Format sorunları

hamit4609
12-01-2011, 22:32   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
37 mesaj

Selam Arkadaşlar öncelikle cevap yazan arkadaşlara şimdiden ty. ediyorum
şimdi gelelim konumuza benim bilgisayarda şu anda çok vürüs var bunlar dan bir kaç tanesi
(truva atı)(keylogger)(trojen) Ve çeşitleri her neyse gelelim asıl korktugum asıl konuya
ben daha paketin den bile açılmamış hard disk ve window 7 home basic 32 bit aldım.bunları kullanmadım bir köşede duruyor
ben online oyun bagımlısıyım ve en ufak vürüsten bile korkuyorum neden korkuyorum çünki çok emek verdiyim karakterlerim var şu anda ve ben evdeki bilgisayarın fişini çekip yeni hard disk takıp sonra orjinal window 7 yüklüycem ve aktivasyon yapıcam aktivasyon yapıcam buraya kadar bir sorun yok ama  bir kaç arkadasımdan söle bişi duydum:hard disk deki vürüs bilgisayardaki farklı yerlere sıçrıya biliyormuş şununda altını çizmem gerek ben 1 tane hard disk takıcam ve kulanıcam pc de başka hard disk yok arkadaşım söle söylüyor hard disk de degiştirsen ne yaparsan yap bilgisayarın bir yerinde vürüs vardır. diyor ne yapmam gerek benim dediyim şekil yükleyip oynıyayım mı ? bilgi verin lütfen...

hamit4609
12-01-2011, 23:09   |  #2  
OP Yeni Üye
37 mesaj

kardeş lütfen düzgün cevap yaz saten canım burnum da anlatım tarzım çok karmaşık ama ayrıntılara girmek istedim çünki düzgün cevap veren olmuyor.

hamit4609
12-01-2011, 23:10   |  #3  
OP Yeni Üye
37 mesaj

Selam Arkadaşlar öncelikle cevap yazan arkadaşlara şimdiden ty. ediyorum
şimdi gelelim konumuza benim bilgisayarda şu anda çok vürüs var bunlar dan bir kaç tanesi
(truva atı)(keylogger)(trojen) Ve çeşitleri her neyse gelelim asıl korktugum asıl konuya
ben daha paketin den bile açılmamış hard disk ve window 7 home basic 32 bit aldım.bunları kullanmadım bir köşede duruyor
ben online oyun bagımlısıyım ve en ufak vürüsten bile korkuyorum neden korkuyorum çünki çok emek verdiyim karakterlerim var şu anda ve ben evdeki bilgisayarın fişini çekip yeni hard disk takıp sonra orjinal window 7 yüklüycem ve aktivasyon yapıcam aktivasyon yapıcam buraya kadar bir sorun yok ama  bir kaç arkadasımdan söle bişi duydum:hard disk deki vürüs bilgisayardaki farklı yerlere sıçrıya biliyormuş şununda altını çizmem gerek ben 1 tane hard disk takıcam ve kulanıcam pc de başka hard disk yok arkadaşım söle söylüyor hard disk de degiştirsen ne yaparsan yap bilgisayarın bir yerinde vürüs vardır. diyor ne yapmam gerek benim dediyim şekil yükleyip oynıyayım mı ? bilgi verin lütfen..CEVAP!!!!

DEXTER 26
12-01-2011, 23:14   |  #4  
DEXTER 26 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 26
1,018 mesaj

hdd harıcı vırus sadece biosa bulasır oda (cernobılmıydı neydı) oda zaten bulassaydı coktan anlardın biosu sılerdı 26 nısan da etkılı oluyordu galıba ama korkun olmasın bıosa bulasma ıhtımalı cok zor zaten

hamit4609
12-01-2011, 23:16   |  #5  
OP Yeni Üye
37 mesaj

peki hocam bios sıfırlamak mümkün mü ? yani format gibi mesela ne yapmam gerek eyer vürüs bulaştıysa bios a ?

DEXTER 26
12-01-2011, 23:33   |  #6  
DEXTER 26 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 26
1,018 mesaj

biosa vırus bulassaydı herseyı sılerdı zaten
ama genede biosu sıfırlama ıstıyorsan bır cok yontemı var
1-bios menuden ayarları defult yapma fabrıka ayarlarına getırme
2-bıos pılını cıkar(pc nın fısten cekılı oldugundan kesın emın ol ) 20-25 sanıye bekle tak sıfırlanır
3- iletken ile anakarttaki pil yuvasının + ve- kutuplarına kısa devre yaptır...bu anda açma tuşuna bas

Banned
12-01-2011, 23:39   |  #7  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

1. si eski harddiski takmadığınız sürece yeni harddiske virüs bulaşmaz.

2.si madem sizin için bu kadar önemli bir tanede lisanslı antivirüs yazılımı alın.

3. sü online oyun virüsleri genelde bilgisayara inip bulaşmak yerine direk oyun üzerinden işini görürki, oyunda dikkatli olun.

4. sü HAYAT BİLGİSAYARIN BAŞINA OTURUP GÜNÜN ÇOĞUNU BAŞKALARININ ÜRETTİĞİ SANAL DÜNYALARDA HARCAYACAK KADAR UZUN DEĞİL. BIRAKIN SANAL OYUNLARI ÇIKIP DIŞARIYA KENDİ HAYAT OYUNUNUZU OYNAYIN. BİLGİSAYUAR OYUNLARI SADECE BOŞ ZAMANLAR İÇİN SADECE BİR TERCİH OLSUN. TV Mİ PC Mİ GİBİ. 
YAŞ DAHA 19 NE SENDEN EKMEK NEDE EMEK BEKLEYENİN VAR, NE DİZLERİN SIZLIYOR NE GÖZLERİN AĞRIYOR, NE GÖĞSÜNDEN SIKINTILARDAN BİR OK NEDEN KALBİNDE BİR YUMRUK YOKKEN VARGİT HAYATINI YAŞA. BOŞVER OYUNU.

One-X
12-01-2011, 23:50   |  #8  
One-X avatarı
Yıllanmış Üye
468 mesaj

Olmadı Önemli verilerini dvd'ye at C: ve D:yi tümden sil vede Kaspersky ve Nod32'nin Smart Security 2010 yada 2011 yazılımlarını yükle +khramn dediklerine katılıyorum para tuzağı bunlar bende silkroad oynuyordum temiz bilgisayar malum hackerler napıp edip çalıyolar karakterini ark.500 tl yatırdı oyuna ertesi gün soyuldu karakter insanın piskolojisini bozuyor..

tumantuy
13-01-2011, 17:47   |  #9  
Yıllanmış Üye
329 mesaj

ram da virüsler olabilir onları temizletmeni öneririm ram temizlemek
için yazılımlar var onlardan kullan
http://www.softpedia.com/dyn-postdownload.php?p=23310&t=4&i=1d
dene

hamit4609
13-01-2011, 20:05   |  #10  
OP Yeni Üye
37 mesaj

ve bende lisanslı kaspersky internet security 2011 var.

Kapalı Hesap (87147)
13-01-2011, 20:08   |  #11  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 1
154 mesaj
Alıntı: khramn  
1. si eski harddiski takmadığınız sürece yeni harddiske virüs bulaşmaz.

2.si madem sizin için bu kadar önemli bir tanede lisanslı antivirüs yazılımı alın.

3. sü online oyun virüsleri genelde bilgisayara inip bulaşmak yerine direk oyun üzerinden işini görürki, oyunda dikkatli olun.

4. sü HAYAT BİLGİSAYARIN BAŞINA OTURUP GÜNÜN ÇOĞUNU BAŞKALARININ ÜRETTİĞİ SANAL DÜNYALARDA HARCAYACAK KADAR UZUN DEĞİL. BIRAKIN SANAL OYUNLARI ÇIKIP DIŞARIYA KENDİ HAYAT OYUNUNUZU OYNAYIN. BİLGİSAYUAR OYUNLARI SADECE BOŞ ZAMANLAR İÇİN SADECE BİR TERCİH OLSUN. TV Mİ PC Mİ GİBİ. 
YAŞ DAHA 19 NE SENDEN EKMEK NEDE EMEK BEKLEYENİN VAR, NE DİZLERİN SIZLIYOR NE GÖZLERİN AĞRIYOR, NE GÖĞSÜNDEN SIKINTILARDAN BİR OK NEDEN KALBİNDE BİR YUMRUK YOKKEN VARGİT HAYATINI YAŞA. BOŞVER OYUNU.

ustam ağzından bal damlıyor ama şunu söylemeden geçemiyecem.. yerleride çamaşır suyundan sil format atmadan önce