Galaxy w için işlemler

Death Punch
20-07-2014, 17:04   |  #1  
Death Punch avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 42
373 mesaj

herkeze merhaba 

galaxy w telefonuma önce root attım sonra cwm nin en son sürümünü yükledim ardından romunu değiştirerek cyogenmod 11 i yükledim bunla beraber android sürümü 4.4.3 oldu yani kitkat yüklemiş oldum sonra işlemcinin sürekli en yüksek hızında yani 1.4 ghz hızında çalışmasını sağlamak için bir uygulama indirdim bunu yapınca telefonum hızlandı fakat hala istediğim seviyede değil. şimdi ise telefonumun kernelini değiştirmek istiyorum performans artışı için ama duyduğuma göre romunu değiştirince kernelide değişiyormuş ama cm 11 le gelen kernel yerine daha yüksek performans sağlayıcı kernel yüklemek istiyorum yada kernel yerine cpu ve gpu o.c yapayım diyorum . en son olarak ta ramexpander adlı uygulama sayesinde hafıza kartındaki istediğimiz boyutu (örn: 128 mb yada 1 gb gibi ) telefonun ramine aktarma şansımız varmış bunun için class 10 hafıza kartı gerekiyormuş elimde class 10 hafıza kartı var

şimdi sorum şöyle bu işlemleri yaptıktan sonra telefonumun performansı üst düzey olur mu ? ve bu işlemleri yani  cpu ve gpu yu nasıl o.c ederim ve kernelini nasıl değiştirebilirim yada hem kerneli değiştirip hem gpu ve cpu yu o.c mi etsem bilemiyorum evet biliyorum bu konulardan anlayan arkadaşlar çok az ama bu sorularımın cevabını bilenler varsa lütfen cevaplasınlar şimdiden teşekkürler

Not: aslında bu işlemlere uğraşmayıp yeni tel alıcaktım ama bütçem yok ki hayalimdeki telefon gran2  4. çekirdekli işlemci 1.5 gb ram adreno 305 gpu 4g var 8 mp kamera android 4.3 ama fiyatı 1099 tl yani bütçem yetmez onun için lütfen bu işlemler yerine yeni tel alın demeyiniz

Death Punch
25-07-2014, 02:18   |  #2  
Death Punch avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 42
373 mesaj

up Üzgün