Gingerbread, mobil dünyanın Windows XP'si...

CHIP Online
10-10-2012, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Çok ayrı dünyalara ait olsalar da, artık Windows XP'nin yanında ölümsüz bir işletim sistemi daha var

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/gin ... ws-xp-si_36358.html

Resimlerle: En iyi 22 Android telefon!

Windows XP 2001'de çıktığından bu yana hala kullanılan bir işletim sistemi. Vista'yı geçersek, Windows 7 çıkalı 2 sene oluyor, Windows 8 ise bu ayın sonunda karşımızda ama buna rağmen Xp, hala Microsoft'un başını kurtaramadığı bir işletim sistemi olarak duruyor.

Mobil dünyada ise Android 2.3 veya diğer adıyla Gingerbread benzeri durumda. Son bir senedir herhangi bir güncelleme almamasına rağmen Android'lerin %55.8'i hala Gingerbread kullanıyor. Android 4.1 çıkalı 3 ay olmasına rağmen hala %2 pazar payında. Ice Cream Sandwich (4.0) ise %28 ile ikinci sırada.

Mobil cihazların genelde kısa ömürleri oluyor. 2 sene, zorlarsak 3-4 sene arasında. Ortalama değiştirme süresi 2 sene civarında, hatta ülkemizde bu neredeyse 8 aya kadar düşmüş durumda. Buna rağmen yeni cihazlarda da, üreticilerin hala piyasada olan Gingerbread telefonları tercih ediliyor olabilir...

<span style="text-decoration: underline;">Peki Google ne yapıyor, ne yapmalı? Haberimizin ikinci sayfasında...</span>

Tüm Konu: Gingerbread, mobil dünyanın Windows XP'si...

Resimlerle: En iyi 22 Android telefon!

Kaynak: www.chip.com.tr