Garanti Kapsamında Değişim Süresi ?

alisdt
29-11-2009, 14:24   |  #1  
alisdt avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
133 mesaj

bilgisayarım bios update hatasından servise götürdüm 30 iş günü sonunda bana değişim olacağını söylediler. 10 iş günü geçti bilgisayardan hala haber yok. Bilgisayarı aldığım yerdeki (darty) servis bana ist'ki HP Servisin bilgisayarın gelmesini beklediklerini söylediler. Bu bekleme süresi var mı acaba varsa kaç gün ve ben ne yapabilirim.(bir arkadaşımın bilg değişime gidecekti ama 2 aydır bekliyor bilgisayarını)
Şimdiden ilgilenen herkese tşk

Son Düzenleme: alisdt ~ 29 Kasım 2009 14:27
Kapalı Hesap (135391)
29-11-2009, 14:49   |  #2  
Kapalı Hesap
2,758 mesaj

Arkadaşım sana 30 gün içinde vermeliler. 30 beklemelisin. 

Ama eğer 30 günü 1dk bile geçerse git yeni pc iste. Vermezlerse Tüketici hakları derneğine Dilekçe yaz...

nonpasaran
29-11-2009, 14:55   |  #3  
nonpasaran avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
1,216 mesaj

yanlız 30 iş günü 6 hafta yapıyor bu süre dolduğunda servis sana değişim belges,i vermek zorunda sende bu değişim belgesi ile aldığın yere gidip fatura tutarının iadesini veya eşdeğer bir bilgisayarla değişimini talep edebilirsin olurda bu bizim sorununmuz değil şuraya git buraya git derlerse kanunen üreticisinin,ithalatçısının,servisinin,stıcısının bu durumda müteselslen sorumlu olduğunu hatırlat.Yani bu saydığım kişilerin hepsi borcun tamamından sorıumludur hukuken ben sadece sattım beni belli bir miktarı ilgilendirir diyemezler sorun çıkarmaya devam ederlerse tüketici mahkemesine başvur kısa sürede sonuç alır ve icra yoluyla alacağını tahsil edersin.tüketici mahkemesi her ilde yok olmayan illerde asliye hukuk mahkemeleri bakıyor ve hiçbir masrafı yok

world_pc
29-11-2009, 17:25   |  #4  
world_pc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,357 mesaj
Alıntı: nonpasaran  
yanlız 30 iş günü 6 hafta yapıyor bu süre dolduğunda servis sana değişim belges,i vermek zorunda sende bu değişim belgesi ile aldığın yere gidip fatura tutarının iadesini veya eşdeğer bir bilgisayarla değişimini talep edebilirsin olurda bu bizim sorununmuz değil şuraya git buraya git derlerse kanunen üreticisinin,ithalatçısının,servisinin,stıcısının bu durumda müteselslen sorumlu olduğunu hatırlat.Yani bu saydığım kişilerin hepsi borcun tamamından sorıumludur hukuken ben sadece sattım beni belli bir miktarı ilgilendirir diyemezler sorun çıkarmaya devam ederlerse tüketici mahkemesine başvur kısa sürede sonuç alır ve icra yoluyla alacağını tahsil edersin.tüketici mahkemesi her ilde yok olmayan illerde asliye hukuk mahkemeleri bakıyor ve hiçbir masrafı
Doğru diyor...

Semih Özyurt
30-11-2009, 11:47   |  #5  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,748 mesaj

dostum malum bayram tatili ve heryer kapalı kargolarda çalışmıyor bayramdan sonra gönderirler mutlaka

alisdt
11-12-2009, 03:23   |  #6  
alisdt avatarı
OP Yıllanmış Üye
133 mesaj

Teşekkürler