Format Sırasında Mavi Ekran Hatası

aNeaL34
03-11-2013, 02:17   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Xp olan işletim sistemimi Windows 7'ye yükseltmek isterken format sırasında, mavi ekran hatası alıyorum. Loading Files... yazıyor, sonra starting windows yazıyor ve hemen ardından mavi ekran çıkıyor. Yazdığım DVD'demi bir hata var acaba diye gittim hazır olarak bir format dvd'si aldım fakat gene aynı sorun var :S

Buyrun Buda Karşılaştığım Ekran...

Bazı yerlerde okuduğum yazılarda IDE - SATA değiştir yazıyordu . Tek ıde ve sata olan yeri buldum ve IDE - SATA yan yana yazıyordu altında ise DIAD gibi tam hatırlamadığım bir seçenek vardı bende onu seçtim, fakat bu seferde bios'a girmeye çalıştığımda simsiyah bir ekranın ortasında WAİT... yazıyor uzun bir süre beklememe rağmen genede bios setup ayarlarına bir türlü giremiyorum. Lütfen sistemime Windows 7 ' yi yüklememde yardımcı olun. Diğer bütün forumlarda şansımı denedim fakat bu konuda en tecrübeli olanın siz olduğunu öğrendim ve sizin yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim. Sağolun, İyi çalışmalar...

mhmt06
03-11-2013, 10:50   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

anakart  işlemci modellerini yaz.  ram miktarını yaz.

murat5038
03-11-2013, 13:57   |  #3  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Biosdan AHCI olanı seçeceksin. Bios güncel değilse güncelleyip dene Oynanmış sürüm kullanma. Win7 yerine 8/8.1 olana geç.

aNeaL34
03-11-2013, 23:47   |  #4  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj
Alıntı: mhmt06  
anakart  işlemci modellerini yaz.  ram miktarını yaz.

Buyrun hocam bütün sistem özelliklerim burada . 

Bios'um güncel değil güncellemeyi bilmiyorum zaten bios'a girmeye çalıştığımda WAİT... Yazıyor ve öyleeee bekletiyor ama hiç birşey açılmıyor ne yazıkki.

Buyrun hatta buda karşılaştığım sorunun videosu :)

BİOS'a Giriş YapamıyorumBİOS'a Giriş Yapamıyorum
Biosdan AHCI & IDE - SATA  ayarlarını kurcaladıkdan sonra bu ekranla karşılaşmaya başladım.

Bakın bu o hızlıca geçen yazıların görüntüsü 

Buda CTRL + S yap yazıyordu ve bastığımda karşıma gelen ekran

Son Düzenleme: aNeaL34 ~ 04 Kasım 2013 04:35
mhmt06
04-11-2013, 09:29   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 134
1,187 mesaj

arkadaşım üzülerek söyleyim ki, burdan alacağın direktiflerle kaş yapıyım derken göz çıkarabilirsin.
pc eski, bios eski  güncellenmesi gerekiyor ama bilgisayarcıya götürmelisin bence.
ve sanırım formatlarken c yi biçimlendirip direk win 7 kurmak yerine xp yi yükseltmeye kalkmışsın.

murat5038
04-11-2013, 18:28   |  #6  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Anakartın oldukça eski haliyle bios da eski. Sen raid yerine giriyorsun bununla senin hiçbir alakan yok. Del ile biosa gireceksin veya F2 ile.

Default yapıp save yapman lazım. Sen raid ayarları ile oynamışsın o yüzden o karşına geliyor. Sen bilgisayarcıya git ve ne gerekiyorsa yapar o biosunu güncelleyip win8 atsın.