format sonrası sorunn

aslanridotemz
28-08-2010, 03:06   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
27 mesaj

PC XP İDİ SONRA WİN7 ye dönüştürmek için formatı sorunsuzca attım daha sonra açıp kapadıgımda cd yi içinde bıraktıydım ve karşıma ilk başta cd den ön yüklme yapmak iöin bir tuşa basın yazısı çıktı ama ben basmadım normalde 5sn kaybolacak olan yazı 5 gündür aynı sorun üzerinde dewam etmekte basıyorum bişey olmuyor cd yi çıkarıyorum siyah ekranda kalıyor açılmıyorr bios boot ta cd yi sonrıya koyuyorum ama yine siyah ekran da donmayapıp kalıoo bu sorunu nasıl çözebilirim kısacası pc hiç açılamıoo ve format atılamıyorr :( yardımınızı bekliyorum

Kapalı Hesap (172709)
28-08-2010, 03:23   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 48
2,757 mesaj

xp cd ile format atamayi dene tekrar 
eyer olmas usb ile format atmayi deneyi .

foxy
28-08-2010, 14:42   |  #3  
Üye
68 mesaj

yükleme yaptığın DVD de bir sorun olabilir. Başka bir DVD den yüklemeyi dene. yükleme yaparken C bölümünü sil ve yeniden oluşturarak format işlemine devam et

TeKNoToiK
28-08-2010, 17:45   |  #4  
Üye
96 mesaj

Bilgisayarın Açılmıyor Diye Birşey Yok

Açılırken F2 Tusuna Sürekli Basarak Bios Menüye Giriceksin

Dediğin Gibi Cd-Dvd yi 1.Sıradan Çıkarıyormussun
O Ayarı Yaptığın Yerden Biosu Resetliceksin

Load Bios REset Falan Yazıyordu F10 Basarak Kaydet ve Çık
Yine Açılmazsa Pc Bu Sefer Boot Yerine Git Ve Xp nin yüklü oldugu Hdd yi seç ve F10 ile kaydet

xp-W7 Aynı anda ayar çekmeden çalıştıramazsın ki :S

aslanridotemz
29-08-2010, 05:21   |  #5  
OP Yeni Üye
27 mesaj

''mr today and'' saolasın xp yi tekar yüklmek zorunda kaldım ama sonuçta pc kullanılabiliyor. Ama neden böyle bir hata aldım anlamıyorum win7 koydum dvd rom a sonnra biosa igrdim dvd yi 1. sıraya şekitm normal şlemler oldu format atıldıve pc açıldı fakat yeniden başlat yaptığımda pc cd içinde oldugundan .....için bir tuşa basın yazısı çıktı ve gitmek bilmedi ve ayriyettende bastıgındada bir şey olmuyordu cd yi çıkarıncada yine bişey olmuyooo cd içindeyken yazının çıktıgı yere geldi zamanda  bu sefer siyah ekran olarak kalıyorduu biosatan dvd yi  en sona alasam da yine aynı oluyordu bende mr today and ve foxy nickli ark. önerisiyle xp cd si ile denediğimde tuşa bas yazsısında işlev oldu bu sefer xp ye dönüşüm yapıldı fakat neden böyle bir hata aldıgımı anlamadım  cd bozuk olsa ilk başta format atamamazlık yapmazmıydı sonra neden böyle bir arza verdi onu anlamış değilim ama  neyse düzeldi sonunda tekarr teşekkür ederim.  teknotonik ark dedikleri yaptım ama olmadı işte neden bilmiyorum hala başka cd ile anca halledildi büyük ihtimal  win7 cd sinde sorunum olmalı ama niye ilk hamlelerimde hata vermedide işlem bitip en son yeniden başlat yaptıktan sonra böyle bir hata aldım onuda anlayamıyorum.

Kapalı Hesap (172709)
29-08-2010, 08:24   |  #6  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 48
2,757 mesaj

sorun win 7 dvdiside gibi gozukuyor benim basimada buna benzer bir sorun gelmisti
bir arkadas vista dvd indirmisti internete format atmaya basliyor vede en sonuda aynen senin dedigin gibi
oluyordu dvd saglam bir dvd olmadigini bende 2 hafta sonra ogrendim vede 2 hafta sonra orjinal bir vista ile haledildi sebebi tam kulandigim dvdide adini suan hatirlamadigim bir dosya yokmus onun icin kara ekran vede dvd onyukleme yapmak icin bir tusa basin yazisi ile 2 hafta ugrastim neyse kullanacagin yeni win 7 dvdidisini orjinal oldugundan emin ol o kullandigin win 7 dvd bir daha bilgisayarina takma not sorun hal oduguna sevindim.