Format Hakkında Sorular

GizliKişilik
06-03-2011, 18:55   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

Evt başlıkda dedim gibi ben 1 ay önce format atım bilgisayarımdaki arızadan dolayı zaten bilgisayarımın formatlanmasını istiodum şimdi format atılınca bilgisayradaki herşey silinir öyle deilmi ben bilgisyaarıma format attım ama şimdi bi dosyanın özelliklerine tesadüfen bakarken oluşturma darihi 2006 yazıodu.Sanıyorum zaten bilgisyarı o tarihte almıştım yada 2008 de aldım nası oluyo anlamadım format atıldıysa nası o dosya hala var.Bu dosya C: diskinde windows un içinde winsxs diye bi dosya bilgisayarın ne olursa olsun her zaman olan dosyalarından  belkide bu dosya bilgisayar üretildinde oldu için 2006 yazıodu ama format atıldıysa nası hala 2006 yazabilir oluşturulma tarihi.Ben zaten şimdide bi format atmak istiyorum bilgisayarıma bilgisayarı kötü kulandım saçma sapan dosyalarla dolu ama ben formatın tam olarak nası oldunu merak ediyorum ben bilgisayarımın ilk alınmış gibi fabrika çıkışı gibi olmasını istiorum format bunu mu yapıo yani format atınca blgisayarımda her dosya herşey silinir mi???Yoksa bazı dosyalar kalırmı hatta virüs falanda var ama virüs programı falan bulamıyo ama oldunu biliorum hardisk doldurma virüsü format atınca virüs gidermi biri bana bu format atınca nolur bi açıklayabilirmi ŞaşkınÜzgün

eyupkaan
06-03-2011, 19:10   |  #2  
Üye
63 mesaj

Bildiğim kadarıyla başka pcde de oluşturulsa tarihi aynı kalır.Yani format cdsindeki dosyalar 2006 da oluşturulduysa öyle yazar.

Yavuz Taşcı
06-03-2011, 19:18   |  #3  
Yavuz Taşcı avatarı
Yıllanmış Üye
531 mesaj

Merhabalar.. Sisteminize format atılması sonucunda sisteminizde ki dosya ve klasörleriniz ve bunun yanında sisteminize bulaşmış olan virüsler de silinmektedir. Format atılması konusunda herhangibir bilgiye sahip değilseniz aşağıdaki adreste konu ile ilgili bilgi bulabilirsiniz..
http://forum.donanimhaber.com/m_10202870/tm.htm
Kolay gelsin..

GizliKişilik
06-03-2011, 19:51   |  #4  
OP Taze Üye
14 mesaj

Tşkkrler bu forum çok güzel bazı forumlara üye oldum kimse cevap vermio bakıom 200 kişi bakmış yorum yazan yok :) Bu forum çok ii tşkkrler

Yavuz Taşcı
06-03-2011, 20:24   |  #5  
Yavuz Taşcı avatarı
Yıllanmış Üye
531 mesaj

Rica ederiz..