Geri yükleme

yucelugr
05-01-2012, 10:35   |  #1  
yucelugr avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
135 mesaj

slm benim küçük bir sorunum var windows 7 için bildiğinz image alma programı varmı? hıı bide şu cevabı düşünenler için image programına ne gerek var win 7 zaten sistem geri yükleme var demeyin çünkü çok yer kaplıyor bide bazen sorunlar olabiliyor yani harici bir program şart bence şimdiden teşekkürler

yucelugr
05-01-2012, 15:48   |  #2  
yucelugr avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
135 mesaj

ne olur biri yardım etsin her formatta driver kurmaktan programları kurmaktan sıkıldım bir imaj programı biliyorsanız söyleyin lütfffeeennnn

mustafa2116
05-01-2012, 17:49   |  #3  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

windows 7 nin orijinal dvd imajına  gerekli driverleri yerleştirin yanında bir eklenti gibi duracaktır ancak burdan yaptığınızda pc niz eksi bir çok donanımı otomatik bulacaktır.

diğer yöntemleri bilmiyorum çünkü hiç oto kurulum lu bir pc yaomadım_ yapmaya fırsatım olmadı 1 gelen pc 7-9 ay sonra denetim için geliyor oda işime direk yaramıyor.

Kapalı Hesap (172709)
05-01-2012, 19:40   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 48
2,757 mesaj

windows 7 nin orijinal dvd imajına  gerekli driverleri yerleştirin yanında bir eklenti gibi duracaktır ancak burdan yaptığınızda pc niz eksi bir çok donanımı otomatik bulacaktır.

Nasıl yapılıyor bu işlem.

Alıntı: mustafa2116  

diğer yöntemleri bilmiyorum çünkü hiç oto kurulum lu bir pc yaomadım_ yapmaya fırsatım olmadı 1 gelen pc 7-9 ay sonra denetim için geliyor oda işime direk yaramıyor.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (213180) ~ 05 Ocak 2012 19:41
mustafa2116
05-01-2012, 23:40   |  #5  
mustafa2116 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 64
3,012 mesaj

Normal kurulum esnasını bilirsiniz.
DVD den kurulum başlar ve format  dvd den sürekli destek alır.
Bu kez desteği  biz DVD tabanına koyacağız Burda yapmamız gereken Sys ini cat gibi paketleri sabitlemek.

örneğin internet kartınızın kurulumu  için setup.exe ye ihtiyacınız yok. Çünkü sys ve bir kaç cat dosyasının  yer aldığı küçük bir pakettir.  Bu driverde EXE olanı atıp  imaj halindeki WİN7 ye bir klasör açacaksınız.
 İçine Bilgisayarınızın donanıma verdiği donanım kimliğini  interent sürücüsü olarak   klasör yapacaksız.
 Örnek: PCİ_VEN200f&dev320  klasörü.
 Aynı yöntemi diğer donanımlar içinde yapmanız gerekecek ama unutmayın  burda önemli olan sys ve eklentilerinin düzgün olmasıdır.

Diğer metotta ise şu an var olan windows dizini içindeki drivers klasörünün kopyasını almaktır. Ancak bu durumda  seçici olmak gerekir.
 Diriver klasörünün kopyasını alırken donanıma uygun şekilde laırsanız yerden tasaruf edersiniz. Bunun içinde gerekli koşullar  Aygıt yöneticisinden her aygıtın çalışma özelliğine girip o aygıtı çalıştıran yazılımları bulmanız gerek.

İmaj içinde açtığınız   drivers klasörü içine tüm drivers sürücü yazılımlarını donanım kimliğiyle koyduğunuzda formattan sonra sadece bir seferliğine bu klasörü göstermeniz yeterli olacaktır. aygıtlar donanım kimliğine göre sırayla yüklenecektir.

donanım kimliği olmayanlarda yükleme biraz yavaş olur çünkü  drivers içindeki  kimliksiz sys ler denemeye alınır.

Son Düzenleme: mustafa2116 ~ 05 Ocak 2012 23:41