Firefox'un başı dertte!

CHIP Online
21-02-2010, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Bu kez Firefox'un işi zor; çünkü yeni açık hem çok ciddi, hem de keşfedenlerin niyeti pek iyi değil.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/firefox-un-basi-dertte_18382.html

Resimlerle: A'dan Z'ye "Süper Firefox" rehberi

Geçtiğimiz günlerde Mozilla'nın uğraştığı açıklarla ilgili bir haber yayınlamıştık. Tam bu haberin üzerine yeni bir gelişme daha yaşandı. Moskova'dan güvenlik şirketi Intevydis'in kurucusu Evgeny Legerov, Firefox'un son sürümündeki kritik bir açığı ortaya çıkarttığını resmi olarak duyurdu.

Saldırganlar, güvenlik açığı sayesinde uzaktan kod çalıştırabiliyorlar. Legerov bu kodarı güvenlik uzmanlarına satılan otomatik açık değerlendirme sistemine eklediklerini duyurdu.

XP ve Vista altında bu kodların çalıştığı da denenerek onaylanmış. Bu açıklar Mozilla'nın yeni yamadığı Firefox'un 3.5.7 sürümünden son sürüm olan 3.6 sürümüne kadar geçerli. İşin ilginç kısmı ise, açığın, eski Firefox'ların güncellenmesinin hemen ardından ortaya çıkmış olması.

Tüm konu: Firefox'un başı dertte!

İzleyin: Firefox'a multi-touch geliyor

Resimlerle: A'dan Z'ye "Süper Firefox" rehberi

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Güvenlik firmasının yaptığı doğru mu?

Kapalı Hesap (158417)
21-02-2010, 15:43   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 8
1,060 mesaj
Alıntı: ~~€zgi~~  
moztirik firmasının firefostirik kosirik i böye işte ie zaten işe yuaramaz kağnı arabsası Safari 4 e geçin rahat edin:):):)):
Evet bende safari yi seviyorum
Bence en iyiler arasında

Qromodynmc
21-02-2010, 19:29   |  #3  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

firefoxu hiç sevmezdim zaten:) ie gibisi yok,safariciler sizde fazla abartmayın ama gerçektende safari ii tarayıcıdır bende severim..

Kapalı Hesap (158417)
21-02-2010, 19:31   |  #4  
Kapalı Hesap
1,060 mesaj
Alıntı: ~~€zgi~~  
Gerçekten de öyle Sende mi safari kullanıyorsun türkçe yama yı da kurunca süperoluyor zaten en hızlısı o:):)
Evet bende safari kullanıyorum
türkçe yama yı da kurunca süperoluyor zaten en hızlısı o:):)
hemde ne süper oluyor vallaha :):)

Qromodynmc
21-02-2010, 19:35   |  #5  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

eskiden safaride cleartype vardı yazılar çok hoştu ama yeni sürümlerde çarpık yazılar oluyor onun çözümünü bende bilmiorum.

Kapalı Hesap (158417)
21-02-2010, 19:37   |  #6  
Kapalı Hesap
1,060 mesaj

Malesef ezgi bende çözümünü bilmiyorum ama ama puni arkadaşın dediği gibi "eskiden safaride cleartype vardı gerçekten de  yazılar çok hoştu "
Çok seviyordum