Firefox ayarlarınızı bu ufak araç ile taşıyın

CHIP Online
06-07-2009, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Farklı bilgisayarlarda Firerfox'u aynı ayarlarla kullanmak mı istiyorsunuz? İlacınız burada...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/fire ... -tasiyin_13659.html

Resimlerle: Bir bakışta Firefox 3.5 RC2

Mozilla, Firefox'taki ayarlarınızı farklı bilgisayarlarda değiştirmeden rahatlıklar kullanabilmenize olanak veren Weave eklentisinin yeni sürümünü çıkarttı. Weave 0.4 yardımıyla Firefox profilinizi, ayarlarınızı ve şifrelerinizi farklı bilgisayarlar ve hatta farklı platformlara taşıyabilirsiniz.

Sadece birkaç tıklama ile ayarlarınızın yanı sıra favorilerinizi de sadece başka bir bilgisayara değil, mobil platformlara da aktarmanız mümkün. Fennec 1.0 desteği de bulunan Weave 0.4 sayesinde, Firefox ayarlarınızı Windows Mobile platformlarına da rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

Weave hakkında daha fazla bilgiye Mozilla'nın ilgili sayfasından ulaşabilirsiniz.

Tüm konu: Firefox ayarlarınızı bu ufak araç ile taşıyın

İzleyin: Bir bakışta Firefox 3.5

Resimlerle: Bir bakışta Firefox 3.5 RC2

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Weave 0.4 gibi bir araca hiç ihtiyacınız oldu mu?

Kapalı Hesap (53751)
06-07-2009, 16:48   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,036 mesaj

Hayır:))

ParanoiD
06-07-2009, 20:16   |  #3  
ParanoiD avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,900 mesaj

Hayır olmadı.

man on the moon
06-07-2009, 20:31   |  #4  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj

denedim, opera link'in gelişmiş hali. sanırım bu avantta da vardı ama eklentileri(hangi eklentilerin kurulu olduğunu) ve ayarlarını da yedeklemeli. yoksa bu firefox için çok birşey ifade etmez. ama bunların hepsi firefox ta çeşitli eklentilerle zaten sunuluyordu.

man on the moon
07-07-2009, 15:48   |  #5  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj

ya arkadaşlar sanırım ben beceremedim. firefox güvenli kipte de açılmıyordu tamamen kaldırıp yeniden kurdum. sonrada eklentileri kurdum. login oldum, hiçbir ayar gelmedi, tabiri caizse oturdum kaldım.