Firefox'tan yeni bir güncelleme daha...

CHIP Online
23-07-2009, 19:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Mozilla, Firefox için yeni bir güncelleme daha yayınladı; ama bu kez konu 3.5.1 sürümü değil...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/fire ... eme-daha_14163.html

Resimlerle: En iyi Firefox duvar kâğıtları

Mozilla Firefox'un hala eski 3.0'lı sürümlerini kullananlar için güvenlik ve istikrar sorunlarını gideren yeni bir güncelleme yayınlandı. Firefox 3.0.12 henüz 3.5'e geçmeye niyeti olmayanlar için gerekli bir güncelleme.

Özellikle beş adet kritik hatayı düzeltmesi kurulmasını şart koşuyor. Hafıza bozulması problemlerini, font render kütüphanesi problemleri düzeltiyor. Flash'taki çökme ve uzaktan kod çalıştırma sorunlarını ve XPCNativeWrappers'da zaman aşımı kayıplarını da düzeltiyor. Çoklı çapraz kaynak paket atlamalarını hallediyor. Bir sitenin JavaScript'inin başka bir sitenin objesine erişmesine imkan tanıyan bu atlamalar önemli bir güvenlik sorunuydu.

Bunların üzerine Firefox 3.0.11'in Windows XP'deki Java plug-in'e erişirken donma yaşaması problemi de halledilmiş. Mac OS X sürümünde de AppleScript hatası giderilmiş.

Mozilla Firefox bu tür güncellemeleri 2010 Şubat'a kadar 3.0'lı eski sürümler için sürdürecek.

Download: Firefox 3.0.12

Tüm konu: Firefox'tan yeni bir güncelleme daha...

İzleyin: Firefox ile Çin işi Web!

Resimlerle: En iyi Firefox duvar kâğıtları

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Firefox'u güncellediniz mi?

ParanoiD
23-07-2009, 19:43   |  #2  
ParanoiD avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,900 mesaj

Hayır 3.5 kullanıyorum...

ismet35
23-07-2009, 20:04   |  #3  
ismet35 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,037 mesaj

3.5.1 kullanıyorum..

Firefox un daha önceki sürümleri düşünmesi güzel..
Bana 3.5 sayfaları biraz daha yavaş açıyor gibi geldi sanki sayfaları açarken 3-4 saniye takılıyor bende... :(

acaba 3.0 Serisine mi dönsem..