Fn+F12/F11 tuşları ile ses açma-kapama

HPQ-User
25-02-2009, 21:35   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

sumatra07 sormuş:
Asus F3JC kullanıcısıyım. Bilgisayarımda virüs vardı. Forumunuzda virüslerin temizlenmesine dair verilen bir uygulamayı kullanmaya çalıştım. Klasör seçeneklerinden önce gizli dosyala ve klasörleri göster sonra da başlat/çalıştır/ msconfig/tanımlama başlangıcı şeklindeki uygulamayı yapıp güvenli mod sistemiyle bilgisayarı tekrar açtım ancak uygulamaya daha fazla devam etmedim. Şimdi bilgisayarımda her şey normal virüs uyarısı almıyorum ama Fn+F12/F11 tuşları ile ses açıp kapayamıyorum. Bilgisayarımda hiç ses yok. Sorun ne olabilir?

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Asus F3JC Notebook
Windows XP
Intel Core 2 Duo Processor 1.83 GHz
1 GB Bellek
Bellek Tipi DDR2 667
Sabit Disk 100 GB 5400 RPM SATA

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; GTB5; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727)

kahtliam
25-02-2009, 21:58   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Bnmde bi sorunum war yardım bilgisayarım daha yeni bn almadım yani parça ektirdimde yaptırdım ve bnm bilg oyun oynarken  genellikle ne bilim bi oyum solim nfs undgrand 2 basen giriorm oynuorm basende tıkanıor ama nsl tıkan ma ses klgndlk gibi sesler cıkartıo we donuo bilgisayar bunun sebebi ne ola bilir basenleride interneti actıgımda yhada masa ustune geldigim saman tıkanıo donuo mecburi res atmak zorunda kalıorm bunun sebebi ne olabilir bi yardım acaba ana karttan olabilirmi yardım yardım

Banned
26-02-2009, 00:29   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
934 mesaj

bu asuslara hotkey diye bir program var onu asusun sitesinden güncelle zaten sendeki eski versiyondur ama hiç ses çıkmıyorsa yani hoperlörler tamamen devre dışıysa sesyöneticisine sağtıkla ses aygıtlarından hoperlörlerin çalıştığına emin ol çalışmıyorsa açılan pencereden sağ tıkla devre dışı bırakılmış aygıtları gösteri işaretle sonra hoperlörleri devreye al çalışıyorsa sürücüsünü güncelle

Banned
26-02-2009, 00:46   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
934 mesaj
kahtliam
Bnmde bi sorunum war yardım bilgisayarım daha yeni bn almadım yani parça ektirdimde yaptırdım ve bnm bilg oyun oynarken  genellikle ne bilim bi oyum solim nfs undgrand 2 basen giriorm oynuorm basende tıkanıor ama nsl tıkan ma ses klgndlk gibi sesler cıkartıo we donuo bilgisayar bunun sebebi ne ola bilir basenleride interneti actıgımda yhada masa ustune geldigim saman tıkanıo donuo mecburi res atmak zorunda kalıorm bunun sebebi ne olabilir bi yardım acaba ana karttan olabilirmi yardım yardı
arkadaşım xp mi vistamı kulanıyorsun bilmiyorum ama sorunu oraya sor tüm forumları seç sonra kullandığın işletim sisteminin forumunu seç en üstte sağda yeni mesaj seçeneği var ona tıkla sorunu sor başlık açmadan sorunu kimse okumaz dolayısıyla cevapta alamazsın yada uzmanına sorun kısmına sor sorunu