formatdan sonra 2 dakiayi buluyor acilmasi bilgisa

catli42
01-10-2009, 08:36   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
267 mesaj

selam sayin arkadaslar benim bir sorum olacakdi söyle yeni format attimbilgisayara hersey normal calisiyor yanliz acilisda 2 dakiyi buluyornedenini bilmiyorum yanliz bende 2 tane dvd sürücüsü var birisi dvd lglaufwerk ötekiside sony dvd laufwerk biosda danmi ayar yapilcak acabaacilirken winwosun logusu cikiyorya wista yani böyle cizgiler ilerliyororada bazen cok bekliyor yani iki üc sefer gittimi bayagi 30 saniyeöyle bekliyor ondan sonrada devam ediyor bilgisayar daha yeni yani 1senelik felan yani önceden böyle yapmiyordu normal 1 dakikadaaciliyordu bana bu konuda yardimci olurmusunuz

SAİNT
01-10-2009, 09:02   |  #2  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
3,595 mesaj

başlat çalıştır msconfig diyerek en sağda karşına çıkacak olan başlangıç sekmesini tıkla ve açılıştaki gereksiz programları pasif hale getir yan taraftaki onay kilitlerine tıklayarak kaldırabilirsin.
daha sonra sistemin nedir bilmiyorum ama bir gerçek var amd sistemler intellere göre daha geç açılıyor özellikle xp sürümlerinde vistadada ise birazdaha hızlı.

catli42
01-10-2009, 09:06   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
267 mesaj
DSCF0349DSCF0349
windows vista acilis videosu neden bukadar uzun sürüyor
selam orada fazla program yok calisanda ama benim sorun dvd laufwerkde tahminime göre önceden böyle degildi ilk bastaki lg dvd  alttaki ise sony cd dvd laufwer sorun hahminime göre bios ayarlarinda galiba

system ise windows vista 32 bit yani 4 cekirdek

Son Düzenleme: catli42 ~ 01 Ekim 2009 13:13
SAİNT
01-10-2009, 09:08   |  #4  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
3,595 mesaj

o zaman default ayarlara çekerek bir dene hiç bir çare bulamaz isen yedeklerini alarak c.d.e bütün birimleri birleştirip formatla boot virüsü olma ihtimaline karşı normal formatla silinmeyen bir virüs.

fasterdem
01-10-2009, 11:26   |  #5  
fasterdem avatarı
Yıllanmış Üye
404 mesaj

boot ayarlarında bi sıkıntı olabilir.ama anlattığın sıkıntı benimde bi ara başıma gelmişti masaüstü bilgisayarımda.bilgidayardan çok ses geliyordu öyle gürültü değil ama daha sade bişi nasıl anlatılır bilmiyorum ama bi sorun yok gibiydi.Aynı senin dediğin gibi format attıktan sonra çok geç açılıyordu pc.Dört çekirdekli bir vista işletim sistemi kurulu bir bilgisayarın o kadar beklemesi mümkün değil.Benim işletim sistemim bir süre sonra düzeldi ama bi kaç ay sonra hdd gitti:(Sorun ondaymış o kasadan gelen aşırısı sesin de nedeni hddmiş.Nese bence bi donanım hatası gibi gözüküyor.Servise gitmeni öneririm.Arkadaşlar msconfig den bazı programları kaldır demişler ama buda çözm olmaz çünkü sen işletim sistemi ilk açılırken ki anı tarif ediyorsun.Oysaki orda seçili programlar işletim sistemi açıldıktan sonra çalışmaya başlar yani senin sorununla alakası yok.Kolay gelsin.Saygılar...

SAİNT
01-10-2009, 14:01   |  #6  
SAİNT avatarı
Yıllanmış Üye
3,595 mesaj

evet baya fecikiyor dediğim gibi bütün birimleri birleştirip formatla ve xp kur dene olmaz ise donanımsal bir sıkıntı olabilir.