format atamıyorum

HPQ-User
26-07-2008, 19:16   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

lale sormuş:
bilgisayarıma format atmak istiyorum.ama atılmıyor.başlangiçta f11 e basıp kuruluma geçmek istiyorum.basmadığım tuş kalmadı.normal bir şekilde windows yine açılıyor.bütün f lere bastım.ayar mı bozuk nedir?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
laptop

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.8.1.16) Gecko/20080702 Firefox/2.0.0.16

Fatih_ARMAĞAN
26-07-2008, 19:23   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

işletim sistemi cd si ile yükleme yapıcak iseniz bilgisayarınızın first boot yani ilk boot etmesi gereken seçenek cd/dvd ye ayarlı ise taktığınız işletim sistemi cdsi kurulumu otomatik başlatıcaktır..

eğer boot seçenekleri ilk olarak cd/dvd ye ayarlı değil ise bunu ayarlamak için F2,DEL tuşları ile bios menüsünden değiştirebilirsiniz.. bazı laptoplarda daha farklı tuşlarda olabiliyor.

eğer yokse recoverı ile kurulum yapıcaksanız bu laptopların marka ve modellerine göre farklılık gösterebilir... Rcoverry başlatma genelde  F10 F11 F12 oalbiliyor..

NEt bir cevap verebilmek için LAptopunuzun MArka ve alt kısmında yazan model kodunu buraya yazmalısınızki size daha detaylı şekilde yardımcı olabilelim...