Forum mantığı ile çelişen hareketler bunlar..

Ferhat CAN
02-11-2009, 18:36   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
136 mesaj

Son zamanlarda bu forumda beni rahatsız eden bir şey hakkında konuşmak istiyorum. Hangi niyetlerle bu forumda takılıyorsunuz bilmiyorum ancak en basit amacı paylaşmak. Sorunları paylaşmak, çözümleri paylaşmak, bilgileri paylaşmak. Elimizden geldiğince sorunu olanların problemlerini çözmeye çalışıyoruz. Ancak bazı kişiler sanki o problemi yaşayan bir tek onlarmış gibi, çözüm önerilerinden biri işlerine yaradığı zaman bir daha o sayfaya geri dönüş yapmıyorlar. Geri bildirimde bulunmuyorlar. İsteğim bir teşekkür, bir hayır duası değil. Sadece sorunlarını çözen yolu bildirirlerse ve eğer bir kaç değişiklik yapmak zorunda kalmışlarsa da bunları belirtirlerse, bu sorunu yaşayan diğer arkadaşlarımız ne yapmaları gerektiğini daha iyi anlarlar ve tekrar tekrar gelen sorularla konu daha da uzamış olmaz.<
Umarım herkes bu konuda biraz daha duyarlı davranır, tek isteğim bu..
Saygılar.

G00GLE
02-11-2009, 19:08   |  #2  
G00GLE avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
747 mesaj

Altına imzamı atarım. kesinlikle katılıyorum. ben de bu forumda neredeyse hiç soru sormamış, ve hep sorulara bilgim ve tecrübem dahilinde hep cevap vermeye çalışmış biri olarak bu durumdan rahatsızım. sorunları çözülen arkadaşlar çoğunlukla geribildirimde bulunmuyor.

darkknight
02-11-2009, 19:21   |  #3  
Yıllanmış Üye
339 mesaj

Katılıyorum önemli bir konuya değinmişsin.
Bir soru soruluyor sonrada arkasından çözüm önerileri sunuluyor ama soruyu soran sorununu nasıl halletti, hangi yolu izledi, kimin önerisini kullandı işe yaradımı yaramadımı belli değil, belki aynı gün birşey yazması beklenemez ama hiç olmaza uygun bir zamanda ilgilense çok daha iyi olur.Eğer bu konuya biraz daha ilgiyle yaklaşılsa belki Aynı sorunu paylaşan kişilerde benzer adımları uygulayıp hem yeni konu açmakla uğraşmayacaklar hem de Yeni şeyler öğrenmiş olacaklar.
..Umarım Dilediğimiz gibi bu konuda duyarlı olunur..

Ferhat CAN
02-11-2009, 19:41   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
136 mesaj

Benimle hem fikir insanların olduğunu görmek güzel =)

CapanQGLU
03-11-2009, 01:58   |  #5  
CapanQGLU avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,511 mesaj

Katılıyorum Alkış

Süleyman.
04-11-2009, 00:14   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Maalesef böyle bir sorun var ama alışmak gerekiyor bence. Çünkü değişen birşey olmayacak büyük ihtimalle. Önceden ben de rahatsız oluyordum. Takıldığım birkaç mesele daha var aslında ama... Yapacak birşey yok. Bizim insanımız bu, hatta belki de biziz.

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 04 Kasım 2009 00:14
Ahmet Ertuğrul
06-11-2009, 12:00   |  #7  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Bahsettiğiniz sorun bu foruma ya da Türklere özgü bir şey değil. Yabancı forumlarda da çok az geri bildirim yapan var. Hatta birinde bir forum yöneticisinin geri bildirim yapan bir üyeye uzunca bir yazıyla teşekkür ettiğini, aynı sorundan yakındığını görmüştüm.