'e göre biraz daha düşük. IE9, Peacemaker'da 4.830 puan elde ederken Chrome, 8.400 puan almış.

Bununla birlikte hız testleri yanıltıcı da olabiliyor. Firefox 6, önceki sürümlerine göre daha düşük puanlar alsa da, kullanıcılar açısından daha hızlı hissediliyor.

Tüm konu: Firefox 6'ya geçmek için 4 neden!

İzleyin: Mozilla, oturum açmayı yeniliyor!

Resimlerle: Firefox 6, 7, 8, 9...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Firefox 6'ya geçtiniz mi?

sosyalik
20-08-2011, 00:27   |  #2  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,709 mesaj

Geçmemem için hiç bir neen yoktu, geçtim.

zafer20
20-08-2011, 01:09   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
24 mesaj

ben, çıktığı gün geçtim, gayet de memnunum çünkü, eklentiler sayesinde kendime göre özelleştirebiliyorum, tavsiye ederim...

Tekno_Loji
20-08-2011, 01:11   |  #4  
Tekno_Loji avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 35
1,677 mesaj

7.0 beta1 çıkmış :P

caner52
20-08-2011, 02:29   |  #5  
caner52 avatarı
Yıllanmış Üye
129 mesaj

ne geçicem yaa 5in suyu çıkmış gibi 6 sı çıktı bide güncelleme yok eklentin uygun değil gibi hata verio tarayıcıyı açtığımda 3,4 dk onu bekliyorum sildim valla şimdi chromeden devam ):

sosyalik
20-08-2011, 11:45   |  #6  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
1,709 mesaj
Alıntı: caner52  
ne geçicem yaa 5in suyu çıkmış gibi 6 sı çıktı bide güncelleme yok eklentin uygun değil gibi hata verio tarayıcıyı açtığımda 3,4 dk onu bekliyorum sildim valla şimdi chromeden devam ):
Uyumsuz eklentileri şu eklentiyle çalıştırabilirsin:https://addons.mozilla.org/tr/fi ... atibility-reporter/
Ayrıca Firefox için "5'in suyu çıkmış gibi 6'sı çıktı" diyorsanız Chrome için "12'nin suyu çıkmış gibi 13'ü çıktı" diyebilmeniz lzımdı çünkü aynı mantık.

caner52
20-08-2011, 15:51   |  #7  
caner52 avatarı
Yıllanmış Üye
129 mesaj

ben öle fazla ayrıntılı işi sevmem madem bi yenilik yapıyo bizi nie uğraştırıyolar yeni sürüme uyumlu eklentiyide yayımlsın en iyisi her zaman sade olandır kendim için sölüyorum tabi..bana göre kullanışlı kullanımıda basit bi sorun yaşamadım ..

sosyalik
20-08-2011, 16:05   |  #8  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
1,709 mesaj
Alıntı: caner52  
ben öle fazla ayrıntılı işi sevmem madem bi yenilik yapıyo bizi nie uğraştırıyolar yeni sürüme uyumlu eklentiyide yayımlsın en iyisi her zaman sade olandır kendim için sölüyorum tabi..bana göre kullanışlı kullanımıda basit bi sorun yaşamadım ..
Popüler eklentiler, yeni Firefox sürümünün çıkmasından en geç 2 gün sonra yeni sürüme ayak uydurmak için güncellenir. Ayrıca eklentileri Firefox'un yazdığını nereden çıkardınız ki? :) O binlerce eklenti dünyadaki milyonlarca Firefox gönüllüleri tarafından yazılıyor.
Size göre basitlik en önemli şey olabilir tabi ki ama  Firefox'u seven sevmeyen herkes bilir ki Firefox; en çok özelleştirebilme seçeneğini veren tarayıcıdır. İster eklenti kullanın ister kullanmayın. Sekme satırında sağ tıklayıp "Özelleştir"e tıkladığınızda istediğiniz düğmenin yerini bile değiştirebiliyorsunuz. Ayrıca şunu da belirteyim, web işleriyle uğraşanlar (webmaster) genelde Firefox kullanır çünkü Firefox bir webmaster tarayıcısı :) Sörf için Chrome kullanlar da kodlama yaparken Firefox kullandığını belirtiyor. Bunları nerede mi gördüm? Bilgisayar dergisinde okudum yani uydurmuyorum. :)
Chrome'u sevmiyor değilim ama Google'ın veri hırsızlığını yaptığını bildiğimden dolayı Chrome kullanasım yok. Zaten gerek de yok; Firefox'un eksiği yok, fazlası var. :)

alert
22-08-2011, 16:05   |  #9  
Yeni Üye
34 mesaj

çelişkiye bak :D

https://www.chip.com.tr/konu/fire ... -4-neden_28705.html

Son Düzenleme: alert ~ 22 Ağustos 2011 16:06