Flash Player 10.1 açıklandı...

CHIP Online
07-10-2009, 17:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Flash Lite'ı unutun, olgun ve dolgun bir Flash'a hazır olun! İşte Flash Player 10.1...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/flas ... ciklandi_15634.html

Resimlerle: En iyi 71 Flash oyun bir arada...

Adobe, MAX geliştirici konferansının arifesinde Flash Player'ın 10.1 sürümünü duyurdu. 2010'un ilk yarısında gelecek olan yeni Flash, PC, Mac, Linux'ta çalıştığı gibi akıllı telefonlarda da çalışacak.

Flash, cep telefonlarında işletim sistemine dahil edilirse kullanılabiliyordu ve bu "Lite" bir sürümdü. Mobil kullanıcılar da artık normal Flash kullanabilecek. Kullanıcılar sisteme dahil olmasa da indirip kurabilecekler. Bu adım AIR uygulamalarının da cep telefonlarında doğal olarak çalıştırılabilmesi için önemli.

Flash Player 10.1 bütün akıllı cep telefonlarında hemen çalışmayacak. Symbian 60 serisi, Android, Windows Mobile ve Palm webOS kullanan cep telefonlarında tam sürüm Flash daha sonra gelecek. Yılsonundan önce Windows Mobile 6.5 ve Palm webOS için geliştirici betası çıkacak. 2010 başlarında da Android ve Symbian için beta çıkacak.

Haberin devamında: AIR da neyin nesi?

Tüm konu: Flash Player 10.1 açıklandı...

İzleyin: Flash artık iPhone'da!

Resimlerle: En iyi 71 Flash oyun bir arada...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Flash'ın yerini HTML5 tutabilir mi?

Kırık Çocuk
07-10-2009, 17:49   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
473 mesaj

Adobe çok geliştirdi kendisini Flash konusunda ve HTML 5 onun yerini tutamaz diyorum.