format sonrası bilgs.CD/DVD yi açmıyor!

viking20
03-10-2006, 20:54   |  #1  
viking20 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

benim biranlık yanlış tıklamam(evet yerine hayır'ı)sonucunda ,format sonrası silinmiş olan programları tekrar CD/DVD den kurmam artık mümkün olmuyor,CD/DVD ler çalışmıyor ne önerirsiniz?şimdiden tşkrlr.Yani sizlerde bilirsiniz ilk defa CD yi takdığımızda ekranda açılan küçük bir pencere olur, burada ki sorulan soruya evet demem gerekir iken yanlışlıkla hayıra bastım ve olan oldu,CD/DVD ler devre dışı kaldı,bu komutu nasıl geri alabilir veya silebilirim?sistem geri yüklm. yaptım olmadı,tüm diğer ayarlarımı geri aldığı halde bu düzelmedi.
PC korunmasız kaldı,güvenlik yazılımını tekrar yükleyemedim.
ekranda:
[bilinmeyen kural
Bu bağlantıyı açmak için ''HTML Install Runner''uygulaması başlatılmalı,onaylıyormusunuz?]
diye bir ifade gözüküyor.Bu ifade CD/DVD deki programı tıkladığımda ortaya çıkıyor.

Son Düzenleme: viking20 ~ 04 Ekim 2006 11:14
barisaydiner
04-10-2006, 09:43   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
486 mesaj

çözüm olur mu bilmem ama sürücü üzerinde sağ tıkla özelliklere gir ordan donanıma gir getirmek istediğin sürücü üzerinde çift tıklama yap genelde aygıt kullanım yerini gözden geçir "bu aygıtı kullan etkinleştir" seçeneğine getir. olmazsa aynı pencereden sürücü kısmına gir ve "sürücüye geri dön" ü tıkla . hiç biri olmazsa genel içerisinden sorun gider den dene. dilerim olur şunu tekrar belirteyim çözüm olup olmadığını kesin olarak bilmiyorum.

Son Düzenleme: barisaydiner ~ 04 Ekim 2006 09:44
viking20
04-10-2006, 14:15   |  #3  
viking20 avatarı
OP Yıllanmış Üye
7,681 mesaj

baktım ,dediğin yerde şu dosyalar yer alıyor:
cdrom.sys
imapi.sys
PxHelp20.sys
redbook.sys
storprop.dll
--------------
bir de: http://forums.windrivers.com/archive/index.php/t-39462.html
adresinde[Cdralw2k.sys (problem with this file)]dosyasından bahsediliyor,bu dosyanın da aynı yerde olması gerekir iken bende yok,belki de bundan kaynaklanıyordur?(bilemiyorum).Adresin konu başlığı:Error with CDRom.İlgi ve desteğin için çok teşekkür ederim,bi zahmet bakarmısın sende ki liste burada nasıl?Hepsi tamammı?özellikle:Cdralw2k.sys 'dosyası sende yeralıyormu merak ettim,o takdirde benim sorunum bunun eksikliği olmuş olacak.(?)
--------
Diğer yandan kontrol ettim :DVD sürücüsün'de de aynı dosyalar yeralıyor.
-------
hata kodu:1603 (diye de bir bilgi var).

Son Düzenleme: viking20 ~ 04 Ekim 2006 14:32
barisaydiner
04-10-2006, 20:51   |  #4  
Yıllanmış Üye
486 mesaj
viking20
cdrom.sys
imapi.sys
PxHelp20.sys
redbook.sys
storprop.
ne eksik ne fazla aynıları bende de var
Cdralw2k.sys dosyası bende de yok

viking20
05-10-2006, 00:23   |  #5  
viking20 avatarı
OP Yıllanmış Üye
7,681 mesaj

ilgine ve gayretine tekrar teşekkür ederim,sağolasın arkadaşım,benim hatam kusura bakma özür dilerim (aceleciğim yüzünden)şöyleki bu :Cdralw2k.sys dosyası Windows 2000 işletim sis.'e ait(w2'den uyanmaliydim) bir dosyaymış,zaten bizlerde olamazdı:),tekrar yaptığım araştırmada bende yeni öğrendim.Demekki ikimizde de aynı dosyalar yer alıyor,bu yönden bir sorun olmadığı anlaşılmış oldu.Çözüm başka şekilde olacak artık, bunu öğrendim.İyi günler dilerim.

Son Düzenleme: viking20 ~ 05 Ekim 2006 02:25
hasan231
23-06-2009, 17:35   |  #6  
Taze Üye
2 mesaj
viking20
cdrom.sys
imapi.sys
PxHelp20.sys
redbook.sys
storprop.dll
--------------
bir de: http://forums.windrivers.com/archive/index.php/t-39462.html
adresinde[Cdralw2k.sys (problem with this file)]dosyasından bahsediliyor,bu dosyanın da aynı yerde olması gerekir iken bende yok,belki de bundan kaynaklanıyordur?(bilemiyorum).Adresin konu başlığı:Error with CDRom.İlgi ve desteğin için çok teşekkür ederim,bi zahmet bakarmısın sende ki liste burada nasıl?Hepsi tamammı?özellikle:Cdralw2k.sys 'dosyası sende yeralıyormu merak ettim,o takdirde benim sorunum bunun eksikliği olmuş olacak.(?)
--------
Diğer yandan kontrol ettim :DVD sürücüsün'de de aynı dosyalar yeralıyor.
-------
hata kodu:1603 (diye de bir bilgi var).