garip iletiler

ECHELON_
07-05-2009, 22:11   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj

arkadaşlar son zamanlarda firefox araç çubuğunda ve googlede şunlar çıkıyor ne anlama geliyor bunlar

cbilgen13
07-05-2009, 22:21   |  #2  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
1,442 mesaj

firefox'a eklenti olarak yüklediğin bir tür scripts engelleme eklentisi olabilir.tahminim bu eklenti bazı sayfalara ulaşmanı engelliyordur...firefox'ta kullandığın eklentileri kontrol et..hatta tamamını devre dışı bırak ne olduklarını bildiklerin hariç sonra bir süre kullan aynı iletileri alacak mısın test et..

ECHELON_
07-05-2009, 22:32   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
1,644 mesaj
cbilgen13
firefox'a eklenti olarak yüklediğin bir tür scripts engelleme eklentisi olabilir.tahminim bu eklenti bazı sayfalara ulaşmanı engelliyordur...firefox'ta kullandığın eklentileri kontrol et..hatta tamamını devre dışı bırak ne olduklarını bildiklerin hariç sonra bir süre kullan aynı iletileri alacak mısın test et..
sanırım tordan kaynaklanıyor biraz araştırdım ve buldum yorumun ve yardımın için teşekkürler

cbilgen13
07-05-2009, 23:00   |  #4  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
1,442 mesaj

ewet TOR'da başka bir seçenek youtube yada diğer yasaklı sitelere ulaşmak için TOR'u kullanıyorsan daha basit yazılımlara yönelmeni tavsiye ederim ultrasurf yada freegate gibi... tabii IP adresini gizlemeye çalışmanın başka bir nedeni war mı orası beni ilgilendirmez...iyi çalışmalar...

ECHELON_
07-05-2009, 23:12   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
1,644 mesaj
cbilgen13
ewet TOR'da başka bir seçenek youtube yada diğer yasaklı sitelere ulaşmak için TOR'u kullanıyorsan daha basit yazılımlara yönelmeni tavsiye ederim ultrasurf yada freegate gibi... tabii IP adresini gizlemeye çalışmanın başka bir nedeni war mı orası beni ilgilendirmez...iyi çalışmalar...
chıp dışında hiç bir yere torsuz girmem ama yotube hayatım boyunca 20 defa girmemişimdir tor daki amacım anonymlik ama en iyisi

XB BROWSER

cbilgen13
07-05-2009, 23:15   |  #6  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
1,442 mesaj

sende ileri derecede bir gizlilik yada kimlik kaptırma saplantısı war... tamam nette gezerken tabiki dikkatli olmak gerekir ama kendin hakkında bazı yerlerde rahat olmalısın özellikle CHIP'te sırf bunun için Star Trek ödülünden oldun...relax BeğendimGöz kırpma

ECHELON_
07-05-2009, 23:19   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
1,644 mesaj
cbilgen13
sende ileri derecede bir gizlilik yada kimlik kaptırma saplantısı war... tamam nette gezerken tabiki dikkatli olmak gerekir ama kendin hakkında bazı yerlerde rahat olmalısın özellikle CHIP'te sırf bunun için Star Trek ödülünden oldun...relax BeğendimGöz kırpma
evet ödülden olduk....

aslında şimdiye dek ne saldırıya uğradım nede pcime trojan girdi ama nette gizlilik sadece programlar ve ıpler mac adresleri çerçevesinde gelişen güvenlik sorunları yok ciddi ciddi tehlikeli ortamlar var nette

atıyorum belki abartı:

Beğendim

nette organize işler var gerçek hayata taşan
hemde bu söylediklerim adam gibi efendi bilmem kaç yıllık sitelerde mevcut

Son Düzenleme: ECHELON_ ~ 07 Mayıs 2009 23:20