Firefox'un 10 gözde eklentisi

CHIP Online
06-05-2008, 12:23   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Bu yazımızda Mozilla Firefox'un birbirinden farklı ve kullanışlı 10 eklentisini inceliyoruz.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Fire ... eklentisi_6713.html

Gün geçtikçe kullanımı yaygınlaşan ve fenomen haline gelen Mozilla Firefox, eklentileriyle de rakiplerini zor durumda bırakıyor. Firefox için hazırlanan pek çok eklenti paketi mevcut ve bu eklentilerle browser'ınızdan çok daha fazla verim alabilirsiniz.

Bu makalemizde Firefox'un gözde eklentilerine inceliyoruz.

1. Download StatusBar

Firefox kullanırken indirmekte olduğunuz dosyaları bu eklenti sayesinde daha kolayca yönetebileceksiniz. Bu eklentiyle, artık Mozilla Firefox'da indirme işlemi yaparken ayrı bir pencereyle uğraşmayacak, download işlemlerini bu eklenti sayesinde daha kolay ve pratik bir şekilde halledebileceksiniz.

Download StatusBar:  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/26

Tüm konu: Firefox'un 10 gözde eklentisi

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizin Firefox favori eklentileriniz neler?

M3ric
07-05-2008, 12:32   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
385 mesaj

cok daha onemli eklentiler varken niye tab effect i anlatmislar kavrayamadim.  Bunlarin disinda seacrh synchronizer, session keeper temporary bookmarks, temporary inbox, anonymization toolbar, Flashblock, FireFTP, Cookie Button, Fullerscreen, mediaplayerconnectivty, noscript , torbutton , bookmarks linkchecker, gutil, freetranslate, history submenus, 2pane bookmark, mailnull gibi olmazsa olmazlar da var. Greasemonkey i ozellikle sona biraktim. O zaten basli basina bir kategori.

Optimum
08-05-2008, 15:38   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
73 mesaj

Firefox tarayıcıyı Explorer 7 le kıyaslamak bile bana ters geliyor (ikisinide kullanıyorum). Gerçekten bir deniz gibi uçsuz bucaksız özellikler barındırıyor ve  her geçen gün yeni bir özelliğini keşfediyorum.

Bu yüzden fireox'a geçecek arkadaşlara tavsiyem şudur: İlk başta alışkanlıklardan dolayı bir iki gün bocalarsınız ama ondan sonra üzerinden aylar geçsede hergün sizi şaşırtacak kadar güzel bir tarayıcıdır. Önceleri kuşkuyla yaklaştım ama şimdi imkansız artık başka tarayıcı kullanmam.

Ve unutmayın "bu nasıl oluyor" veya "acaba böyle bir şey yapılabilir mi" gibi sorularınızın hepsine şimdiden "evet" diyebilirim.

Benim favorilerim,
1- Fast video Download (Youtube vs diğer her türlü dosyayı bir tıklamayla indiriyor)

2- Febe (Firefox'a ait herşeyi yedekler ve geri alır, Türkçe)

3- Forecasfox (Hava durumu eklentisi istediğiniz yere konuyor ve türkçe)

4- Foxmarks bookmark (Kıasyollarınıza dünyanın her yerinde ulaşmak için, Türkçe)

5- ShowIP (Bağlandığım sayfaların IP sini görmek için)

Tema olarak da Scribblies Plain (Çok sekme kullandığım için hangi sekmede olduğumu en belirgin ve renkli o gösteriyor ve çok kompakt) kullanıyorum.

velican81
15-05-2008, 17:40   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj
Optimum
2- Febe (Firefox'a ait herşeyi yedekler ve geri alır, Türkçe)
firefox'a rakip tanımıyorum alışmışım bir kere

bu febe nasıl Türkçe oluyor acaba
bulamadım