format atamıyorum

khan06
06-07-2007, 19:56   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

format atarken baslangıctaki setup mın hepsini 1,2,3(hepsine) boot u cd ile baslamayı seciyorum ama tam cd baslıycakken" boot cd/dvd" deyip tekrar hardisk e donup acılıyo format atamıyorum daha dogrusu cd ile baslatamıyorum...
yardımcı olursanız cok sevinirim
tskrlr

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 06 Temmuz 2007 20:12
ntguzel
06-07-2007, 20:13   |  #2  
Yıllanmış Üye
450 mesaj

cd-romun veri kablosunu kontrol et.orada cd-rom u tanıyıpta listeye koymadığı için cd-romda sorun olabilir.ya da cd boot edilmiyordur.eksik bir dosya vardır.

Son Düzenleme: ntguzel ~ 06 Temmuz 2007 20:13
adeep
06-07-2007, 20:26   |  #3  
Yıllanmış Üye
177 mesaj

başlarken cdromdan boot etmek için bir tuşa basın demesi lazım...

djnakres
06-07-2007, 20:59   |  #4  
Yıllanmış Üye
221 mesaj

bUos TAn bak Hard disk gözüküyomu  gözükmüyosa ayvayı yedin Hardiskte sorun vardır

osa_bh
06-07-2007, 23:38   |  #5  
Yıllanmış Üye
335 mesaj

Sayın khan06;

Siz zaten başlagıç ögesi olarak  cd-room u göstermek için hepsini cd-room a çevirmemelisiniz.Sadece birinci seçeneği Cd-room  ikinci seçeneği de Hdd yapmalısınız.

Eğer  böyle de sorun oluyorsa kurulumu windowstan başlat.Windows xp cdsini cd-room a tak.Kurulum başlarken(Yani klasik xp yükleme mavi ekranı çıkarken) ilk ekranda yükseltme seçeneğini Yeni kurulum yapmalısın.Böylece ürün key-ini girdikten sonra bilgisayar reset atılacak ve otomatikmen bilgisayar o mavi format ekranı çıkacak.Sizde formatı atıp windows unu kuracaksınız.

Eğer windows çökmüş bir şekilde ise yani açılmıyorsa tabii ki de bu yöntemi yapamıyacaksın.Ama sen ilk dediğim şeyi dene.

Ayrıca djnakres siz galiba yanlış anladınız hd gözüküomuş sadece cd-room a dönmüormuş.

İyi Günler...

Son Düzenleme: osa_bh ~ 06 Temmuz 2007 23:40
beltan
07-07-2007, 14:53   |  #6  
Üye
57 mesaj

bence senin cd room yada dvd room heneyse taktığın diskte bir sorun var boot yapıla bilen başka bir CD yada diski işte her neyse olnu dene büyük ihtimal ile olur

olmassa biostan yanlızca first boot device (ilk boot aygıtı) nı CD room yapmakla kalma birde onun üstiündeki  boot enable disable seçeneğinnin enable yani açık olduğundanemin ol daha bitmedi bir de son olarak (bunu yapmaz san da olmaz) save bios çoğu pc de F10 sende farklı da olabilir biosu sevle ve buşekilde tekrar dene
yinede olmassa donanımsal bir hatadır diyebiliriz sürücülerin id kablolarına bakmaktan başlıya bilirsin

Şimdiden kolay gelsin