FPS(Darboğaz) Sorunu

Nazimod
12-04-2017, 02:32   |  #1  
Nazimod avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba arkadaşlar,

Ben bir kaç gün önce bilgisayar'ın yüksek ısınmasından dolayı bir İşlemci fanı aldım (CM Hyper 412S) bunu taktım ve Power supply yetmemeye başladı 750W (+12 690W) bir güç kaynağı taktım sorun olmadan bir kaç gün sıkıntısız atlattım. Arkadaşlar fakat tam hangi olaydan sonra değişti bilmiyorum FPS drop yaşamaya başladım.
League Of Legends, CS:GO Live gibi oyunlarda 170-180 FPS ile oynarken  bir anda ekranı çevirince (20-30) a düşer oldu.

- 4-5 kez format attım ve İşletim sistemlerini ayrı ayrı denedim sorun devam ediyordu.
- Sürücülerin hepsini silip kendim en güncelini yükledim.
- Hard diskleri değiştirdim. Yeniden yükleme yaptım, Oyunları bu hard disklere taşıyıp denedim sorun aynıydı.
- Ekran kartının bütün geçmiş sürümleri dahil test ettim aynıydı değişen birşey olmadı.
Örneğin, Cs go ya bağlanırken 119 fps ile bağlanıyor oyuna girerken yükseliyor. Devam edince 30-40 civarı seyrediyor oyuna başlayınca hemen düşüyor fps.
- İşlemci ekran kartı ısınmasına yönelik bir sorun bulamadım hep düşüklerde seyrediyordu. (max 40 C lerde seyrediyordu)
Anakartım  AMD tabanlı arkadaşlar Gaming APP ve Command Center açılmıyor veya açılıp direk donuyor. Sorunu kestiremiyorum 
Sıcaklık ayarları ve AIDATA algılayıcı testini ayrıca Kombustor testini atayım size 
3-4 gündür sorunum devam ediyor denemekten bıktım yardımı olan varsa bana bir fikir verebilir mi ?

Anakart görüntüsü AIDATA üzerinden :   Kombustor testi :  
AIDATA ALGILAYICI TESTI: 

Son Düzenleme: Nazimod ~ 12 Nisan 2017 02:50 Neden: Eksik bilgi