GData tam sürüm 1yıllık paket

Kruis
03-11-2009, 23:22   |  #26  
Kruis avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
496 mesaj

Aynen. Daha kendi güvenliklerini sağlayamayan bizemi yardımcı olacak. Benide şaşırtmıstı uzun zaman önce demek halen aynıymış ...

Kapalı Hesap (76993)
04-11-2009, 17:25   |  #27  
Kapalı Hesap
1,382 mesaj

Evet , hala aynı !

Verdiğiniz son linkte yetkililer tarafından açıklanmış bu durum ama hala ısrar ediyorsunuz. Niye suçu biraz da kullandığınız güvenlik programında aramıyorsunuz ? Hee yok benim antivirüsüm asla yanlış alarm vermez diyorsanız söyleyin programın ismini biz de onu kullanalım. Kimse size zorla aldırmıyordur herhalde CHIP'i , memnun değilseniz başka dergi alın.

zrgnlr04
05-11-2009, 10:22   |  #28  
Yıllanmış Üye
977 mesaj
Alıntı: Sting  
Evet , hala aynı !

Verdiğiniz son linkte yetkililer tarafından açıklanmış bu durum ama hala ısrar ediyorsunuz. Niye suçu biraz da kullandığınız güvenlik programında aramıyorsunuz ? Hee yok benim antivirüsüm asla yanlış alarm vermez diyorsanız söyleyin programın ismini biz de onu kullanalım. Kimse size zorla aldırmıyordur herhalde CHIP'i , memnun değilseniz başka dergi alın.

:)suçlanan güvenlik yazılımlarım:
1-Norton Internet Security 2010
2-a-squared AntiMalware 4.5.027
3-Zemana AntiLogger 1.9.2.162
----
her ay her ay yeni CHİP DVD sini hevesle taktığımızda şu pis görünümlü lanet kırmızı uyarı yazısı yine karşımıza çıkmasın istiyoruz.Oldu mu sayın arkadaşım?buna da hakkımız yok mu? biz hiç kimseyi suçlama  veya çamur atma peşinde değiliz,böyle bir hevesimizde yok çok şükür.Gözümüzle gördüğümüzü dile getiriyoruz ,hepsi o.

Son Düzenleme: zrgnlr04 ~ 05 Kasım 2009 10:45
Kapalı Hesap (76993)
05-11-2009, 13:02   |  #29  
Kapalı Hesap
1,382 mesaj

O pis görünümlü lanet kırmızı uyarı yazısının çıkmasını istemiyorsanız olaya biraz da farklı açılardan bakın , https://www.chip.com.tr/forum/chi ... rsaniz_t110069.html linkinde Recep Baltaş'ın açıklamasını dikkatli okuyun. Kullandığımız güvenlik yazılımları kusursuz değil ve sadece veritabanları olan bilgilerle hareket etmiyorlar eğer bu konuda biraz bilginiz varsa sezgisel korumayı biliyorsunuzdur çoğu uyarının nedeni de bu. Eğer iddaanızda hala ısrar ediyorsanız şüphelendiğiniz dosyayı yükleyin http://www.virustotal.com'a 32 antivirüsle tararsınız , neden bir şeyler anlatmak istediğimi anlarsınız.

Kruis
05-11-2009, 14:13   |  #30  
Kruis avatarı
Yıllanmış Üye
496 mesaj

PEki Sting Chipin verdiğim program güvenlik yazılımları arşivi vardı ir cd sinde 2007 senesinde olması lazım. o zaman o verdiği güvenlik yazılımları dahi backdoorlu idi yani kasperky olsun başka antivirüs olsun o tüm exelerde trojan bulmuştu.Bunu nasıl savunacaksın ?

Chip in burada bir kusuru var evet.Daha dikkatli olması gerekir.Bir autorunu örnek göstermedim ben autorunu hazırlarken bile dikkat etmek gerekir ki onu bile yapamıyorlar gördüğün gibi.

Kapalı Hesap (76993)
05-11-2009, 16:48   |  #31  
Kapalı Hesap
1,382 mesaj
Alıntı: THE_MILLER  
PEki Sting Chipin verdiğim program güvenlik yazılımları arşivi vardı ir cd sinde 2007 senesinde olması lazım. o zaman o verdiği güvenlik yazılımları dahi backdoorlu idi yani kasperky olsun başka antivirüs olsun o tüm exelerde trojan bulmuştu.Bunu nasıl savunacaksın ?

Chip in burada bir kusuru var evet.Daha dikkatli olması gerekir.Bir autorunu örnek göstermedim ben autorunu hazırlarken bile dikkat etmek gerekir ki onu bile yapamıyorlar gördüğün gibi.

Hangi sayının dvd'si olduğunu bile bilmediğiniz bir şey hakkında konuşuyorsunuz ve bu iddaanızı kabul etmem için kanıtlamanız gerekir , lafla olmuyor ne yazık ki ? 2007 , 2009 hiç farketmez koyun bir SS , kusur kimde tartışalım...

ECHELON_
05-11-2009, 21:03   |  #32  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,644 mesaj

beyler key felan istemez sadece yüklüyorsunuz 3 aylık aktivasyon kuruluyor sonra 3 ay sonra bir chıp dergisi daha alıyorsunuz bir 3 aylık lisans uzatma hakkı daha kazanıyorsunuz sanırım bu böyle böyle gidiyor ve bir yıl tamamlanmış oluyor bu sayade 1 yıl içinde 4 defa chıp alıyorsunuz

Kapalı Hesap (76993)
05-11-2009, 21:29   |  #33  
Kapalı Hesap
1,382 mesaj
Alıntı: ECHELON_  
beyler key felan istemez sadece yüklüyorsunuz 3 aylık aktivasyon kuruluyor sonra 3 ay sonra bir chıp dergisi daha alıyorsunuz bir 3 aylık lisans uzatma hakkı daha kazanıyorsunuz sanırım bu böyle böyle gidiyor ve bir yıl tamamlanmış oluyor bu sayade 1 yıl içinde 4 defa chıp alı
1 yılda 4 kez dergi alma diye bir şey yok tam 1 yıllık lisans ve 3 ay , 6 ay uğraşmanıza gerek yok siz 3 aylık deneme sürümleriyle karıştırdınız galiba eğer sizin dediğiniz gibi 3 ayda bir CHIP alma zorunluluğu olsaydı 3 ayda bir format da atmak gerekirdi çünkü bahsettiğiniz şey deneme sürümleri.

ECHELON_
05-11-2009, 21:51   |  #34  
Yıllanmış Üye
1,644 mesaj
Alıntı: Sting  
1 yılda 4 kez dergi alma diye bir şey yok tam 1 yıllık lisans ve 3 ay , 6 ay uğraşmanıza gerek yok siz 3 aylık deneme sürümleriyle karıştırdınız galiba eğer sizin dediğiniz gibi 3 ayda bir CHIP alma zorunluluğu olsaydı 3 ayda bir format da atmak gerekirdi çünkü bahsettiğiniz şey deneme sürümleri.
dergiyi aldınız mı bilmiyorum ama ben aldım ve masa üstü pcime kurdum key istemedi 90 günlük lisans verdi bana gdata otomatik olarak ve chıp dergisinin kasım sayısının arka sayfasında da 3 ay sonra yine chıp dergisi alırsanız orada 1 yıllık aktivasyonla ilgili bilgi verilecek yazıyordu ve şu linkede bak

selimhun
08-11-2009, 11:13   |  #35  
Yıllanmış Üye
602 mesaj

Bu önemli bir konu  ..lisans  90 günlük...Şimdi...Şubat ayında tekrardan  Chip   dergisi almak zorundamıyız???Eğer  böyleyse...Bu iş  olmadı!!!!!...Eğer  tekrar dergi alacaksak ..O zaman gle gle  G-Data ...Hoşgeldin  ...Gönüllerin Sultanı ...Programların Kralı....Avira  Antivir Personal.. !!!!!

Bu sorumuza yetkili yanıtı istemek hakkımız sanırım ..!!!!! 

selo_alex
08-11-2009, 14:06   |  #36  
Taze Üye
11 mesaj

G-Data 2010 internet security derginizle berabr aldım ve kurdum, amabir problem yaşıyorum, Son virüs güncelleştirmei devamlı kırmızı olarakgösteriyor ve pc uyarı veriyor güvenlik sisteminiz eski olabilirdiye... ne yaptıysam o kırmızıyı yeşil yapamadım, düzelt dedim, tekrargüncelleme dosyalarını yükledim... güncelle dediğimde de zaten engüncel sürümü kullanıyorsunuz diyor... Yardımcı olurmusunuz bana çokteşekkürler şimdiden....

selimhun
08-11-2009, 15:58   |  #37  
Yıllanmış Üye
602 mesaj
Alıntı: selo_alex  
G-Data 2010 internet security derginizle berabr aldım ve kurdum, amabir problem yaşıyorum, Son virüs güncelleştirmei devamlı kırmızı olarakgösteriyor ve pc uyarı veriyor güvenlik sisteminiz eski olabilirdiye... ne yaptıysam o kırmızıyı yeşil yapamadım, düzelt dedim, tekrargüncelleme dosyalarını yükledim... güncelle dediğimde de zaten engüncel sürümü kullanıyorsunuz diyor... Yardımcı olurmusunuz bana çokteşekkürler şimdiden....

Ben de aynı sorunla karşılaştım...Tümüyle  ''OK'' olmasına karşın ..Windows Güvenlik Merkezi..her açılışta ..''Ad-Aware  Kapatıldı''(Ben ..Ad-Aware de kullanıyorum) uyarısı  veriyordu.(SAHTE UYARI) .Büyük bir ihtimalle senin de  ek bir  güvenlik programın var.. ..Merkeze   gir...sorun çıkaran bölümde ''İzleme''  seçeneğini işaretle/tıkla....Artık uyarı  almazsın.  

selo_alex
08-11-2009, 16:33   |  #38  
Taze Üye
11 mesaj

ben başka bir yazılım kullanmıyorum sadece G-Data 2010 var.... çözümünü tam anlayamadım, geniş olarak açabilirmisin... ilgilendiğin için teşekkürler...

zrgnlr04
09-11-2009, 16:03   |  #39  
Yıllanmış Üye
977 mesaj
Alıntı: sarç  
Çok saolun, ama anlamadığım bir şey var chipin dvd sini takınca gen:trojan heur vb chip run exe dedi. Burda trojan mı var yoksa ben mi yanılıyorum. Ben olacağını sanmam ama sebep nedir?
alıştık artık,

Phoenix_
09-11-2009, 19:21   |  #40  
Yıllanmış Üye
895 mesaj

Bazıları nedense sırf laf olsun diye yorum yazmaktan haz alıyolar.Önce kendiniz denyein ve dergiyi adam gibi okuyun ondan sonra yorum yapın.

1-Dergi bize 1 yıl kullanacağımız GDIS verdi.Biz bunu kurup sunucuya kaydolduk.E postamıza lisans geldi.Güncelleme de sorarsa bunu kullanacağız.
Ama 90 günlük deneme sürümü deniyor.Nedir bu derseniz dergide az bir açıklama var.Program 3 ayda bir imza kontrolü yapmaktadır gibi bir şey yazıyor ve kullanmaya devam etmek için ŞUBAT 2010 sayısını almamız gerektiği yazıyor.Orda bize anlatılacakmış.CHIP özellikle son sayılarda iyice işin ticari yönüne kaydı tabi kayacak para kazanıyor hayır kurumu değil ama en azından bu denem sürümü olayını açıklayarak soru işareti bırakmayabilirdi.Yada DVD den kurulum yaparken 3 aylık deneme sürümü denebilirdi...Yani biz şu anda deneme sürümü kullanıyoruz.Ama ŞUBAT 1 de alırsak dergiyi orada -tahminime göre- bize 3 aylık aktivasyon kodu verecekler.

2-Ben Aviram dan memnundum ne kadar iç güdüsünü çok kullansada,ama son 1 haftadır güncelleme yapmadı,manuelde denedim ama olmadı-düzeltebilirsem yeniden kuracağım :) - O güncelleme yapmayayınca 3 aylık AVG var, bir de bu vardı,bunu kurdum...Virüs de buldu bir tane.Aviraya göreçok hızlı tarıyor ama tarama esnasında %100 CPu kullanınca AIMP bile açmaya korktum :) :D

3- Beni bu IS sıktı . Önce Counter Strike oynarken nete bağlanmadı.Windows güvenlik duvarı en azından engellediğini haber veriyordu bunda bir şey de yok.Manuel düzeltmek zorunda kaldım.

4-Nette durduk yere tarama yapıyor,iyi hoş 2 mb ı geçmiyor ama onu mu bekleyeceğim.Kapatınca da hemen uyarı falan veriyor valla sıktı beni bu ücretsiz basit programlardan da sadece Avira ya güvenebiliyorum o nedenle bilemiyorum artık ne olur off off.

selo_alex
11-11-2009, 19:56   |  #41  
Taze Üye
11 mesaj

Arkadaşlar ben bu antivirus ü kuralı 2 gün oldu ama süresi dolmuştur diyor.(Chip dergisinden yükledim) Nasıl active edicem bunu.

V E N U S
11-11-2009, 22:46   |  #42  
Üye
93 mesaj
Alıntı: selo_alex  
Arkadaşlar ben bu antivirus ü kuralı 2 gün oldu ama süresi dolmuştur diyor.(Chip dergisinden yükledim) Nasıl active edicem bunu.
Kurulumdan sonra sunucuya kayıt oldunuz mu ? Eğer olmadıysanız sorun ondan kaynaklanıyor olabilir. Dergide 140. sayfayı okursanız daha iyi olur.

selo_alex
12-11-2009, 22:34   |  #43  
Taze Üye
11 mesaj
Alıntı: V E N U S  
Kurulumdan sonra sunucuya kayıt oldunuz mu ? Eğer olmadıysanız sorun ondan kaynaklanıyor olabilir. Dergide 140. sayfayı okursanız daha iyi olur.
okudum kardeş hepsinide uyguladım, mail imede kullanıcı adı ve şifre yolladı ama registration nmarası yok onu istiyor şimdi benden, onu nasıl yapıcam bilmiyorum :/

selo_alex
12-11-2009, 23:17   |  #44  
Taze Üye
11 mesaj

yani anlıyacağın sürem doldu diyor ve güncelleştirmeleri yapmıyor neyden kaynaklanıyor ve nasıl yapıcam bilmiyorum, yardımcı olursanız sevinirim....