Firefox yazı tipi boyut sabitleme

olricc
03-01-2011, 23:03   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Merhaba...
22 inch monitör aldım. Ekran çözünürlüğünü 1920x1080'de kullanıyorum. İE'de sayfaları açtığımda  metin boyutu otomatik olarak %150'ye çıkıyor. Ancak firefox'ta sayfalar ve metinler çok küçük kalıyor. Her sayfada ctrl+fare tekerleği kullanarak arttırmak zorunda kalıyorum. Bir sayfada yaptığım bu boyutlandırmayı firefox hatırlıyor ve aynı sayfayı bir sonraki açışımda en son oranı koruyor. Ancak farklı sayfalarda her defasında boyut küçülüyor. İE'de olduğu gibi metin boyutunu tüm sayfalar için ayarlayıp saklamam mümkün değil mi?
Şimdiden teşekkürler....

yıldızım
04-01-2011, 10:52   |  #2  
Yıllanmış Üye
130 mesaj

Firefox’ta metin boyutunu sınırlayabilmeniz için bir seçenek bulunmakta. “Araçlar, Seçenekler, Genel, Yazıtipleri ve Renkler”.  Internet Explorer’da ise yazı boyutu konusunda ise  “Araçlar, Internet Seçenekleri”nden “Erişilebilirlik”i seçin.

yıldızım
04-01-2011, 10:53   |  #3  
Yıllanmış Üye
130 mesaj

Firefox’ta metin boyutunu sınırlayabilmeniz için bir seçenek bulunmakta. “Araçlar, Seçenekler, Genel, Yazıtipleri ve Renkler”.  Internet Explorer’da ise yazı boyutu konusunda ise  “Araçlar, Internet Seçenekleri”nden “Erişilebilirlik”i seçin.