garanti kapsamı hakkkında

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
ronahi
31-05-2005, 17:04   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
63 mesaj

merhabalar
haddiskkim  disk okuma hatası veriyor.
format atılmıyor.fdisk yapılmıyor. ama easy recovery görüyor.
şimdi elektrik gitti geldi.yarım saat sonra açtım.3-4 saat çalıştırdım. hiç problem yok.kapattım.tekrar açınca 2. bölüm görünmedi.yeniden başlattım diğer 2 bölümde görünmedi. teknik servisçi garanti dışı sayabilirim diyor. elektriksel bir hatadan dolayı yanmış olabilir diyor.eğer yanmışsa harddiskkin hiç görünmemesi gerekmiyor mu? ama easy recovery ile görüyor.
bu konu hakkında yardımcı olur musunuz.kesin bilgilerle.
adamın garanti dışı saymaya hakkı var mı

Eyüp Korkusuz
31-05-2005, 17:10   |  #2  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

Şimdi elektrik kesilmesinden dolayı bir sorun oluşursa bu garanti kapsamı dışında sayılıyor çünkü topraklı priz kullanmak ve elektrik kesintilerine karşı UPS kullanmak üretici firmalar tarafından bir zorunluluk gibi gözüküyor ve çoğu zaman da garanti kapsamı dışına alıyorlar...
Bilgisayarını aldığın yere elektrik kesintisinden dolayı olduğunu söylemediysen biraz da ısrar edersen değiştirirler fakat şöylede bişey var genelde uğraşmak istemezler ve sana yeni bir ürün satmak için garanti kapsamı dışında derler... Yapman gereken tüketici olarak hakkını savunman buda tamamen senin ikna kabiliyetine kalmış...

jaina
12-06-2005, 13:11   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

Kesinlikle haklı eyüp.
Aldıgın yere elektrikden oldugunu söyleme. Bunu anlamaları zaten imkansız eger sen söylemezsen.
Durup dururken gitti ya da ben birşey yapmıyorken gitti de.
Ancak elektrik gidip gelmesinden hemen gidecek bir parça degil harddisk.
( bende baya gitti geldi elektrikler ve işlemci, ram, anakartım yandı ama harddisk saglam kaldı...)
Git biraz sert ol hakkını ara, zaten tırsıyor çogu hemen.