format atcam ama...

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
skobalistik
18-07-2006, 15:17   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

format atmam gerekiyor ama setup şifre istiyor oysa ben şifre falan koymadım zaten koyamam da. Format ayarlarını yapmak için bilgisayarı yeniden başlatıp del e bastığımda password istiyor. Bu şifreyi nasıl kırabilirim? boynum bükük yardımlarınızı bekliyorum şimdiden tşk ler.

fdaloglu
18-07-2006, 16:27   |  #2  
Taze Üye
9 mesaj

slm
bu tür tarih şifre vs vs gibi bios bilgileri main boardın üzerindeki pil ile beslenen bir entegre üzerinde saklanmaktadır. o pili çıkarıp bir iki dk beklersen tüm bilgiler sinilir sende rahat rahat açabilirsin. bios daki tüm ayarlar fabrika ayarlarına döner bunu da unutma kolay gelsin.

fdaloglu
18-07-2006, 16:28   |  #3  
Taze Üye
9 mesaj

pili geriye takmayı unutma tabi Onay

skobalistik
18-07-2006, 18:37   |  #4  
OP Taze Üye
8 mesaj

:) tşk ler merak etme unutmam:):)

leventkara
01-08-2006, 10:25   |  #5  
Taze Üye
2 mesaj
skobalistik
format atmam gerekiyor ama setup şifre istiyor oysa ben şifre falan koymadım zaten koyamam da. Format ayarlarını yapmak için bilgisayarı yeniden başlatıp del e bastığımda password istiyor. Bu şifreyi nasıl kırabilirim? boynum bükük yardımlarınızı bekliyorum şimdiden tşk ler.
delikanli53
01-08-2006, 21:49   |  #6  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj

pili çıkarmak genelde işe yaramaz. ve bu şifre kırma olayı değildir. Pili çıkartıp beklersen (bir çok ana kartlarda) sadece zaman kaybı yaşarsın.

1. Bios pilini çıkarmadan yanında bulunan cumperin yerini değiştir. (bu işlemi yaparken power suply ye fiş takılı olmasın.) eğer olmazsa hiç takma cumper. (üç tane uç vardır orda zaten) kesin işe yarayacaktır.

2. Cumper olmayan ana kartlarda. Pili çıkar pilin altındaki uç içe dışındaki bölümü metal birşey ile temas ettir ve bilgisayarını aç. Olmaz ise bilgisayarı kapat ve tamamen fişten çek iki dakka sonra tekrar dene.

başaramazsan gene yaz.

nasıl olduda buraya format at yazan olmadı :DDD

Son Düzenleme: delikanli53 ~ 01 Ağustos 2006 21:50
cihat
02-08-2006, 00:10   |  #7  
Yeni Üye
47 mesaj

bios pilindeki şifreyi kırmak için bilgisayarın bios pilini çıkardığın zaman o şifre kaybolacaktır yada ben birazdaha konuyu açiim bios pilini çıkarınca otomatikmen reset atacaktır yani kayıtlı yüm bilgileri yok edecek onun için bu işlemi yap yapamıyorsa bana mesaj at sana yardımcı olayım

delikanli53
02-08-2006, 00:39   |  #8  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj

arkadaşım bios pilini çıkartmak yetmez bazı ana kartlarda anlatamadım galiba.

bug_lavacı
02-08-2006, 03:11   |  #9  
Yıllanmış Üye
318 mesaj
delikanli53
pili çıkarmak genelde işe yaramaz. ve bu şifre kırma olayı değildir. Pili çıkartıp beklersen (bir çok ana kartlarda) sadece zaman kaybı yaşarsın.

1. Bios pilini çıkarmadan yanında bulunan cumperin yerini değiştir. (bu işlemi yaparken power suply ye fiş takılı olmasın.) eğer olmazsa hiç takma cumper. (üç tane uç vardır orda zaten) kesin işe yarayacaktır.

2. Cumper olmayan ana kartlarda. Pili çıkar pilin altındaki uç içe dışındaki bölümü metal birşey ile temas ettir ve bilgisayarını aç. Olmaz ise bilgisayarı kapat ve tamamen fişten çek iki dakka sonra tekrar dene.

başaramazsan gene yaz.

nasıl olduda buraya format at yazan olmadı :

gerçekten bu işin erbabısın...Bu bilgiyi herkes bilmez.Seni tebrik ediyorum...

Arkadaş haklı...En iyi yöntem budur bu yöntem Power açık olsa bile yarar...

skobalistik
06-08-2006, 00:12   |  #10  
OP Taze Üye
8 mesaj

arkadaşlar çabalarınız için çok tşk ederim de fdaloglu arkadaşımızın dediğini direkt yaptım ve oldu sonra da bios tan ayarları yapıp format attım benim sorunum bios a giremeyip format atamamaktı tekrar saolun.

sadya
06-08-2006, 00:17   |  #11  
Taze Üye
16 mesaj

clickmos diye pir program var onunla kır yanılmıyorsam ismini doğru yazdım pili çıkarmadan halleder tabil pilde doğrun cevaptır

Recep Baltaş
06-08-2006, 02:22   |  #12  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Konu amacına ulaşmıştır.Konu aynı zamanda SSS'e ekleniştir.