GA-8IPE1000MK anakart tamiri

eyyub
07-03-2009, 14:37   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
59 mesaj

anakartımdan çok memnundum ama kasanın içinden kablo ile öne alınan usb çıkışlarının 1 i bozuktu ve yanılışlıkla biri flash disk sokunca teller birbirine değdi ve  görüntü gitti ama pc çalışıyordu. Tamiri mümkünmüdür nerede yaptırabilirim sanırsam chipseti gitti çünkü yanık falan yok kendim yapabileceğim birşeyse nasıl yaparım teknik lise bilgisayar bölümü okuyorum

trinity
07-03-2009, 16:02   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,103 mesaj

aslında arkadaşım en mantıklısı bunu okuldaki hocalarına sorman icabında onlardan yardım isteyip onların gözetimnde onlardan yardım alarak yapman hem bu okuldaki hocalarınında mennuniyetle karşılayacağı bir durum diye düşünüyorum madem zaten bu işin işindesin buradan verilecek hiç bir cevap senin bu işe bulacağın çözüm kadar sana yardım etmez başarılar

sihirbaz_
07-03-2009, 16:04   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
298 mesaj

usb iki çeşit bağlantı içeriyor biri aygıtlar için mini bir besleme devresi ve diğeride güney köprüsü bağlantısı.

şayet beslemede sorun varsa diğer çalışan bağlantıdan aktarma yapabilirsin. bir yere kadar idare edecektir. ancak diğer bağlantı yoluyla güney köprüsü zarar gördüyse onarma için şansın yok denecek kadar az.