Firefox 8 hazır; İndirin!

CHIP Online
07-11-2011, 11:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Mozilla, Firefox 8'in final sürümünü indirilmeye sundu! Tüm yenilikler ve indirme bağlantısı burada...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/firefox-8-hazir-indirin_30190.html

Resimlerle: En iyi 30 Firefox 6 eklentisi!

Mozilla, Firefox'u "ışık hızında" güncellemeye devam ediyor. Firefox kullanıcıları sekizinci sürüm için çok fazla beklemediler; Firefox 8 indirilmeye sunuldu.

Yeni Firefox'ta ilk bakışta yine çok fazla değişiklik göze çarpmıyor. En büyük yenilik, kuşkusuz eklentiler konusunda yapılmış. İlk açılışta Firefox 8 yüklü tüm eklentileri listeliyor, uyumlu olup olmadıklarını kontrol ediyor ve bu liste yardımıyla istediklerinizi kaldırıp istediklerinizi kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Ayrıca bazı üçüncü parti yazılımlar tarafından "gizli" olarak kurulan eklentiler de artık Firefox'u kandıramıyor. Tarayıcı, bir uyarı ile kullanıcıyı bu eklentiler konusunda uyarıyor ve onları kullanmak isteyip istemediğinizi soruyor.

HTML5 ve WebSocket desteğinde yapılan iyileştirmelerin yanı sıra, Firefox 8'de pek çok ufak hata da giderilmiş durumda. Açılış hızı biraz artmış; aynı şekilde JavaScript motorunda da ufak geliştirmeler yapılmış.

İlk performans testi ve indirme bağlantısı haberimizin ikinci sayfasında...

Tüm konu: Firefox 8 hazır; İndirin!

Resimlerle: En iyi 30 Firefox 6 eklentisi!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Firefox 8'i denediniz mi?

Kapalı Hesap (223843)
07-11-2011, 19:00   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

indirme yapamadım bu verdiğiniz adresten ftp://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/8.0/

ohne dich
07-11-2011, 19:19   |  #3  
ohne dich avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
138 mesaj

firefox hayattır kesin denemeliyim :DD

tugaytuna22
08-11-2011, 03:52   |  #4  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
73 mesaj

Şuanda safari  kullanıyorum ama kesinlikle mozilla'dan vazgeçemem yeni sürümünüde deniycem fakat internette mozilla 8 'beta' sürümü olduğu yazıyo bu haberler yanlış değil mi ?

ohne dich
08-11-2011, 04:24   |  #5  
ohne dich avatarı
Yıllanmış Üye
138 mesaj
Alıntı: memoqul  
indirme yapamadım bu verdiğiniz adresten ftp://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/8.0/
aynen

ohne dich
08-11-2011, 04:25   |  #6  
ohne dich avatarı
Yıllanmış Üye
138 mesaj
Alıntı: memoqul  
aynen