GİGABYTE ANAKART

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
free_x_man
31-01-2005, 15:34   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
475 mesaj

merhaba arkadaşlar şüphem yok ki burada bilgisayar işini çok iyi bilen arkadaşlar var.ben bilgisayarı yeni topladım.1 ay falan oluyor.be anakartı gigabyte aldım.bunu okuldaki hocalarıma danışarak aldım.şu and çok memnunum.mesela bir örnek vereyimgeçen hafta ben tatile gitmiştim oda arkadaşım bu arada bilgisayarımda oyun oynamış tatilden istifade.bu arada nasıl olduysa benim işlemci fanı bozulmuş.şöyleki fan 10-15 dak,ka çalışıp duruyormuş ve bilgisayar doğal olarak kapanıyornmuş.geldiğimde bu olay hiç abartmıyorum 50 60 kez tekraarlanmış.yani işlemci fanı bozuk halde iken arkadaşım bilgisayarı kullanmış.işlemcimi yanmaktan da ana kartım kurtarmış.şimdi öğrenmek istediim.buradaki hiçbir arkadaş gigabyte dan bahsetmiyor ve tavsiye etmiyor.neden? gigabyte bence süper.ben daha önce birçok anakart  dendim gördüm fakat gigabyte ın asustan bir farkını sezemedim.bana bir anlatsanız.anakartım gigabyte ga 8 pe 800 bence asustan daha iyi.ben bu anakartı istanbul üniversitesin de bir hocamın tavsiyesi ile aldım.bana aynene şunu söyledi.asus alma gigabyte al çünkü asus gigabyte ile aynı fakat asus fiyat farkı koyuyor.hattta gigabyte daha iyi.dedi.aldım çok memenunmum.shi farkı ne ?asustan ya da abitten

Banned
01-02-2005, 10:24   |  #2  
Banlandı
1,157 mesaj

İyinin iyisi vardır.Gigabyte öyle ahım şahım bir firma değil.Anakart deyince yıllardır kalitede öncü olan Abit gelir aklıma.6 Yıldır Abit MB kullanırım ve bu kalitede şaşmayacağım da.Örnek verecek olursam AMD platforma Abit AN7 aldım.Asus A7N8X-Deluxe de vardı ama hiçbiri Abit kadar kaliteli değil.Aynı özellikte 2 anakart olsun biri Gigabyte diğeri Abit olsun.10$ fazla veriri Abiti alırım.

free_x_man
01-02-2005, 17:57   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
475 mesaj

bence abite bir diyeceğim yok ama gigabyte en iyisi.yani gigabytye anakart aleminin amd 64 ü.

kane
01-02-2005, 18:47   |  #4  
Üye
92 mesaj

ben abit kullaniyorum ve cok menmunnum daha once asus kullandim bilmiyorum ama sanki abiti kendime daha yakin hissettim aklima gelmisken
abit'in yeni anakarti cikti amd islemci icin  Fatal1ty AN8. daha once fatal 1ty AA8 cikmisti intel islemciler icin benim gorusum ABIT
Onay

onursa
01-02-2005, 19:01   |  #5  
Yıllanmış Üye
471 mesaj

xman, benim anakart sis çipsetli Gigabyte.Sis çipseti için herkes kötü diyor ama benim yeğende Gigabye IPE100G yani 865pe var.onun bilgisayarı kilitleniyor.Sistem aynı ,anakart farklı. benim bilgisayar aldığımdan beri kilitlenmedi.

onursa
01-02-2005, 19:36   |  #6  
Yıllanmış Üye
471 mesaj

aralarındaki farklar ise;
Benimkine ek olarak dual ddr,sata,800 fsb.Benimikinde AGP 8X,DDR 400 filan var

recreativo
01-02-2005, 19:38   |  #7  
Yeni Üye
30 mesaj

bugüne kadar asus anakartı olupta sorunsuz çalışanını görmedim.kim bana benim bilgisayar kitleniyor falan filan derse anakartın asusmu diyorum evet diyorlar.zaten asusa kaliteli diyen bir bilgisayarcıda görmedim.bilgisayardan anlamayanlara pahalı pahalı yutturuyolar. Anakart alacağım zaman bilgisayarcı asus vereyim dedi asuslar sorunlu istemiyorum dedim.adam bende beğenmiyorum geridönme ihtimali çok yüksek diyo.ohooo pahalı diye kaliteli mi olacak yani.Gigabayt asusdan daha iyi bence ama anakart denince abit ve msi derim.özellikle msi fiyat/performans iyi.İşlemci olayında senin işlemci intel galiba.AMD ler açık kasada fanla bile 70dereceyi bulabiliyorlar.Ayrıca hemen hemen bütün anakartlarda işlemci koruma özelliği vardır.mesela 70 derece olunca otomatik kapanır bilgisayar.bu gigabaytın tüketiciye sunduğu bir artı deil olması gerekn bir özellik yani.

jaina
01-02-2005, 21:27   |  #8  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

Bende birşeyler söyleyeyim bu konuda.
İlk önce o işlemci asusdada olsaydı msi dada olsaydı, abitdede olsaydı büyük ihtimalle yanmazı.
recreativo nun dediği gibi her anakartın belli bir sıcaklıktan sonra eğer sıcaklık çok yüksekse korumak için bilgisayarı yeniden başlatır. Bu yüzden overclockdna fazla korkmayın derler, çünkü yeni nesil anakartlar işlemciyi korur.

Ayrıca kimse burada gigabyte a kötü demiyor, ancak asus Türkiyede çok iyi bir teknik servisi var. Oda çizgi. Bu zamana kadar çizgi kadar iyi bir teknik servir görmedim ben hayatımda. Onlar için müşteri memnuniyeti herşeyden önce geliyor. Bunu sağlayan başka hangi marka var söylermisin? Sadece bunun için bile o parayı veririm. Ben istanbulda oturduğum için dahada iyi, çünkü tek vesayit ile çizgiye gidebiliyorum. Ancak onlar bütün herkes için başka şehirde bile otursalar aynı ilgiyi gösteriyorlar.

GIGABYTE - GA8IK1100  mesela gigabyte in bu anakartı bir çok dergide iyi olarak tavsiye ediliyor, ancak ben ona o parayı vereceğime. 10 dolar daha fazla verip p4c800 alırım.

Gİgabyte bu zamana kadar hiç kullanmadım, o yüzden ne desem yalan, kullananlar iyi diyorlar.
Ancak asusu bir çok yıldır kullanıyorum vede pek sorun vermedi bana, bir abit kadar olmasada iyi overclock seçenekleri var vede stabil bir anakart markası bence.

Ayrıca asusa kaliteli diyen bilgisayarcı bende fazla görmedim, ancak ben intel p4e serisine kötü diye HİÇBİR bilgisayarcı görmedim ben. O yüzden bilgisayarcılara kalsaydık şu an ölmüştük.

Asus bence anakart markaları arasında en iyilerinden biri,
bence nedenleri
1. Teknik servis
2. Stabilite
3. 865 chipsetlerinde dahi PAT özelliğini olması.

onursa
01-02-2005, 21:35   |  #9  
Yıllanmış Üye
471 mesaj

bu PAT özellliği otomatik o/c mi yapıyor?MSI de PAT özelliğini koymuş.Gigabyte da varmı PAT?

kane
01-02-2005, 23:32   |  #10  
Üye
92 mesaj
alıntı:
Gönderen : recreativo

bugüne kadar asus anakartı olupta sorunsuz çalışanını görmedim.kim bana benim bilgisayar kitleniyor falan filan derse anakartın asusmu diyorum evet diyorlar.zaten asusa kaliteli diyen bir bilgisayarcıda görmedim.bilgisayardan anlamayanlara pahalı pahalı yutturuyolar. Anakart alacağım zaman bilgisayarcı asus vereyim dedi asuslar sorunlu istemiyorum dedim.adam bende beğenmiyorum geridönme ihtimali çok yüksek diyo.ohooo pahalı diye kaliteli mi olacak yani.Gigabayt asusdan daha iyi bence ama anakart denince abit ve msi derim.özellikle msi fiyat/performans iyi.İşlemci olayında senin işlemci intel galiba.AMD ler açık kasada fanla bile 70dereceyi bulabiliyorlar.Ayrıca hemen hemen bütün anakartlarda işlemci koruma özelliği vardır.mesela 70 derece olunca otomatik kapanır bilgisayar.bu gigabaytın tüketiciye sunduğu bir artı deil olması gerekn bir özellik yani.

senin soyledigin kapanma ozelligi abittede mevcut istersen 15 dereceye  ayarla otamakapanir istersen 120 dereceye ayarla islemcini cayircayir yaksin artik bunlar gelismis bir ozellik olarak gorulmuyor
abitin yani anakartlari ram,ve ekran kartina kadar sicaklik kontrolu yapiyor ve belirledigin sicakliklar disina ciktigi zaman otamatik sesli ve gorsel uyari veriyor eger bunlari kale almazsan eger otamatik kapatiyor ve bunlari winxp nin icine hata defterine otamatik isliyor  artik bunlar bir cok anakartta gormen munkun onemli olan bence ve inaniyorumki buradaki bir cok arkadasim icin OC ozelikleri ve bize sagladigi OC altarnatifleri herkeze selamlar

recreativo
02-02-2005, 18:18   |  #11  
Yeni Üye
30 mesaj

arkadaşlar 2 hafta önce ucuza kaçıp foxconn anakart aldım ama hiç memnun kalmadım.bugün gittim bilgisayarcıya verdim anakartı yerine abit nf7 aldım.Bugüne kadar asus,gigabayt,intel seatle,winfast,amaze ve bilimum markalarda anakart kullanmış birisi olarak bu anakart için F16 diyebilirim.eğer iyi bir psu ya sahipseniz 2600+ sempronu 3200de uçurabiliyor. 3000leri de 4000e zorluyo ama tavsiye etmem ram inizi uçurma ihtimali yüksek.(tecrübeyle sabittir).şu anda me kullanıyorum ve yoğun bir şekilde yüklenmiş durumdayım biligsayara ama en ufak bir yavaşlama yok.birazdan xp kuracam bakalım sonuç ne olacak.fiyat/performans çok iyi tek tavsiyem bu.

onursa
03-02-2005, 12:18   |  #12  
Yıllanmış Üye
471 mesaj

recreativo sen o Abit'i de ver bir an önce Abit AN 7 AL.Gurusu filan var fiyatıda aynıdır yada 3-5 $ pahalıdır

cuba
03-02-2005, 14:26   |  #13  
Yeni Üye
20 mesaj

Asus CUV 4X , 2002 den beri kullanıyorum, ve hiçbir problem yaşamadım, 20Dolar pahalı olsun ASUS olsun derim

jaina
03-02-2005, 14:48   |  #14  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

Bencede asus
Bu arada pat otomatik overclock değildir
Pat sadece ramlerin daha iyi olarak kullanılmasıdır.

Banned
06-02-2005, 18:25   |  #15  
Banlandı
1,157 mesaj

İmzamda yazanlar Abit'in stabilite ve OC içinde #1 olduğunu göstermiyor mu?

Zaten AMD 32-bit için en iyi anakartlar nForce 2 MCP-T olan anakartlardır.En iyi nForce 2 Anakartları ise NF7-S ve AN7'dir.

jaina
07-02-2005, 00:21   |  #16  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

Tabiiki Abit overclock için iyi bir anakarttır. Ancak sadece amd işlemcisi yok piyasada.
Ben bir intel kullanıcısı olarak, Asus u tercih ederdim. Ancak bir amd64 gibi overclock kapasitesi yüksek bir işlemcim olursa, bana overclockda iyi olan bir anakart lazım. Buda şu an için abit sunuyor. Her ne kadar socket 754 için anakartları olsada, daha 939 için olan kartları yok burada.

Ancak Abit in overclock konusunda iyi olması, Gigabyte, Msi, Asus gibi markaları kötü yapmaz. Bunuda zaten burada herkes söylüyor.

Herkes oc nedir bilmez, vede birçok kişi bu tehlikeyi göze almaz. Bu kişi içinde gidip Abit almanın bir anlamı yok.

Ama abit tabiiki en iyi OC anakart markasıdır. Gerçi şimdi ekran kartınada girdi.

aozatalay
07-02-2005, 00:49   |  #17  
Yeni Üye
39 mesaj

Abit KD7A kullanıyorum hiç sorunum almadı... (AMD 2500+ )

jaina
08-02-2005, 19:31   |  #18  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

Ayrıca beyler abit ye yakılmayacak bir sorunları var.
Abit in yeni 939 socket için olan anakartında 3000 modeli çalışmıyor. Onun çalışabilmesi için
ilk önce başka bir tane 3500 bulup bios u değiştirmek lazım. Yoksa olmuyor

Abit ise bu tür soruna, Lütfen bir arkadaşınızdan temin ediniz yada büromuza geliniz diyor. Acaba
Türkiyenin neresinde?

berknos
09-02-2005, 19:06   |  #19  
Yeni Üye
32 mesaj
alıntı:
Gönderen : Diablo50

İyinin iyisi vardır.Gigabyte öyle ahım şahım bir firma değil.Anakart deyince yıllardır kalitede öncü olan Abit gelir aklıma.Örnek verecek olursam AMD platforma Abit AN7 aldım.Asus A7N8X-Deluxe de vardı ama hiçbiri Abit kadar kaliteli değil.Aynı özellikte 2 anakart olsun biri Gigabyte diğeri Abit olsun.10$ fazla veriri Abiti alırım.

bide msı ve asus da kalitelidir gigabyte ise kötü kötü kötü...

cico
11-02-2005, 20:03   |  #20  
Yıllanmış Üye
561 mesaj

arkadaşlar bana amd64 3000 939 için agp desteği olan dual ddr özelliği olan bir anakart önerebilrmisiniz.eğer 939 için agp destekli anakart yoksa 754 için bir anakart önerin yalnız 100$+kdv yi geçmezse memnun olurum.

jaina
11-02-2005, 22:10   |  #21  
Yıllanmış Üye
1,406 mesaj

kardeş socket 939 için agp destekli anakart yok
NForce 4 desteklemiyor.

Socket 754 için nforce desteki anakartlar. Marka sana kalmış
abit

asus

msi