Funlove.4099 Bu virüsten kurtulamıyorum

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
MAxwELL_TR
17-03-2005, 14:27   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Lisanslı F-secure ve Norton 2005 pro kullanmama rağmen Funlove.4099 virüsünden bi türlü kurtulamıyorum. Format atmadan bu virüsü nasıl silebilirim. İşletim sistemim Win Xp Pro service pack 2 içermekte ve en son updateler kurulu durumda şimdiden ilginize tşkler.

Sniper27
17-03-2005, 17:21   |  #2  
Yıllanmış Üye
217 mesaj

Evet arkadaşım sorunun hakkında biraz araştırma yaptım ve gördümki bu virüsün Win32 ve DOS sürümleri mevcut.Hatta Win32'de birkaç çeşidi var.İlgili linkleri aşağıda yazdım.Ve mail adresinede 2 adet removal tools gönderdim.Şimdiden kolay gelsin.

MAxwELL_TR
17-03-2005, 23:58   |  #3  
OP Taze Üye
7 mesaj

İlgin için Tşkler Sniper27, yarın ilk işim bunları denemek ve sana sonucu iletmek olucak.

MAxwELL_TR
18-03-2005, 17:45   |  #4  
OP Taze Üye
7 mesaj

Silinmiyor ne yaptıysam ne denediysem olmuyor artık güvenli kipede geçemiyorum lsass.exe hata verip 60 saniye içinde sistemi resetliyor. Kurtulamıyacağım bu virüsten :(

Sniper27
18-03-2005, 23:37   |  #5  
Yıllanmış Üye
217 mesaj

Sen 60 Saniye virüsü yemişsin kardeşim.Bu iş için Stinger programını indir ve kullan.Aşağıda sana McAfee AVERT STinger'in silebildiği virüslerin listesini ve özelliklerini ve indirebileceğin adresi yazıyorum.Bu virüs daha önceden bir tanıdığımın başına bela olmuştu ve oda programla temizlemişti.Sana kolay gelsin.Sonucu bildirirsin.Siteye bağlanırsan daha ayrıntılı görebilirsin.
Programın boyutu 983 kb.

URL http://download.nai.com/products/mcafee-avert/stinger.exe

McAfee AVERT Stinger

Stinger is a stand-alone utility used to detect and remove specific viruses. It is not a substitute for full anti-virus protection, but rather a tool to assist administrators and users when dealing with an infected system. Stinger utilizes next generation scan engine technology, including process scanning, digitally signed DAT files, and scan performance optimizations.

How do I use Stinger?

Download Stinger.exe v2.5.3 [1,006,087 bytes] (3/01/2005)
or Download ePOStg245.Zip EPO deployable version (for EPO administrators). Instructions for EPO 2.5X and EPO 3.X are available.

This version of Stinger includes detection for all known variants, as of March 1, 2005:
BackDoor-AQJ BackDoor-ALI BackDoor-CEB
BackDoor-JZ Bat/Mumu.worm Exploit-DcomRpc
Exploit-LSASS IPCScan IRC/Flood.ap
IRC/Flood.bi IRC/Flood.cd NTServiceLoader
PWS-Narod PWS-Sincom.dll W32/Anig.worm
W32/Bagle@MM W32/Blaster.worm (Lovsan) W32/Bropia.worm
W32/Bugbear@MM W32/Deborm.worm.gen W32/Doomjuice.worm
W32/Dumaru W32/Elkern.cav W32/Fizzer.gen@MM
W32/FunLove W32/Klez W32/Korgo.worm
W32/Lirva W32/Lovgate W32/Mimail
W32/MoFei.worm W32/Mumu.b.worm W32/MyDoom
W32/Nachi.worm W32/Netsky W32/Nimda
W32/Pate W32/Polybot W32/Sasser.worm
W32/SirCam@MM W32/Sober W32/Sobig
W32/SQLSlammer.worm W32/Swen@MM W32/Yaha@MM
W32/Zafi W32/Zindos.worm

MAxwELL_TR
19-03-2005, 02:02   |  #6  
OP Taze Üye
7 mesaj

Benim en çok bozuldugum nokta, Türkiye'de kendini virusler ve veri kurtarma konusunda en buyuklerden biri gören ismini vermek istemedigim bir firmanin, sistemlerimize virus programini kurarken, bilgisayara virus girdigi zaman karsimiza cikacak olan uyari mesajini kapatmis olmalari oldu. Baska bir pc kullan1cisina bir dosya gonderdigimde bu olayla karsilastim. Pc'lerde virus var ama ne taramada nede baska bir uyari mesajinda gozukmuyor. Ticari bir sirketin amaci kar etmektir bunu herkes bilir ama hizmet durust verilmiyorsa buda en buyuk hatadir. Ilgin icin tskler Sniper27...

MAxwELL_TR
19-03-2005, 13:31   |  #7  
OP Taze Üye
7 mesaj

Olmadı hocam buda işe yaramadı.

Sniper27
19-03-2005, 17:42   |  #8  
Yıllanmış Üye
217 mesaj

Eh buda olmadıysa ki olması gerekirdi aşağıdaki adresten Kaspersky'nin removal tool'unu indir.Ama söylemeliyimki bu araç Win32FunLove için bu virüsün birde DOS için olanı var ve onun içinde verdiğim diğer adreslerden bu aracı indirebilirsin.F-Secure ve Norton'a lisans parası ödemiş olmana üzüldüm doğrusu.Bunların yerine Kaspersky veya Mc Afee almış olsaydın daha iyi olurdu.Kaspersky'nin internete bağlı iken yapmış olduğu eş zamanlı koruma ve tüm trojan ve virüsleri anında bildirme işlemi ne yazıkki diğer virüs programlarında pek yok.Birde kaspersky'nin bu aracını kurduğunda makineyi resetle ve programın makine altında otomatik çalışmasını onayla.Daha sonra tarama yaptır.Kaspersky ile ilgili söyleyeceğim daha çok şey var elbet fakat son söylemem gereken şey şudurki http://www.kaspersky.com/trials adresinde Kaspersky Personal Security Suite 1.0 sürümü var ve bu sürüm yeni çıktı.

Virüs Silme Aracı için:

Sniper27
21-03-2005, 14:36   |  #9  
Yıllanmış Üye
217 mesaj

Ne yaptın arkadaşım meseleyi çözemedinmi hala?İstersen bu programların herhangi birisini disketten çalıştırki henüz açılışta bu sorunu halledebilirsin belki.