flash diske xp kurmak

HPQ-User
25-03-2009, 18:36   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

orduisrehberi sormuş:
2 gb. lık flash diske xp kurmak istiyorum ama en az özellikle xp`nin kurulumunu hdd`ye en az 3,2 gb. gibi bir alan gerektiriyor. internette araştırdığımda bununla ilgili pek çok yöntem var. ancak fırsat buldukça chip dergisini okuyorum ve daha önceki sayılarınızda mart 2006 yılı idi yalnış hatırlamıyorsam, 512 mb. ve 1 gb. lık flash diskler yeni çıkmaya başlarken xp nizi cebinizde taşıyın adlı bir yazınız vardı. ancak arşiv bölümünden 2006 ya erişemiyorum. okuduğum dergiyide bulamıyorum. en azından bu sayıyı pdf olarak atabilirmisiniz. ya da 2 gb. flash diske nasıl xp kurabilirm bunu anlatabilirseniz çok sevinirim. şimdiden teşekkürler . e-mailinizi sabırsızlıkla bekliyorum. ikinci bir önerimde şu olacak. atom işlemcili anakartlar piyasaya çıktı ve bence sadece 1 ve ya 2 basit program çalıştıracak kişiler için flash diske sistem kurmak çok güzel bir olay olur. çünkü maliyet inanılmaz bir oranda düşer diye düşünüyorum. bunuda bir sayınızda yer verilmesi dileğiyle.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
2 GB. FLASH DİSK

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; GTB5; .NET CLR 2.0.50727)

Yamay
25-03-2009, 20:08   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
170 mesaj

Arkadaşım flash diske işletim sistemini kurup çalıştıramazsın. Ama flash diskten bilgisayara Xp yükleyebilirsin. Mantık aynı Cd veya Dvd 'ler gibidir fakat boot ekranında ki ayarlar biraz farklıdır.