galiba hacker var ne yapmalıyım ?

faceman
05-08-2011, 13:55   |  #1  
faceman avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
2,591 mesaj

arkadaşlar daha mayıs ayında aldığım sistemime oyunlar indirdim ve virüs girdi trojan-backdoor ve benim kullandığım iki oturum çöktü sadece aile oturumu kaldı sonra ben çökenleri sildim kendime yeni bir oturum yaptım şimdi ise bu oturumda bazen işlem yapcağımda bu bilgisayarda oturum açmış başka kullanıcılar var yada bilgisayarın yöneticisi izin vermiyor dio ne yapmayalım ?

(format at demeyiniz babam beni öldürür :)

Banned
05-08-2011, 14:09   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
110 mesaj

Abi sen ne yapmışsın ya backdoor trojan keşke önceden önlem alsaydın :( bide görev yöneticisinden kullancılar kısmında sadece senn isim mi var ?

faceman
05-08-2011, 14:15   |  #3  
faceman avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,591 mesaj

kullanıcılarda benim ismim var yanında ki(galiba kişinin kısaltılması) 2 diyor

Banned
05-08-2011, 14:22   |  #4  
Banlandı
110 mesaj

hmm pc de bir kişi daha var sanırım   c deki dosyaları yedeklesen olmuyormu çünkü sadece format çare olur gibi gözüküyor şuan Üzgün sistem geri yükleme olayını denedinmi ?

Son Düzenleme: N\A ~ 05 Ağustos 2011 14:23
Sails_42
05-08-2011, 14:23   |  #5  
Sails_42 avatarı
Yıllanmış Üye
256 mesaj

En kesin çözüm format olur... Ama güvenli modda açarak diğer kullanıcıların izinlerini düzenle... Sürücülerde sağ tuşa tıklayarak güvenlik sekmesinde yönetici izinlerini ayarlayabilirsin... Bunu yaptıktan sonra o kullanıcıları sil... Ve bilgisayarı Kaspersky, BirDefender gibi kuvettli virüs programlarıyla tarat...

faceman
05-08-2011, 14:24   |  #6  
faceman avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,591 mesaj

o zaman hackerla kardeş kardeş yaşıycaz gibi gözüküyo format atarsam babam çok kızar çünkü diğer arkadaşların öneriside lazım teşekkürler

Banned
05-08-2011, 14:31   |  #7  
Banlandı
110 mesaj
Alıntı: faceman  
o zaman hackerla kardeş kardeş yaşıycaz gibi gözüküyo format atarsam babam çok kızar çünkü diğer arkadaşların öneriside lazım teşekkü
sistem geri yüklemeyi denedinmi ?

Sails_42
05-08-2011, 14:44   |  #8  
Sails_42 avatarı
Yıllanmış Üye
256 mesaj

Hacker deyip geçme herşeyi yapabilirler...

Banned
05-08-2011, 14:52   |  #9  
Banlandı
110 mesaj
Alıntı: eomer42  
Hacker deyip geçme herşeyi yapabilirler...
Tabi abi aile resimlerini videolarını ele geçirirler türlü türlü işler yaparlar seni suçlu duruma düşürürler her şey yapabilirler

turbocat
05-08-2011, 16:59   |  #10  
Yıllanmış Üye
269 mesaj

neden sisteminizde değişiklik yapmadan önce  acronis  tarzı backup programıyla sistem yedeği almadınız ?
eğer sistem yedeğiniz olsaydı  takmışım hackerına   derdiniz..... babanızda  hiç bir şey diyemezdi size....
             beyler ve bayanlar  yedek alın  ; mutlaka sisteminizin yedeğini alınız..... ve  ayrıca bu yedeği  sistemin yedekleri depoladığınız bölümü çöker diye  dvd  ye   de kaydedin... gerekirse dvdden geri dönersiniz.........

sizin çözümünüze gelince   sistem geri yükleme ile    pcyi  hackerın dadanmadığı tarihe   döndürün... sonra  bu arada  sistem geri yükleme dosyalarında   virüslü bir kesim   depolandığından  sistem geri yüklemeyi kapatıp   tekrar açınız....
       ve  kaspersky boot cd   yada   kaspersky virus removal toolla sistemi taratınız......
virüsü  bunlar temizleyecektir .....  sonra sistemi başlatıp sistem geri yüklemeyi  tekrar kapatıp    tekrar açın....    sisteminiz  böylelikle temizlenmiş olacaktır....
                sonrada bir acronis  boot cdsi edinip  sistem yedeği  almayı öğrenmenizi  tavsiye ederim......
              mesela benim şu ana kadar almış olduğum   (windowsu kurduğumdan  beri )  35 tane  yedeğim  bulunmakta....... yedekler  dvd + sistemin  başka  bölümünde   bulunmakta....
hacker istediği kadar saldırsın   elimdeki  dvd  ye  bir halt bulaştıramayacağından sadece partitasyonları sıfırlamam yeterlidir... virüslerin %95 inden fazlasında  acronisle  virüslü sistemi geri döndürmek yeterlidir..... partitasyon birleştirme vs yapmaya gerek yok... acronis  sizin için sistem partitasyonu ve bootu siliyor.... ve yedeği tekrar üstüne  yazıyor..... backup programları bu mantıkla çalışmakta.......

eğer sisteminiz düzelmezse  formattan başka seçenek yok ;    

not; bir daha hackerların sisteme  bir halt  etmesini önlemek için   ;
kis 2012  ;  norton    vs        paralı  sürüm antivirüs kullanmanızı öneririm. ama mutlaka alacağınız ürün  güvenlik duvarlı (firewallli ) olsun...
maalesef  xp nin güvenlik duvarına   artık güvenilmiyor ; ve  artık  win7 -vistanın güvenlik duvarıda     geçilebiliyor  ; ama   win7 de  bu  geçme olayı  win7 sp1 ile   çok daha düşük seviyede.... win7 sp1 in güvenlik duvarı nispeten daha güvenli  ;  ama tek başına yetersiz....
firewali  iyi bir anti çözümü   yada iyi bir anti  +  harici başka firewall  programı  işinizi görür....

Son Düzenleme: turbocat ~ 05 Ağustos 2011 17:07
Tolstoy
05-08-2011, 17:15   |  #11  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
381 mesaj

Telaşlanmanıza gerek yok. Sakince aşağıdakileri yapın.

1- MalwareBytes-Antimalware yazılımını indirerek güncelleyip derin tarama yaptırın. Bulunanları silin.
2- Emsisoft Antimalware ile derin tarama yapın.
3- Eset online scanner taraması yaptırın.

Bu yazılımların nasıl kullanılacağına dair kullanım kılavuzlarını nette bulabilirsiniz.

Bunlar sorunu tamamen çözmiyecek ama önemli bir darbe vuracak. Sonucunu yazarsanız yine işleme devam edebiliriz.

Öncelikle, yukarıda size sunulan önerilerden hangisini yapacağınıza bir karar verin. Vereceğiniz karar önemli olacaktır.

alperen12
06-08-2011, 00:12   |  #12  
Yıllanmış Üye
248 mesaj

msse kaç kere backdoor trojanı engelledi zamanında msse yükleyecektin ama hergün güncelle pcnide hergün güncelle ve sürücülerinide  güncel olduktan sonra kolay kolay bulaşamıyo msseyekötü diyenler yanılıyo şu ana kadar giediğim ne olduğu belirsiz sitelerin yüzde doksanında virüs buldu

sana öneriye gelince güvenli modda açıp önceden yüklediğin kaspersky antivirüs yazılımıyla tarama yap ve bulunanları sil daha sonra sistemdeki gereksiz tüm dosyaları sil çöp dosyalar

c/windows/temp
c/users/appdata/local/temp
kayıt defteri hatalarını düzelten bir program yükle genelde bu hatalar sistemi kararsız hale getirir
internetten online virüs taraması yap

eğer olmassa babanı ikna etmen lazım

Mert_06
06-08-2011, 00:17   |  #13  
Mert_06 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,082 mesaj

Öncelikle modeminizi kapatın. Daha sonra alın elinize dvd veya usb yi gidin bir arkadaşınızn evine veya internet kafeye. Şunları indirin: malwarebytes anti malware, Kaspersky Interent Security deneme sürümü, ComboFix, SpybotSearch and Destroy, son olarak Avast Free son sürüm. Hepsi yaklaşık 170 mb gibi birşey ama isterseniz Kaspersky i indirmeyebilirsniz, böylece 60 mb a kadar düşer boyut. Bunları indirdikten sonra cd veya usb ye atın. Eve gelip net kapalıyken kurun bunları pcnize.
1-malwabytes'la derin tarama yapın, bulduklarını kaldırın ve pc yi yeniden başlatın.
2-Spy bot Search and Destroy ile tarama yapın bulduklarını temizleyin.
3- Combofixi çalıştırın.
4-Avastı kurun ama güncelleme falan yapmayın zaten modem kapalı durumda olacak. Sonra tarama ayarları kısmından "açılışta taramayı" etkinleştirin ve pc yi yeniden başlatın, açılışta tarama başalyacaktır.
5-Artık modemi açıp Kaspersky i kurup güncelleyebilir ve 30 gün boyunca denyebilirsiniz :D (bu isteğe bağlı :)

Son Düzenleme: Mert_06 ~ 06 Ağustos 2011 00:20
Batuhan Karsan 26
06-08-2011, 02:35   |  #14  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj

Modemi kapa.Güvenli Moda gir.Önce bilgisayara sağlam bir şifre koy.Ondan sonra Avast ve Eset hariç bütün anti - virüsler ilen tara.Kurtulursun.Ben böyle kurtuldum.

Banned
06-08-2011, 02:48   |  #15  
Banlandı
558 mesaj

kesin çözüm format ama o da olmaz demişin. bu hacker diye dolaşan tiplerin leamer olanlarına çoluk çocuk olarak bakmayın bunların bir kısmı organize işlere girişmiş site yöneticilerini ele geçirdikleri bazı bilgiler çerçevesinde hem reelde hemde nette tehdit edebiliyor. bilişim suçlarına iki üç tane zengin züppenin ego tatmini olarak bakmayın artık bu alan çok pis sektöre dönmeye başladı bu alanda faliyet gösterip büyük pislikler çevirenler var.

özkan_oktay
06-08-2011, 05:45   |  #16  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,356 mesaj
Alıntı: PCsi Hep Sorunlu  
Abi sen ne yapmışsın ya backdoor trojan keşke önceden önlem alsaydın :( bide görev yöneticisinden kullancılar kısmında sadece senn isim mi var ?
Backdoor dünyanın en tehlikeli zararlısı değil göz kokutmayın lütfen. Ben en çok reklam virüslerinden korkuyorum çıplaklar falan :D 

Konuya gelicek olursak oturumlar çöktü diyorsun yeni hesap açtım o da doğru düzgün çalışmıyor diyorsun. madem bulaştığını biliyorsun neden temizlemiyorsun? Eğer hacker varsa bile çözüm her zaman vardır.
Öncelikle bir internet security kullan ben Norton ya da Kaspersky babamızı öneririm. Windows güvenlik duvarı çünkü hackerlara pek sökmüyor ayrıntlı bakınca i.s lerinki de sökmüyor da işte yüzeysel olarak hallediyorlar.
Güvenlik duvarı ile açık portların bi güzel kapanır. Güçlü bir antivirüsün olur o iki tercih arasın da. Yanlarına bi de arkadaş yüklersin Malwarebytes'ı.
Bi güzel taramalarını düzenli yaparsın ve düzenli olarak güncel olup olmadıklarını konrtol edersin. Sisteminde ki çalışan ve başlangıçta çalışmaya ayarlı olan yazılımalrı düzenli olarak kontrol et.
Driver ve programlarını kontrol et yabancı sürücü ve programları sisteminden kaldır.
Yeni yabancı bir ağ bağlantısı olup olmadığını kontrol et. İşletim sistemini güncel tut vs. vs.
Son olarak ta sistemi onarma yap işletim sistemi dvd in ile.
Zaten bu dediklerimi yaparsan canavar gibi sistemin olur ama üşenecekmissin gibi bir his var içim de :)

Ben bu yazdıklarımdan daha fazlasını belki her hafta düzenli olarak yapıyorum ve bir gün bir sorunla karşılaşmadım ;)

Karub
06-08-2011, 12:53   |  #17  
Karub avatarı
Yıllanmış Üye
2,652 mesaj

Tavsiyem Matrix serisini aç ve izle hem karşı tarafta izler.. Zaten birinci film hackerlık üzerine. Adam ibret alır belki :D

dead man
06-08-2011, 12:59   |  #18  
dead man avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
1,341 mesaj

Babanı Takma Kafaya At Formatı Ruhu Bile Duymaz =D

Kapalı Hesap (200174)
06-08-2011, 12:59   |  #19  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj
Alıntı: Batuhan Karsan 26  
Modemi kapa.Güvenli Moda gir.Önce bilgisayara sağlam bir şifre koy.Ondan sonra Avast ve Eset hariç bütün anti - virüsler ilen tara.Kurtulursun.Ben böyle kurtuldum.
Lafı azımdan aldın BeğendimKahkaha

cracker1
06-08-2011, 14:10   |  #20  
cracker1 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
326 mesaj
Alıntı: Mert_06  
Öncelikle modeminizi kapatın. Daha sonra alın elinize dvd veya usb yi gidin bir arkadaşınızn evine veya internet kafeye. Şunları indirin: malwarebytes anti malware, Kaspersky Interent Security deneme sürümü, ComboFix, SpybotSearch and Destroy, son olarak Avast Free son sürüm. Hepsi yaklaşık 170 mb gibi birşey ama isterseniz Kaspersky i indirmeyebilirsniz, böylece 60 mb a kadar düşer boyut. Bunları indirdikten sonra cd veya usb ye atın. Eve gelip net kapalıyken kurun bunları pcnize.
1-malwabytes'la derin tarama yapın, bulduklarını kaldırın ve pc yi yeniden başlatın.
2-Spy bot Search and Destroy ile tarama yapın bulduklarını temizleyin.
3- Combofixi çalıştırın.
4-Avastı kurun ama güncelleme falan yapmayın zaten modem kapalı durumda olacak. Sonra tarama ayarları kısmından "açılışta taramayı" etkinleştirin ve pc yi yeniden başlatın, açılışta tarama başalyacaktır.
5-Artık modemi açıp Kaspersky i kurup güncelleyebilir ve 30 gün boyunca denyebilirsiniz :D (bu isteğe bağlı :)
eyvahh ahaha backdoor varsa senin hesapların (facebook v.b.) hepsi uçmuştur.
hepsi hackerın elinde olabilir
önerim ilk şu yukarıdaki arkadaşımızın dediğini yap.
sonra advanced system care denen programı indir ve kur. bu program bilgisyarının güvenlik ve gereksiz dosyaları siler. ve aynı zamanda bilgisayarının performansını artırır çok iyi bir program

Linki: http://download.cnet.com/Advance ... part=dl-6271865&;subj=dl&tag=button

özkan_oktay
06-08-2011, 18:37   |  #21  
Yıllanmış Üye
1,356 mesaj
Alıntı: AdRaMiTi  
İftara davet et, O kadar gelmiş..
Belki imana gelir dinsiz..
Ahahah Sinsi

özkan_oktay
06-08-2011, 18:39   |  #22  
Yıllanmış Üye
1,356 mesaj

Bence de arkadaşım birisi demiş format at babanın ruhu duymaz diye. At gitsin korkmayın formattan bu kadar format güzel bir şey :) Nasıl olsa veri kaybında olmaz sen bizi dinle en iyi ve en pratik çözüm formattır ;)
Boşuna o kadar yazdık desene :D

karizmaqarizma
06-08-2011, 19:11   |  #23  
Yıllanmış Üye
112 mesaj
Alıntı: özkan_oktay  
Bence de arkadaşım birisi demiş format at babanın ruhu duymaz diye. At gitsin korkmayın formattan bu kadar format güzel bir şey :) Nasıl olsa veri kaybında olmaz sen bizi dinle en iyi ve en pratik çözüm formattır ;)
Boşuna o kadar yazdık desene :
Evet katılıyorum arkadaşa merak etme babanın ruhu bile duymaz tek yapman gereken babanın bilgisayarı kullanmayacağı zamanı tahmin etmek ve bilmek sonra resim ve videolarını 1 usb'ye yedekleyeceksin sonrada attır formatı ve bilgisayarın ayarlarını ekran koruyucu gibi eski halindeki gibi yaptırmak ben başka işletim sistemi yükledim bilgisayara linux yükledim babamın ruhu duymadı,Sonrada windows xp yüklettim sorun morun yok ben söyledim herşey olup bittikten sonra babana bilgisayarı biraz öğretmen gerek ama öğrensinki formatın ne olduğunu fln anlayıp sana kızmasın ben öyle yaptım hatta formatı ben attım Beğendim

faceman
07-08-2011, 16:22   |  #24  
faceman avatarı
OP Yıllanmış Üye
2,591 mesaj

teşekkürler arkadaşlar ben fazla korkmadığım için hackerdan tınlamıyorum ama önerilerinizin hepsini yapıcam(format hariç :) teşekkürler

Tolstoy
15-08-2011, 20:52   |  #25  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
381 mesaj

Yaş da ölçüdür bazen ama bir söz vardır; Başaklar olgunlaştıkca boynunu eğer diye veya ağacın çürüğü özünden insanın ki de sözünden belli olur diye. Her kişi esasında kendi kumaşının kalitesini belli eder. Demekki daha yolun epey başlarında.