Firefox Yer imleri Problemi

QLuMSuZ_V@K@
27-03-2009, 00:56   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Firefox 3.0.7 gelene kadar bi sorun yoktu.. Şimdi problem şu.. firefox u ilk başlattığımda doğal olarak google geliyor.. ben yer imlerine eklemiş olduğum bi siteye girmek için Yer İmleri sekmesine tıkladığımda Sayfa İmlendi bölümü açılıyor. vazgeç deyip tekrar yer imleri dediğimde yer imlerime giriyor. yani şu firefox her ilk açtığımda yer imleri ne tıkladığımda yer imlerine eklediğim siteler açılması gerekirken yer imlerine ekle yeri açılıyor.. firefox ta sanki Ctrl + D kısayol fonksiyonunu kullanmış gibi oluyor.. Bu durum bir hatamı yoksa firefox 3.0.7 ile gelen bir özellikmi..

QLuMSuZ_V@K@
28-03-2009, 14:29   |  #2  
OP Taze Üye
6 mesaj

çok kişi okuyup geçmiş sadece.. Anlaşılan şu ki bu sitede bi işe yaramıyor.. www.chip.com.tr..  yazık.. ..

Mustafa@PC
28-03-2009, 14:48   |  #3  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

C:\Program Files\Mozilla Firefox\defaults\profile
altında kullanıcı profilleri tutulur ve her kullanıcı profiliin altında kendi bookmarks.html dosyası bulunur.yer imlerine böyle ulaşabilrisniz ayrıca chip forum türkiyenin sayılı forumlarındandır.lütfen 1 cvp gelmedi veya gelemedi diye direk önyargıya kapılmayın belliki bilenler online değil yada okuyanlar bilmiyor...kolay gelsi..

ettu
28-03-2009, 16:07   |  #4  
Yıllanmış Üye
134 mesaj

QLuMSuZ_V@K@
Foruma hoşgeldin ama çok sabırsızsın. Buraya mesajını yazar yazmaz sana cevap vermek için herkesin sıraya gireceğini sanıyorsan yanılıyorsun.
Gelelim sorunun cevabına
Firefoxun 3.07 sürümü en iyilerdendir.
Şayet internet Explorer kullanıyor (ya da Opera) ve sık kullanılanların varsa Firefoxda Dosya-İçe aktar-Microsoft Internet Explorer-Opera seç ve ileri deyince Firefoxda yer imlerinin içine kullandığın bütün sık kullanılanlar eklenmiş olur.

QLuMSuZ_V@K@
28-03-2009, 22:23   |  #5  
OP Taze Üye
6 mesaj

ya bakın benim sorunum yer imlerim yok yer imlerim çalışmıyor değil.. yer imlerini içe aktarmayıda dışa aktarmayıda çok iyi biliyorum.. şuanda Fifefox yer imlerimde 83 kayıtlı site var..

benim anlatmak istediğim şu.. firefox u ilk açtığımda doğal olarak daha önceden eklediğim sitelerden birine girmek istiyorum.. olay şu firefox u açtım karşımda ilk olarak google. sekmelerde yer imlerine geliyorum. Yer İmleri sekmesine tıkladığımda ekli olan yer imlerinin listesi gelmesi gerekirken Yer imleri ekle menüsü geliyor.. bu gelene tamam dediğimde googleyi yer imlerine ekliyor vazgeç dediğim de olması gereken yani hiç bişi olmuyor.. ikinci yer imleri sekmesine tıklamamda yer imleri listem açılıyor.. sorun burda neden ilk tıkladığımda yer imlerine ekle değilde yer imleri listem gelmiyor..

Süleyman.
28-03-2009, 22:45   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
QLuMSuZ_V@K@
çok kişi okuyup geçmiş sadece.. Anlaşılan şu ki bu sitede bi işe yaramıyor.. www.chip.com.tr..  yazık.. ..
Ben hiç Firefox kullanmadım. Belki bakıp da cevap vermeyenler için de benzeri şeyler söz konusudur. Değil mi?..

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 29 Mart 2009 01:47
QLuMSuZ_V@K@
29-03-2009, 01:35   |  #7  
OP Taze Üye
6 mesaj

tepki vermeme kızıyorsunuz farkındayım.. konuyu açmamın üstünden 24 saat geçmiş.. üstelik gece yarısından sonra açtımki ertesi gün gün boyunca girenler görüp bilenler cvp yazsın diye..şuna eminimki elbette bilenler okudu ama umursamadı şuraya 2 kelime açıklama yazmayı... şimdi ben tepki gösterene kadar neden kimse yorum yapmadı.. ben tepki gösterdikten sonra yorum yapıldı.. fark burda.. eminimki aman banane deyip geçti çoğu.. tepki verilmeden önce yorum yapılmış olsaydı bu sitenin kalitesi ortaya çıkardı..

forum konusunda acemi değilim.. 3 ü adı duyulmuş 6 forum sitesinde Adminlik, 4 ayrı sitede forum yöneticiliği, 8 ayrı sitede de moderatörlük yaptım. kendi kurduğum siteler hariç... yoruldum usandım ve şuan bir sitede adminim bir sitede de moderatörüm.. görev aldığım tüm siteleri burda yazardım ama reklam olur..

Süleyman.
29-03-2009, 01:48   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Hakikaten kardeşim olumsuz vakaymışsınız yani...

QLuMSuZ_V@K@
01-04-2009, 21:00   |  #9  
OP Taze Üye
6 mesaj

Sorun Çözülmüştür...

Şimdi diceksiniz çözümü ne belki başka arkadaşlarda aynı sorunu yaşar..

ben nasıl kendim çözdüysem onlarda öyle yapsın........

mooniron
06-04-2009, 19:00   |  #10  
Yıllanmış Üye
174 mesaj

şimdi bende aynı sorunla karşı karşıyayım diycem banane diycen :)
firefox u ilk açtığımda diyelimki yerimlerinden bir yer seçip oraya gitmek istiyorum yer imlerine tıkladığımda yer imleri açılmıyor direkt olarak sayfayı yer imlerine ekle çıkıyor vazgeç deyip yeniden yer imlerine girip sayfayı seçiyorum. burdan yazmak istemessen anlarım özel den de yazabilirsin sorunun çözümünü. başka başlık açmak istemedim.

bir sorum daha var : firefoxda yer imleri nereye kayıt oluyor . diyelimki firefox u silmek istiyorum ama yerimlerini kaybetmemek için nerden kopyalayabilirim ?
şimdiden teşekkürler

ettu
17-04-2009, 17:04   |  #11  
Yıllanmış Üye
134 mesaj

Bilgiyi paylaşmak gibi anlayıştan yoksun QLuMSuZ_V@K@ arkadaşa olumlu düşünmesini tavsiye ediyorum.