GeForce FX 5200 Hakkında!!

HPQ-User
11-04-2008, 16:17   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

muhrip06 sormuş:
Öncelikle herkese selamlar. En başta belirtmek isterim, ben bilgisayarımın sistem özelliklerinden pek anlamam. Ancak bilgisayarıma en son yüklediğim iki oyun hakkında kafama takılan bazı şeyler var. Bunları sizlerle paylaşmak istedim. Belki durumdan anlayan birileri olurda banada anlatır diye. Her neyse lafı daha fazla uzatmadan mevzuya gireyim:

Bir ara Need For Speed Pro Street denen oyunu yükledim bilgisayara. Yüklememde bir problem yoktu. Oyunu Açtığımda ise aklınızın alamayacağı kadar çok kasıyordu makinayı!! Yani kasmaktan kastım; Aşırı şekilde yavaş akıyordu ekrandaki görüntü, hatta abartısız kare kare görebiliyordum durumu :) Neticede "Benim ekran kartım oyunu kaldırmadı heralde, yada Ram değerim düşük sanırım" diye önemsemedim o oyun öylece beklemede şu an. İkinci oyun ise Call of Duty 4 Modern Warfare isimli oyun. Bu oyunu dün akşam yükledim bilgisayarıma. Kurulum bittikten sonra oyunu açmaya çalıştığımda bir hata verdi. Hatayı haliyle ingilizce olarak verdi oyun, ancak ben ingilizceden pek anlamam. Anlayabildiğim kadarıyla Ekran kartımın driver'ı hakkında falan birşeyler yazdığını çözdüm.

Şimdik gelelim asıl meseleye kullandığım ekran kartı GeForce FX 5200, bu ekran kartı ile NFS - Pro Street ve Call of Duty 4'ü oynayabilirmiyim? Eğer oynayabilirsem bu iş nasıl olacak ? Ekran kartımın sürücüsünü falan mı güncelleştirmeliyim, yoksa ram veya başka bir sistem yetersizliğim mi var? Ayrıca son bişe sormak istiyorum arkadaşlar; FX 5200'den falanda anlamıyorum. Benim ekran kartım kaç MB?? :) Neticede bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp. Her neyse şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum. Hoşçakalın. Hayırlı günler...

--------SİSTEMİMİN DURUMU BUDUR-------------
İşlemci : İntel Pentium 4 - 3.0
Hard Disk : 160 GB
Ekran Kartı : GeForce FX 5200
Ram : 512 MB

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
İşlemci : İntel Pentium 4 - 3.0
HDD: 160 GB
RAM : 512 MB
Ekran Kartı : Geforce Fx 5200
İşletim Sistemi : Windows XP Professional Service PAck 2

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.8.1.13) Gecko/20080311 Firefox/2.0.0.13

kumsaati23
11-04-2008, 16:26   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
57 mesaj

sistemin çok yüksek bir sistem değil..en iyi ihtimalle en düşük seçeneklerde açabilirdin oyunları ancak açılmıyorsa sistemin yetmiyordur..ikinci bir seçenek olarak da oyunların korsansa bu bir sorun çıkartabilir..en azından call of duty 4 ün açılmaması bu yüzden olabilir belki..

K.A.Y.A.H.A.N
11-04-2008, 16:39   |  #3  
Yıllanmış Üye
672 mesaj

Mrh ArkidişlerCool
Bir zaman Need For ve call of oyunu  bende senin gibi problem yaşayarak oynamaya çalışmıştım...
Kartlar ateş pahası olan dedim kendime...Ekran kartının
BIOS Editlemeliyim dedim kendime Sonunda Yaptım....  
BIOS unu Güncelleştirdiğim  256Mb FX5500 Ben ikisini rahat oynamıştım  Göz kırpma
Kartını Güncelle derim yapabilirsen

mkpala
11-04-2008, 16:49   |  #4  
Yıllanmış Üye
110 mesaj

Call of duty 4 ce pro street direkt Nvdia ve Atınin son kartları dışında açmıyor sen Yinede directx ve Kartının so n güncellemelerini yap dene derim diğer oyunlar ıcın

d3vilkinq
11-04-2008, 17:49   |  #5  
Yeni Üye
29 mesaj

Merhaba,

Ekran Kartın Ge-Force Fx 5200 128mb Olanı Buyuk Ihtımalle =)
Bu Nedenle Pro Street'ın Kasılması ve Cod4 Un Shader Desteqı Olmadıqı Icın Acılmaması Normal.. Deqıstırmekten BAshka Cozum Yok =))

BASKENT
17-04-2008, 09:28   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

Öncelikle cevap ve yorumlarınız için sağolun. Teşekkür ederim. Ekran kartım 256 MB. Oyunlar için istenen minimum sistem gereksinimlerinde de 256 MB ekran kartı, 512 MB Ram Call of için HDD'de 8 GB boş yer falan gerekiyor. bende bu durumların hepsi mevcut ama ProStreet aşırı şekilde kasıyor Call of ise aşağıda ekran görüntüsünü verdiğim hatayı veriyor ve açılmıyor. Şimdik ben bu durumda diğer arkadaşlarında dediği gibi Hem Ekran kartı Driver'ını hemde Direct X'i en son sürüme güncellesem bu konuda bana yardımcı olurmusunuz. Mesela NVIDIA GeForce FX 5200 256 MB Ekran kartının En Güncel Driver'ını ve Direct X'in en son sürümünü nereden temin edebilirim?

Başlat/Çalıştır/dxdiag'da ise durumum budur:

Saygılar..

K.A.Y.A.H.A.N
17-04-2008, 11:50   |  #7  
Yıllanmış Üye
672 mesaj

*Git Yeni bir ekran kartı al oyundan anladığına göre pc'denKahkaha
anlamıyo değilsin anlıyon anlıyonKamçı

KULL_55
26-08-2011, 10:14   |  #8  
Taze Üye
8 mesaj

FX 5200 HANGİ MARKA ??

KULL_55
26-08-2011, 10:14   |  #9  
Taze Üye
8 mesaj

chipst değil sadece üretici?

cazanova97
28-08-2011, 01:08   |  #10  
cazanova97 avatarı
Yıllanmış Üye
274 mesaj
Alıntı: BASKENT  
Öncelikle cevap ve yorumlarınız için sağolun. Teşekkür ederim. Ekran kartım 256 MB. Oyunlar için istenen minimum sistem gereksinimlerinde de 256 MB ekran kartı, 512 MB Ram Call of için HDD'de 8 GB boş yer falan gerekiyor. bende bu durumların hepsi mevcut ama ProStreet aşırı şekilde kasıyor Call of ise aşağıda ekran görüntüsünü verdiğim hatayı veriyor ve açılmıyor. Şimdik ben bu durumda diğer arkadaşlarında dediği gibi Hem Ekran kartı Driver'ını hemde Direct X'i en son sürüme güncellesem bu konuda bana yardımcı olurmusunuz. Mesela NVIDIA GeForce FX 5200 256 MB Ekran kartının En Güncel Driver'ını ve Direct X'in en son sürümünü nereden temin edebilirim?

Başlat/Çalıştır/dxdiag'da ise durumum budur:

Saygılar..

Sende minimum sistem gereksınimi  mevcut dıyorsun ama ekran kartının modeli düşük be kardeşim.