giriş sayfası

HPQ-User
30-10-2009, 23:16   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

can sormuş:
benim sizden ricam ufak bir sorun hakkında bilgi almak.ınternete girdiğimde giriş sayfam istemediğim bir sayfadan açılıyo.bunu değiştirmek istiyorum fakat internet özellikleri bölümündeki seçenekler donuk bir halde olduğundan değiştiremiyorum.bu sorunu nasıl halledip seçenekleri aktif hale getirebilirim.Teşekkürler...

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
hp

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; GTB6; InfoPath.1)

Semih Özyurt
31-10-2009, 00:34   |  #2  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

1.Yöntem

Başlat / Çalıştır / Regedit / HKEY_CURRENT_USER / Software / Explorer / Main anahtarında bulunan adresi değiştirin.

2.Yöntem

Başlat / Çalıştır / Regedit/ HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Policies \ Explorer \ Control Panel
Dizininitakip ederek gidin. Hemen yan tarafdaki Homepage’e sağ tıklayıpDeğiştir i seç “1″ olan değeri “0″ olarak değiştir.

3.Yöntem

Başlat / Çalıştır "gpedit.msc" Kullanıcı yapılandırması / Windows Ayarları / İnternet Explorer bakımı...
URL'ler ve Önemli URL'ler burada birinci seçenek ana sayfanız olmasını istediğiniz URL yi yazıyorsunuz.

Capanoqlu forum kullanıcısından alıntıdır

Mustafa@PC
31-10-2009, 13:51   |  #3  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Ayrıca sistemi güncel bir güvenlik yazılımı ile taratın. O anahtar kendi kendine değişmiyor...

piRe_
31-10-2009, 15:12   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,183 mesaj

Yada buradaki dosyayı indirdikten sonra resimdeki işlemleri sırasıyla yapın.

umut10tm
01-11-2009, 17:05   |  #5  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
22 mesaj

pc açıldıktan 5 -6 dakşka sonra masa üstünedeki simgelere tıklayıncaaçmıyor sol tuş farenin işlemniyor gibi simgeler çalışmıyor gibi  amabaşlattan girince simegeler aktif sanki masa üstü kitlenmiş. sağ alt köşede bir anda fark ettiğim kilit animasyon gibi bişe çıktı 3 --4 saniye yandı söndü ne yapsambilmiyorum lütfen yardım...