format atmak

HPQ-User
26-06-2008, 16:48   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

dalin sormuş:
laptopıma msnden virüs girdi.şu açin pcde bi sorun yok fakat format atmak istiyorum ancak bu konuda hiçbir bilgim yok.yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
beko marka

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506)

soulmy
26-06-2008, 16:51   |  #2  
soulmy avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,939 mesaj

http://shiftdelete.net/site/videokurs/Windows_Vista_Kurulumu.html

Kapalı Hesap (53751)
26-06-2008, 16:53   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,036 mesaj

Bios'a girilir bilgisayar CD'den başlatılacak şekilde ayarlanır.İşletim sistemi CD'si takılır gerekli adımlar izlenir.Sistemin kurulacağı bölüm seçilir ve biçimlendirilir.Sistem kurulur aralarda size saat tarih vb. sorulur bunlar basit adımlardır sonra lisans anahtarınızı girmeniz falanda istenebilir bunları anlatmama gerek yok sonunda format atmış ve masüstüne ulaşmış olursunuz kolay gelsin...

tirex_x
26-06-2008, 16:55   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
445 mesaj

yeni pclerde bildiğimiz format olayı kalkıyor.
artık yeni pclerde işletim cd si ve driver cd si bile gelmiyor. pc lerde recovery yazlımları kullanıyor. recovery yazılımı sitermi kendisi otomatik siler ve yeniden yükler.
eğer pc de recovery yoksa format atman gerekir.
format atma konusunda bilgin yok sa tavsiyem servisine git.
kolaygelsin

soulmy
26-06-2008, 17:02   |  #5  
soulmy avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,939 mesaj
AdRaMiTi
FORMAT C: <<<< ARKADAŞI TANIRMISIN KENDİSİ FORMATLA İLGİLENİR KahkahaKahkaha

Evet yeni nesil sistemlerde yok :) Öyle format filan Bilgisayar alırkene yanında recovery cd'si veriyorlar kanımca.

Ama illa öğrenmek istiyorsan :) Xp simulation proğramını dene derim xp'ye göre ama olsun Sonucta aynı yola cıkıyor hepsi Kahkaha

Xp simulator Proğramı AYnı format Atıyormuşsun gibi sana olanak tanıyor hemde sistemine hiç bir zarar vermeden .Aşagıdaki adresten indirebilirsin proğramı.

arkadaşın işletim sistemi vista Kahkaha Kahkaha