gizli dosyalarıma ulasamıyorum

HPQ-User
25-01-2008, 11:25   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

turkish_man sormuş:
merhaba

benim bilgisayarımda dosyalarıma önceden Araçlar-Klasör Seçenekleri-Gizli Dosyaları Göster kutucuğunu işaretlediğimde ne kadar gizli dosyalar var hepsi çıkardı, ama simdi aynı işlemi yaptığım halde tamam deyip pencereyi kapatdığımda gizli dosyaları göstermiyor ve tekrar aynı pencereyi açtığımda gizli dosyaları gösterme kutucuğu gözüküyor

Acronis ile sistemin yedeğimi tekrar kurdugumda aynı sorunun devam ettiğini gördüm.

bu sorunu ortalama 6 aydır devam ediyor.

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
IBM marka yatık kasa
pentium III
windows xp pro
versiyon 2002
750 mhz
192 sd ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727)

Borga-x
25-01-2008, 11:43   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Başlat - Çalıştır - Regedit

Şu Dizine Git;

HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ Advenced

Anahtarına gel ve sağ tarafta ;

"Hidden" , "ShowSuperHidden" ve "SuperHidden" DWORD larının değerlerini 1 yap.

Eğer ShowSuperHidden veya SuperHidden yoksa Sap tarafta boşluğa Sağ Tıkla, Yeni - Dword Değeri de. Adlarını Hangisi yoksa o yaz. Ve sonra değerlerini 1 yapıp oturumu yeniden başlat. Olacaktır.

Öncelikle bu yazılanları bır deneyın. Eger hala olmuyorsa www.kaspersky.com adresınden sıstemı onlıne vırus taramasından geçirin

Borga-x
25-01-2008, 18:55   |  #3  
İlk Maestro
11,767 mesaj

baslat-calıştır'a regedit yaz.
sırasıyla "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows \Cur rentVersion\Explorer\Advanced\Folder\Hidden\SHOWAL L" tab'ına git.
Orda bulunan "CheckedValue" değeri bunu tamamen silip boş alanda sağ tuşa basarak yeni dword değeri olustur.
bu değerin ismi "CheckedValue" olsun değerini de "1" yap. bilgisayarını
bastan baslattıktan sonra klasor seceneklerinden gizli dosya ve klasorleri gosteri isaretlediğin
zaman gizli klasor ve dosyalar goruntulenmeye baslayacaktır. Tekrar dene istersen locak machıne kısmına bak

turkish_man
28-01-2008, 13:58   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj

teşekkür ederim
emegine sağlık
tamam oldu ama bir sorum daha var. gizli dosyalarım kitlenmeden önce c:\'de ve diğer yerlerde gizli dosya yoktu.

ama sayenizde bu sorunu çözdükten sonra her tarafta desktop ve thumbs adında veri dosyaları c:\'nin içinde autoexec ve bazı sistem dosyaları oluşmurtur.
bana bunu konuda bilgilendirisen sevinirim.

Son Düzenleme: turkish_man ~ 28 Ocak 2008 14:07
Borga-x
31-01-2008, 13:29   |  #5  
İlk Maestro
11,767 mesaj

bunları gızlemen gerekecektır.Bunun ıcın araçlardan gızlı dosyaları gosterme'yı tıklayıp onay verın

fatih7
01-02-2008, 22:08   |  #6  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Öncelikle Borga-x arkadaşıma Allah razı olsun diyerek hikayemi kısaca anlatmak istiyorum. Ocak ayında belleğime word dosyalarımı aktarmıştım. ancak ertesi gün yahoo mesengerımı şifremi girdikten sonra ekrandan kayboldu normalde hiç başıma gelmedi.. msconfig'ten baktığımda AMVO.EXE diye bişey yazıyordu. kaldırdım ancak praoblem sürekl, tekar edince regeditten buldum ve sildim ama hala sorun devam ediyordu. Avast'ı çalıştırdığımda amvo.exe yi sildi.ancak internette dolaştıktan sonra sürekli virüs bulaşmaya başlayınca sistemimi taradım birşey göremedim çünkü ne c sürücüme ulaşabiliyordum ne de Gizli Dosyalarımı görebiliyordum (normalde gizli klasörlerim hep açık konumdadır bu olaydan sonra hiçbiri görünmedi) ama problem olduğunu için NEROdan system32mi inceledim ve  AMVO1.DLL ile AMVO0.DLL olduğu gördüm.hiçbir antivirüs ve ad-aware spyware doctor da tanımadı...takiii bu sayfadaki problemi görünceye kadar.... Borga-x ın anlattığı yöntemleri aynen uyguladım ve o .dll dosyaları görünür olup ancak silebildim ve sistemim eskisi gibi çalışıyor....
umarım bu sorunu yaşayan diğer arkadaşlara da yardımı olması dileğimle....iyi günler