Forumda ingilizce konuşanlara gelsin bu haber.

okinkurt
09-12-2012, 18:20   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj
Alıntı: DETROID_35  

Haci sinirlenme bırak o at gözlügünü çıkarsın.Biz hiç tamadık ki çıkaralım.Erşah gibi yada başka başka insanlarla uğraşmaya değmez.Ne hali varsa görsün.Okin yeterki biz sakin olalım dostum.Sakin olmazsak iyi düşünemeyiz.İyi düşünemezsek haklıyken haksız oluruz.

Haklısın ancak sabır taşı catlamaya başladı bu forumda kimseyi kırmamışımdır övünmek için sölemiyorum ama olmuyor ki illa actıracaklar kutuyu söletecekler kötüyü dostum ben doğruları yazdım yazıda hepsi belgeli ama dediğin gibi millet le uğraşılmıyor dediğim dedik caldığım düdük modunda herkez bidahada cevap vermiycem böle insanlara.

okinkurt bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 2 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
DiamondMines
09-12-2012, 18:52   |  #27  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj

Ben bildiğim Türkçe'den daha iyi İngilizce kullanıyorum ve biliyorum. Ama bu formdaki anadil tabiki Türkçe. Fakat ne bilim, İstanbul'da yabancı bir vatandaş gelipde üye olursa Chip Online'a ve sorularını İngilizce, Almanca veya Fransızca olarak sorarsa o zaman ne olur bilmem - heralde kimse cevap vermez. Yabancı olmadığımızdan dolayı Türkçe konuşmayı tercih ederim. Ancak, bilgisayar teknolojileri konusundaki İngilizce terimleri paylaşmaktan çekinmem çünkü bazen bilmemiz gerekiyor ve zaten sözlük de kullanıyoruz anlamak için. Yeni başlayanlar mesela 'core', 'PSU' veya 'random write' olayını bilmeyebilir ve bu teknik terimleri kullanıp Türkçe karşılığı ile açıklayabiliriz. Fakat direk İngilizce münakaşaya veya tartışmaya girmek, özellikle bu formda, çok mantıklı olmadığını düşünüyorum. Dolayısıyla, Okinkurt ve Detroid'e katılmak zorundayım. İngilizce konuşmadan mesaj göndererek anlaşmayı tercih ederim.

DiamondMines bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
GannicusS
09-12-2012, 19:39   |  #28  
GannicusS avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
467 mesaj
Alıntı: diamondmines  
Bende 1-2 defa İngilizce konuşmuştum. Bundan sonra asla :=)
 o resim kenlerin yüz karası öyle ken mi olur :=)

GannicusS
09-12-2012, 19:42   |  #29  
GannicusS avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
467 mesaj
Alıntı: Erşah  
O ne demek ? İngilizce konuşmak yasak mı? Nasıl bir cehalet örneği sergilediğinizin farkında mısınız? Ben Radyo Televizyon öğrencisiyim. Gelecekte iyi bir yere gelmeyi düşünen birisi mutlaka ve mutlaka en az 2 dil bilmeliyim. . Var mı böyle bişey? İngilizce bilmiyorsan öğren. Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp ve ayrıca bu konu gayet gerici bir zihniyetle açılmış bir konudur. Türklerin Türk olarak gelişip dünyada bir yere gelememesi bu at gözlüğü yüzündendir. Açın kendinizi . Etrafınızı görün biraz, ne biçim bir zihniyetle büyüyorsunuz...
 sizin yüzünüzden bu ülke bu hallere geldi.

tayyeap amcanız bakar gidin bu ülkeden madem. bu ülkenin ihtiyacı sizin gibilere  yok.

Son Düzenleme: GannicusS ~ 09 Aralık 2012 19:46
DiamondMines
09-12-2012, 19:54   |  #30  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj

Artık Ken yok. Geçici dönem avatarıydı. :)

DiamondMines bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]