fujitsi siemens :(

babacoos
09-09-2008, 01:30   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
30 mesaj

merhaba,
fujitsi siemens marka laptopum var.3 gün önce kendi kendine çöktü.Bilgisayar acıldıgı zaman siyah bir ekranda ingilizce
bilgisayarda işletim sistemi yüklü olmadı diye bir uyarı geliyr.win xp cdsi takıyorum.biostan boot u cd seciyorum.Aciliyo gibi yapıyor.Sonra simsiyah bi ekran.Format atamıyorum.Vista cdsi taktım.Hardisk tanımlanmıyor diye bir uyarı geliyor.Biostan baktım.Harddisk görünüyor.Bilgisayarıma bir türlü format atamıyorum.
Maxtor diye bir program var.Harddiskteki hataları düzelten.Onu denedim. o da bioslarda birseylerin off oldugunu söylüyor.Acaba biosumu güncellemek gerekiyor.Hicbirsey yapamıyorum :(
Yardımcı olursanız cok sevinirim.
Tesekkurler

Fatih_ARMAĞAN
09-09-2008, 01:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj

büyük ihtimalle HDD nizde sorun var gibi gözüküyor.. bios ayarlarından sata mod unu ide olarak değiştirin. eğer öyle bir seçenek yok ise sata ayarlarını enchanced değilde compatible olarak değiştirip deneyin.

babacoos
09-09-2008, 18:00   |  #3  
OP Yeni Üye
30 mesaj

bios ayarlarına girdim. Harddiskin oldugu bölümde yazmıs oldugunuz gibi ayarlar göremedim :(
phonix bios yüklü laptopumda. sata ayarı veya sata yazan bir bölüm yok.Napcamı sasırdım. :(

babacoos
10-09-2008, 10:41   |  #4  
OP Yeni Üye
30 mesaj

cvp yok :( .siemesİn laptopun biosunu internetten indirsem.cdye yuklesem.biosunu guncelleyebilirmiyim.Biosu diskete mi yuklemek gerekir?
Harddiski görebiliyorum ama mudahele edemiyorum.Biçimlemem gerek ama nasıl?

Fatih_ARMAĞAN
10-09-2008, 10:51   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj
babacoos
cvp yok :( .siemesİn laptopun biosunu internetten indirsem.cdye yuklesem.biosunu guncelleyebilirmiyim.Biosu diskete mi yuklemek gerekir?
Harddiski görebiliyorum ama mudahele edemiyorum.Biçimlemem gerek ama nasıl?
cd felan yapmana gerek yok genelde windows dan güncellenebiliyor olması lazım netten indirdiğin bios dosyası windows da çalışabiliyor genelde.

siteye gir notebook modelini seç güncel bios dosyasını indir ak bakalım bi.

babacoos
10-09-2008, 16:30   |  #6  
OP Yeni Üye
30 mesaj

windowsa giremiyorumki.bilgisayar acılmıyor????