geri dönüşüm kutusu

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
gandalf1972-a
30-01-2004, 21:56   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

herkese merhaba benim bir sorunum var uzun zamandır bir türlü gideremiyorum. Bir dosyayı silmek istediğimde dosya silinemiyor doğru yolu belirttiğinizden emin olun uyarısı veriyor.Ancak dosyayı hardiskimin diğer partisyonuna attığımda oradan geri fönüşüm kutusuna gönderdiğimde sorunsuzca siliyor. c partisyonundaki bir dosyayı ancak shift tuşuna basarak geri dönüşüm kutusuna göndermeden direk silebiliyorum. Bunun nedenini bilen var mı acaba?

hasanyasin
31-01-2004, 09:25   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,100 mesaj

C bölümündeki her dosyada mı bu sorun var, yoksa sadece belli bir klasör altındaki dosyalarda mı?

Eğer sadece bir klasör içinde bu sorunu yaşıyorsan, bunun muhtemel bir sebebi bu klasör adının işletim sistemi için sorun çıkarabilecek karakterler içermesidir. Bu bir çok muhtemelden biri sadece...

Geri dönüşüm kutusuna atamamanın bir nedeni de C bölümüyle ilgili geri dönüşüm kutusu ayarlarında hata olması olabilir. Bunu da, geri dönüşüm kutusu simgesine sağ tıkladığında açılan menüde, özellikler[properties] seçeneğini tıklayarak açılan diyalog penceresinde görüp değiştirebilirsin. Bunu söyledim ama gene de bu hatanın bu şekilde [yani yolu bulamama şeklinde] bildirilmeyeceğinden emin gibiyim. Gülümseme

Norton mu yüklü yoksa sisteminde? Bir de o mesele var ayrıca anlatılabilecek...

C bölümünün dolup dolmadığına bir bak...